CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

CITABAX (Citalopram-Citaxin,Cital,Cilon,Aurex)

przez carmen1988 18 lut 2012, 21:59
Ja biorę citabax od pół roku, działa w sumie dobrze, ale gdy miałam dawkę 40 mg dziennie pociłam się caly czas i nie mogłam funkcjonować, to było z 3 miesiące temu i lekarka póki co nie potrafi dobrać mi drugiego leku. Teraz lecę na Amizepinie.
nerwica wegetatywna

przez aree1987 22 lut 2012, 00:46
Myśle o citalopramie jako dodatku do do mirtazapiny jakieś 10mg nie wiecej, chodzi mi o dzialanie przewciwlękowe bo na bezno długo nie można. Jak myślicie będą sie dobrze uzupełniać czy może fluokestyna bedzie lepsza?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez blue valentine 27 lut 2012, 17:26
biorę citabax 10mg, od połowy stycznia i chciałabym zapytać, czy mieliście może jakieś poważne skutki uboczne po odstawieniu? ponieważ zamierzam przestać brać, jednak stopniowo więc zmniejszyć dawkę do 5mg przez co najmniej tydzień.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gnuśny Antonio 19 mar 2012, 12:36
Witam.chciałbym raz jeszcze zapytać o Cital.Może jest Tu Ktoś z podobnym problemem.Biorę go od 4 lutego 2012,czyli już ze 6 tygodni.Teoretycznie powinien już działać.Pomijając bardzo uciążliwe skutki uboczne t.j. lęki,mdłości,problemy ze snem,dziwne sny,czasami pobudzenie i chęć ucieczki sam nie wiem gdzie i parę innych opisywanych przez Was, jeszcze nie mam zauważalnej poprawy.miałem kilka lepszych dni,zaryzykuję wręcz stwierdzenie,że normalnych,ale generalnie się męczę z tym lekiem.Zdaję sobie sprawę,że trzeba dać mu trochę czasu aby zadziałał.Dla złagodzenia skutków ubocznych łykam czasem Tranxene 10.Ten lek nie da takiej poprawy jak Tranxene-takiej szybkiej poprawy,ale czy Ktoś z Was ma podobną sytuację?Spinam póki co tyłek i czekam,ale fajnie byłoby wiedzieć jak długo czekać,jak Inni to znoszą.Teoretycznie mógłbym zadzwonić do Lekarki,tyle tylko,że przez telefon to pewnie może mi podać przepis na sernik albo aktualna cenę koperku na rynku :tel2: :D . Nie chciałbym wyjść na jakiegoś cykora w Jej oczach.Kazała brać i cierpliwie czekać więc biorę.Z całym szacunkiem,ale wypowiedzi o poprawie po 3 dniach czy tygodniu brania między bajki kładę.Męczył się Ktoś tak długo zanim nadeszła upragniona poprawa? Mam stwierdzoną nerwicę wegetatywną.szalało serce a teraz i głowa... :cry:
Ostatnio edytowano 19 mar 2012, 12:50 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączno z wątkiem zbiorczym.

przez Lord Kapucyn 19 mar 2012, 13:16
Na przyszłość używaj opcji "Szukaj" i zapoznaj się z przyklejonymi tematami w danym dziale.

Opóźnione działanie leków przeciwdepresyjnych jest związane ze zjawiskiem neuroplastyczności i "uwrażliwianiem" się receptorów postsynaptycznych. Musisz po prostu jeszcze poczekać. Poza tym te nieprzyjemne dolegliwości mogą być zaostrzonymi objawami nerwicy wegetatywnej, a nie skutkami ubocznymi Citalu. Choć niewątpliwie dziwne sny i problemy ze snem na pewno nimi są.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez xanonymous 19 mar 2012, 13:24
Ja biore citalopram 3 tyg. (w dawce 20mg od dwóch tygodni, bo przez pierwszy tydzien 10mg). W zasadzie to ja nie czuje żeby mi ten lek cokolwiek pomagał. Cały czas czekam kiedy zadziała, ale wydaje mi się że trzeba bedzie zmienic na coś innego. Z rana w ogóle nie mam apetytu. Spie tylko po 6 godzin na dobe. Jak pojde spac o 24 to sie budze o 6 rano, wczoraj usnolem o 23 to sie obudzilem o 4:45. Zabardzo nie moge się już zdrzemnąć nad ranem. W ogóle już nie moge wyleżęć w łóżku. Wydaje mi sie żę na nerwice ten lek nie działa. Na początku zaczeło mi burczećw brzuchu, sraczki czasem miewam. Ani nie jestem bardziej pewny siebie ani odważniejszy ani też radość i nie czuje. Nie wiem w ogole jak ten lek działa, w ulotce tylko pisze ze na depresje , i lęki. JA lęków nie mam. W ogóle to brałem wcześniej kilka miesiecy anafranil i dwa inne leki do niego i już po 3 tyg. zupełnie się czułem lepiej "o 180 stopni". Musialem te leki odstawic 4 miesiace temu .... i tragedia , dostalem jakiejs depresji takiej ze wstawalem rano i mowilem sobie, zycie mnie nie interesuje, swiat mnie nie interesuje (nie mialem czegos takiego przed leczeniem, tylko bardziej nerwicowe objawy, moze lekka depresje, ale rano sie juz nakrecony budzilem), nic mi nie dawalo zadowolenia, beznadzieje, chcialem tylko spac i spac zeby nic nie czuc. Z tym citalopramem na poczatku to jakby mi nerwice poglebil, nie moge poki co nic pozytywnego o tym leku powiedziec. Wiem ze anafranil jest na rozne depresje w tym depresje nerwicowa, tak samo pisze w ulotce od wenlafaksyny. Moze bardziej mi potrzeba jakiegos antydepresanta co by mnie uspokajal troche wewnetrznie. BRalem kiedys 2 tyg. sertraline to czulem ze dziala, jakos mnie pobudzala zabardzo..... A tego citalopramu w ogole nie czuje. Najgorzej czuje sie rano, denerwuje sie nie wiadomo czym, rece mi sie pocą , jakby sie trzęse cały w środku ehh. Leki powinny już działac po 2 tygodniach.

Jak u Was z apetytem po citalopramie? GDzieś kiedyś wyczytałęm żę generalnie wszystkie SSRI zmniejszają apetyt, że w pojedynczych przypadkach możę sie apetyt poprawić ale generalnie hamują apetyt, albo bez wpływu, w każdym razie na pewno nie poprawiają.

Nie wiem czego mam sie po tym leku spodziewać, jeśli jeszcze nie zadziałał to jak bede sie czuł jak zadziała? Bedę sie budził rano w dobrym nastroju, radosny itp.? :)

W ogóle do jakiej grupy należy citalopram? Bo są SSRI pobudzające, aktywizujące i uspakajające?
Ostatnio edytowano 19 mar 2012, 13:30 przez xanonymous, łącznie edytowano 2 razy

przez Lord Kapucyn 19 mar 2012, 13:28
Cital reguluje rytm snu i czuwania człowieka, poprawia sen, ale na początku można powodować bezsenność albo nadmierną ospałość w ciągu dnia w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta. Podobnie może zwiększać lub zmniejszać łaknienie (apetyt) i tym samym spowodować szybki przyrost albo utratę masy ciała. Leki antydepresyjne zaczynają działać dopiero po kilku tygodniach ze względu na ww. zjawisko zmiany czułości receptorów.

xanonymous napisał(a):W ogóle do jakiej grupy należy citalopram? Bo są SSRI pobudzające, aktywizujące i uspakajające?

SSRI to SSRI. Nie ma żadnego podziału na "pobudzające, aktywizujące, uspokajające". Poszczególne leki z tej grupy różnią się między sobą selektywnością, "siłą" hamowania wychwytu zwrotnego, transportera serotoniny, profilem działania, właściwościami farmakokinetycznymi itd.

Moderator/ R2 - D2

przez Gnuśny Antonio 19 mar 2012, 13:33
Bardzo dziękuję za odpowiedź.O wybaczenie proszę.Zamieszczałem zapytanie tu i tam,czytałem to i owo ale nic podchodzącego pode mnie nie było i nikt nie odpisał.A zaostrzenie...cóż,raczej takich objawów nie miałem wcześniej.pojawiło to to się po citalu.Jaki jest realny po jakim zacznie działać?Ktoś o trzech miesiącach pisał.Aż tyle może być?

przez Lord Kapucyn 19 mar 2012, 13:37
Gnuśny Antonio,
Może tyle być, wszystko zależy od reakcji "użytkownika" leku.

Ukrainka,
Może w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta. Choć z reguły obniża łaknienie. Najbardziej apetyt obniża fluoksetyna wywierając wpływ anoreksygenny.

Moderator/ R2 - D2

przez Gnuśny Antonio 19 mar 2012, 13:46
Dzięki raz jeszcze.Spinam więc tyłek i szczekam na poprawę.Gdy będzie źle łyknę ,,różowe szczęście" i może jakoś dam radę.za tydzień mam psychologa,więc humor powinien się poprawić na chwilę.

przez Lord Kapucyn 19 mar 2012, 13:49
Ukrainka napisał(a):Co mogę zrobić by schudnąć 20 kg?

To proste: mniej jeść. :P I ćwiczyć minimum. 3x w tygodniu po 1h.

Moderator/ R2 - D2

przez Lord Kapucyn 19 mar 2012, 13:54
Po Citabaxie nie ma akatyzji. 10mg można odstawić z dnia na dzień.

Moderator/ R2 - D2

przez xanonymous 19 mar 2012, 14:00
To po citabaxie masz apetyt czy po pernazynie? Na kolacje można się kiślu najeść - prawie sama woda:) No mnie kiedyś jak psychiatra przepisala sertraline (zupełnie nie trafiony lek dla mnie, inny psychiatra powiedzial ze to lek nie dla mnie ze bede po nim chudł) to powiedziala ze ten lek aktywizuje. Więc są leki przeciwdepresyjne i aktywizujace i z dodatkowym efektem uspakajającym czy nasennym. http://abcdepresja.pl/niepowodzenia-lec ... o-depresji Z tym żę reguluje sen i czuwanie to bym sie zgodzil, bo mnie skrocil sen do 6 godzin, a w dzien tez już drzemki sobie na tym leku nie utne choć bym chciał sięz godzinke drzemnąć.

przez Lord Kapucyn 19 mar 2012, 14:03
To się mieści w profilu działania (np. sertralina działa przeciwlękowo), ale nie ma żadnej podgrupy w obrębie SSRI.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg