CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

CITABAX (Citalopram-Citaxin,Cital,Cilon,Aurex)

przez f_kasia 06 sty 2012, 00:22
Witam. Mam depresję po tragicznych wydarzeniach, które mnie spotkały(przepraszam, nie chcę wchodzić w szczegóły). Byłam dzisiaj u psychiatry i zapisał mi CITABAX 20. Jest to mój pierwszy lek antydepresyjny i pierwszy lek z poważnych w ogóle. Wcześniej brałam jedynie tabletki na ból głowy, czy brzucha i antykoncepcyjne. Także po przeczytaniu ulotki i wpisów na tym forum jestem pełna obaw. Boję się skutków ubocznych. Czy ktoś, kto cierpi na depresję, a nie nerwicę natręctw i nie ma lęków może opowiedzieć o swoich przeżyciach z tym lekiem? Byłabym ogromnie wdzięczna...

Czy to PSSD po Citabaxie

przez Lord Kapucyn 16 sty 2012, 11:06
PSSD to Post-SSRI Sexual Dysfunction, czyli jak sama nazwa wskazuje zespół dysfunkcji seksualnych spowodowany zażywaniem antydepresantów powstały po ich odstawieniu. Ten zanik libido i anorgazmię można na razie zaliczyć do zaburzeń seksualnych ze spektrum skutków ubocznych leku. Jak odstawisz leki to może wszystko wróci samoistnie do normy.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

AUREX (Citalopram-Cipramil,Citaxin,Citax,Cilon,Citabax)

przez X-ray 27 sty 2012, 00:51
Biorę Aurex jako lek 2-go wyboru przy epizodzie depresyjnym, pierwszy nie zadziałał zupelnie. Po 2 tygodniach 1/2 tabletki (20 mg) widzę niewielką poprawę,jestem spokojniejszy, lęki już tak nie męczą,niepokój i czrne mysli nie zabijają od wewnątrz... Oby to działanie się utrzymywało. Żadnych skutków ubocznych u siebie nie widzę,może tlyko kłopoty z pamięcią,ale ja tak mam przy psychtropach :-(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

CITAL (Citalopram-Citaxin,Aurex,Citabax,Citronil)

przez idle 08 lut 2012, 19:23
Od jutra zaczynam moją przygodę z Citalem, może w końcu skończy się moje lękowe obżarstwo :P
idle

przez ojtam 11 lut 2012, 11:59
Ponieważ nie mogę się dodzwonić do mojego psychiatry, piszę tutaj bo potrzebuje jakiejś wskazówki. Dziś jest 5 dzień przyjmowania przeze mnie citabaxu 2x10 mg, mam duże skutki uboczne, potliwość, biegunki, drżenie całego ciała, to było do przejścia, ale wczoraj piekło mnie całe ciało, jak przy poparzeniu, trwało to chwilę, może trzy, cztery minuty ale wystraszyłam się, do tego dochodzi kłucie serca, z tąd moje pytanie, czy mam przyjąć kolejną ranną dawkę, czy może tylko na wieczór, albo odrazu odstawić całość? trochę się wystraszyłam.

przez uzytkownik 11 lut 2012, 12:27
Szczerze Ci powiem, że jestem zdumiony tym jak kazali Ci brać.
Powinno się zaczynać od 10 mg na dobę przez np. tydzień. A nie od razu od 20 mg...

Nie jestem lekarzem, ale ze względów bezpieczeństwa, bym został przez kilka dni na 10 mg rano. Nic więcej. Dopiero później włączyć drugie 10mg. Aczkolwiek wydaje mi się, że lepiej jest jednorazowo, rano brać 20 mg.
uzytkownik

przez idle 11 lut 2012, 12:52
Matko, od razu 20 mg ... chyba bym padła, pierwszy dzień po 10 mg miałam fazę, jak nigdy, najpierw mnie wziął atak lęku, potem nie wiedziałam, co ze sobą zrobić, wzięła mnie głupawka, a na koniec miałam uczucie ciepłej waty na ciele i w głowie :? po południu się uspokoiło i teraz już jest normalnie. Może spróbuj zjechać tylko na 10 mg?

-- 13 lut 2012, 21:00 --

Mmm, a jaki mam piękny zjazd! :105: Mam nadzieję, że doczekam działania tego specyfiku ...
idle

przez Karlos 14 lut 2012, 13:15
Witam, zacząłem niedawno brać Citabax i na razie jedyne efekty to takie, że cały czas chce mi się wymiotować, strasznie się pocę, mam ściśniętą krtań i straszne problemy ze skoncentrowaniem wzroku. Wziąłem kilka dni wolnego, bo nie byłem w stanie pracować. Mam nadzieję, że te objawy wkrótce miną. Skutków pozytywnych jeszcze nie zaobserwowałem. Fatalny nastrój nie mija, wciąż nie chce mi się żyć, a tak naprawdę jest mi wszystko jedno i cały świat mnie totalnie nie obchodzi. Mam nadzieję, że ten lek zacznie wkrótce działać. Pocieszam się jedynie tym, że akurat nie mam żadnych problemów z erekcją i takimi sprawami, pod tym względem przynajmniej jest ok. Ale raczej marne to pocieszenie.

przez uzytkownik 14 lut 2012, 13:39
Pobudzenie przechodzi po ustabilizowaniu dawki (ok. tygodnia). Trzeba podwinąć rękawy i przetrwać.
uzytkownik

przez maciejb 16 lut 2012, 22:29
Hej,
Dziś byłem na 1 wizycie u psychiatry. Przypisał mi właśnie Citabax. Wziąłem już pierwszą dawkę (pół tabletki) i czuje się jakiś wewnętrznie roztrzęsiony. Na dodatek czuje się jakbym sobie z 3 piwka walnął. Czy to jest normalne na początku brania tego leku?
Stwierdzono mi zaburzenie depresyjno-lękowe. Często mam kołatanie serca. Aczkolwiek po zażyciu tego leku serca bije mi spokojnie.
Ale jak ma być taki otępiały to już sam nie wiem co lepsze...

Jeszcze jedna sprawa. 1 Marca mam egzamin praktyczny z prawa jazdy. Czy biorąc ten lek mogę prowadzić samochód?

przez Karlos 17 lut 2012, 20:02
U mnie w zasadzie wszystkie objawy niepożądane już minęły (biorę lek tydzień), poza sennością. Ale zmieniłem porę i biorę ten lek przed snem zamiast rano. Dzięki temu w dzień mogę normalnie funkcjonować. Co do prowadzenia pojazdów, to na początku brania leku jest to raczej niewskazane, ale do 1 marca jest jeszcze kupa czasu - początkowe skutki uboczne powinny u Ciebie minąć, tak jak u mnie. :-) Ponadto czuję, że lek rzeczywiście zaczyna działać :-)

przez uzytkownik 17 lut 2012, 20:06
Karlos, zmiana dawkowania z rannego na wieczorną, może powodować - po ustabilizowaniu sytuacji - bezsenność. Dlatego ten lek zapisuje się przede wszystkim rano, nie zaś wieczorem.

PS. Miałeś kolorowe, realistyczne sny?
uzytkownik

przez maciejb 18 lut 2012, 17:53
Pierwszego dnia brania tabletki czułem się jak naćpany.
Drugiego lekko mnie zmuliło a trzeciego (dziś) nie czuję nic ani skutków ubocznych ani żadnych pozytywnych ; /

przez uzytkownik 18 lut 2012, 18:16
Przecież SSRI nie działają po 3 dniach... :uklon: subiektywna ocena po kilku tygodniach.
uzytkownik

Sortuj wg