CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

CITABAX (Citalopram-Citaxin,Cital,Cilon,Aurex)

przez vivien76 04 lis 2011, 09:46
spylacz - to moze podaj nazwe leku ktory tak zachwalasz, ten ktory ci daje kopa do dzialania
ja caly czas szukam "swojego leku" , bylam kilka lat na citalopramie i on dzialal na mnie tzn dawalo sie zyc na tym, teraz jest gorzej bo sytuacja zyciowa bardziej stresujaca i albo on przestal dzialac albo potrzebuje wiekszej dawki

przez Spylacz 04 lis 2011, 10:58
Obecnie biorę Fevarin ale i on czasem nie daje rady jak mnie przydusi do dołu tak jak dziś.

przez vivien76 04 lis 2011, 11:02
spylacz - dzieki za odpowiedz, czytalam wiele pozytywnych rzeczy na temat fevarinu, jak dlugo bierzesz i w jakiej dawce?
wspolczuje dzisiejszego dola :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Spylacz 04 lis 2011, 21:49
vivien76 Dół już minął, dziękuję za współczucie... Biorę miesiąc dawkę 50 mg. Lekarz kazał brać 100 ale ja nie lubię leków, 50 mg mi wystarcza reszta to moja praca. Poza tym na początku brania Fevarinu bolał mnie bardzo brzuch i nie mogłem zwiększyć przez to dawki.
Jesteśmy nie w temacie, moderator niebawem nam zwróci uwagę :)

przez leonidas 05 lis 2011, 21:44
Dla ciekawych:)
Ola le witam ponownie po dłuższej przerwie:) otóż nie pisałem tu dobre kilkanaście miesięcy, ale do rzeczy:)
Otóż madafaka nie pisze tu dla jakichś rad czy pomocy tak poprostu:) Moja historia wydaje się teraz mi śmieszna nie wiem co myśleć hehe. Otóż brałem citabax ok 14 miesięcy zamieniłem na spamilan lek typowo przeciw lękowy, gdyż myślałem że depresja już nie ma prawa mi wrócić a tu pach od 3 dni mam nawrót depresji mimo że spamilan brałem już ponad miesiąc i nie było żadnych wskazań do tego że może być źle wręcz przeciwnie było tylko lepiej. No ja już nie wiem o co chodzi i ile będę brał te leki. Ogólnie jeśli chodzi o tą depreche to nie jest tragicznie bo jakoś tak do siebie tego nie odnosze tylko czuje się wyjałowiony jakiś poprostu kompletnie wszystko mam w pompie nawet dziewczyny mnie nie interesują masakra... Ale jest jeden plus dzięki temu mineły mi lęki hehe no to jest jakaś komedia. Mam tak wszystko w pompie że zwisa mi mój stan w jakim się znajduję heheh. Wróciłem do Citabaxu od dzisiaj i jest troche lepiej, ale ludzie mówie wam komedia.... hahahahahhahahahahah
Ostatnio edytowano 05 lis 2011, 23:36 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Depresja

przez REN 08 lis 2011, 23:53
biore juz jakis czas citabax 40mg ale ostatnio czuje sie coraz bardziej senny, ostatnio w zasadzie to moglbym spac caly dzien :( niby czuje sie lepiej ale nic mi sie nie chce ...
REN

przez vivien76 13 lis 2011, 14:30
hmm, bo ta depresja i nerwica tak maja , przechodza, czlowiek mysli ze jest lepiej a za jakis czas znowu buuum i wraca jak bumerang :? ja mam podniesiona dawke z 20mg do 30, biore juz prawie 3 tyg i zero poprawy, czuje sie beznadziejnie :(
czy pora na podniesienie do 40?

przez Spylacz 13 lis 2011, 17:04
Czułem się na Citabaksie podobnie jak Wy. Niby dobrze ale nic z życia. Poprosiłem lekarza o zmianę tego leku i teraz się cieszę.

przez REN 14 lis 2011, 22:50
byle do stycznia, wtedy mam odstawic
REN

Pytanie o zwiększenie dawki leku Citabax

przez Magoria 02 gru 2011, 11:59
Witam,
mam 13 lat, od paru miesięcy dzięki poważnej depresji połączonej z autoagresją i próbami samobójczymi oraz ED przepisano mi lek Citabax10. Przyjmuję lek, chodzę na terapię, ogólnie robię wszystko zgodnie z zaleceniami. Na początku bardzo mi pomagał, ale niedawno zauważyłam, że przestał skutkować... Możliwe, że to przez chłodną aurę na dworze, tkzw. depresję jesienno-zimową. W każdym razie, znowu pojawiły się myśli samobójcze, z łóżka praktycznie nie wychodzę bo nie jestem w stanie, nic nie jem, niewiele też piję. Mam straszne lęki i od tygodnia nie było mnie w szkole, mimo że mam tam wielu przyjaciół, uczę się nieźle i bardzo ją lubię-po prostu nie potrafiłam się zmusić, żeby iść, na samą myśl pojawiał się nieuzasadniony lęk i nudności.
Moja mama nie może skontaktować się z moim psychiatrą, a na wizytę w szybkim tempie nie możemy się wybrać, bo mamy obecnie problemy finansowe.
Leczenie Citabaxem przeszłam bardzo dobrze, skutki uboczne miałam tylko przez 2 dni. Moje pytanie brzmi, czy mogę bez konsultacji z psychiatrą zacząć przyjmować dawkę 20 mg?
Proszę o szybką odpowiedź, bo już nie daję chyba rady. Boję się o siebie. Chciałabym od poniedziałku już zacząć powoli funkcjonować, a jeśli w ogóle nie wyjdę z łóżka to na pewno się nie uda.
Ostatnio edytowano 02 gru 2011, 12:29 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem zbiorczym.

przez paradoksy 02 gru 2011, 12:02
nas pytasz?
nie jesteśmy specjalistami ani psychiatrami, a taka najbardziej logiczna rada brzmi= nic samemu.
paradoksy

przez Magoria 02 gru 2011, 12:04
Tak, pytam Was, bo na pewno ktoś tutaj ma większe doświadczenie.
Poza tym zwiększenie dawki to pomysł mojej mamy, ja się tylko pytam.
Jakby ktoś wiedział to błagam o odpowiedź. Może ktoś sam sobie zwiększał?

przez paradoksy 02 gru 2011, 12:07
to że ktoś sobie zwiększał i zadziałało na niego w TAKI sposób nie znaczy że na Ciebie zadziała tak samo, więc pytanie jest trochę bez sensu.
zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj.
paradoksy

przez Magoria 02 gru 2011, 12:10
Problem w tym, że nie możemy się do niego dodzwonić od kilku dni, a ja potrzebuję pomocy w tempie natychmiastowym.
Głupia nie jestem, wiem, że na każdego może zadziałać inaczej. Ale chciałam się spytać i z mamą rozważyć czy brać, czy przetrzymać.

Sortuj wg