CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

przez blackfuck 23 lut 2006, 17:09
witam wszystkich :P mam pare pytań odnosnie tego leku i skutków ubocznych jego przyjmowania:mianowicie moja dziewczyna przyjmuje go drugi miesiąc i dostrzegam u niech sennośc ,brak apetytu(to mnie bardzo przejmóje i tak jest chudziutka :( )czy ktos miał moze tak samo?? czy to naturalne??co zrobic zeby zaczeła wkońcu jesc??
co jest grane....

przez Friday 23 lut 2006, 17:43
Miałam po citalu dokładnie odwrotnie...

przez patti1985 27 lut 2006, 01:52
hej na poczatku jest to całkiem normalne brałam tez Go.. ale dla mnie nie był za bardzo skóteczny,, ogólnie mdliło mnie i nie miałam apetytu... ale wiesz jak bedzie tak dłuzej niech skonsultuje sie z lekarzem bo te objawy nie powinny trwac dłuzej niz 2-3tyg.. az sie organizm nie przyzwyczajii pozdrawiam i jak by jakies pytania chetnie jeszcze odpowiem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez towdy 19 mar 2006, 11:33
ja biorę to w chwili obecnej... dzisiaj mija dokładnie 24 dzień jak go zażywam... na razie żadnych pozytywnych zmian... to już 3 z kolei lek z grupy SSRI, który biorę (wcześniej Bioxetin i Fevarin)... leki te jakoś na mnie nie działają, ale psychiatra uparł się żebym próbował więc biorę cital (dawka 20 mg na dobę)
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

przez Citalo-Fan 01 kwi 2006, 22:07
Dzisiaj mija 1,5 tygodnia od kiedy pierwszy raz zażyłem Cital. Jak narazie nie odczułem żadnych pozytywnych zmian. Za to po 3 dniach pojawiły się skutki uboczne: w moim przypadku to pocenie się dłoni, pojawiło się nieznaczne drżenie rąk, uczucie dusznosći:?(wcześniej tego nie miałem), a nawet zawroty głowy z oblewającą mnie gorączką, nie wspominając o tym że chodzę cały czas senny i mam większe problemy z koncentracją :roll: :shock: . Chyba powinienem to odstawić? Poczekam jeszcze 2 tygodnie, jak działania niepożądane nie miną będę musiał sie skontaktować z panem psychiatrą. Mam nadzieję że ten lek wkońcu zacznie działać. Jeszcze tu wrócę za 2-3tyg i napisze jak tam moja przygoda z Citalem się potoczyła :lol:
Citalo-Fan

przez anita27 12 kwi 2006, 22:43
Ja mialam za duzo objawow niepozadanych odczuwalam miedzy innymi sennosc.Szybko wiec go odstawilam
Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się. Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu!

AUREX (Citalopram-Cipramil,Citaxin,Citax,Cilon,Citabax)

przez snaefridur 20 kwi 2006, 11:40
Przepisał mi go mój lekarz i jestem ciekawa jak zadziałał u Was.Jakie były skutki uboczne,a jakie pozytywne efekty działania leku i kiedy je zauważyliście?
snaefridur

przez Citalo-Fan 24 kwi 2006, 20:08
Właśnie dzisiaj kończę 30 dzień kuracji Citalem. Najgorsze objawy mineły już częściowo, choć tylko w te "lepsze dni" czuję sie tak jak powinienem :?. Ogólnie mówiąc zauważyłem lekką poprawę mojego nastroju i osłabienie fobii :). Ogólnie nie narzekał bym, gdyby nie to że lek powoduje to że dostaję czasami małych zawrotów głowy z oblewającą goraczką na ok. 20 sekund - wczesniej tego napewno nie miałem. W każdym razie chyba jest coraz lepiej, ale nie należy się spodziewać żadnych rewelacji. Mam zamiar kontynuować przez dłuższy czas kurację tym lekiem. Nie jest to bardzo tanie-30 tabletek kosztuje w aptece ok. 60-70 zł + o recepcie którą zabiera pani zza okienka chyba nie muszę wspominać. Pozdrooooooo :lol: :lol: :lol: :lol:

przez Gabik 03 maja 2006, 22:08
ja zaczełam brac aurex po zmianie z afobamu ,na początku sie bałam gdzy na efekty trzeba było poczekac 2,3 tygodnie,ale warto było -naprawde.byłam spokojna ,niełapały mnie ataki ,nieprzejmowałam sie wszystkim tak jak dawniej ,a co najwazniejsze mogłam prowadzic samochód gdyz ten lek nie hamował reakcji tak jak inne leki -po prostu był jak by go niebyło ,normalne patrzenie na swiat a swoje po cichu robił ,polecam i nie martw sie bedzie dobrze ,wiem ze nie kazdy tak samo reaguje na leki ale mam nadzieje ze u Ciebie bedzie tak samo jak u mnie .pozdrawiam ,jesli masz jakies pytania to sie odezwij :D :D :D

przez snaefridur 04 maja 2006, 14:24
Dzięki,że sie odezwałaś.Już myślałam,że jestem jedyną osobą we wszechświecie,która to bierze ;).
Ja biore go już nieco ponad 3 tygodnie i mimo,że dostałam zmniejszoną dawkę(tylko pół tabletki dziennie) ,to zaobserwowałam już pierwsze pozytywne efekty.Nie mam już ataków,ból brzucha i ściskanie w gardle przestały mi towarzyszyć.Ciągle jakiś tam niepokój pozostaje i czasem coś tam mnie boli w chwilach większego stresu,ale w porównaniu z tym co było wcześniej,to czuję się super.Też zauważyłam,że mniej się wszystkim przejmuję,jestem mniej zestresowana.Nie jestem już taka senna i ogólnie mam lepszy nastrój.
Jeśli chodzi o skutki uboczne to przez pierwsze kilka dni byłam nieco rozkojarzona (ale to naszczęście szybko minęlo).Miałam tez kłopoty ze snem,budziłam się w nocy.Od jakiegoś tygodnia już jest z tym ok.
snaefridur

przez Gabik 04 cze 2006, 15:49
ciesze sie ze Ci pomógł ... a jak jest teraz ,jak sie czujesz -jest lepiej ??odezwij sie i podziel sie ze mną doswiadczeniami a aurexem ,pozdrawiam pa pa :D

CILON (Citalopram-Cipramil,Citaxin,Aurex,Citabax)

przez anna1102 26 cze 2006, 20:27
Kto może podzielić się doświadczeniami w stosowaniu Cilonu?
Ania

przez mocarz 11 lip 2006, 21:54
także się cieszę że Wam pomaga.Ja zamierzam (może od jutra) brać te leki.Też ie jestem przekonany do tego specyfiku.Wcześniej już zażywałem tabletki o innej nazwie i strasznie męczył mnie przez te ciągłe usypianie i otępianie. Będę brać ten lek conajmniej 3 tygodnie i po tym czasie spróbuję coś dopisać jeśli oczywiście nie zapomnę.
- - -
pozdrawiam

[ Dodano: Wto Lip 11, 2006 9:26 pm ]
napiszcie , ile kosztuje Aurex 20 mg.ok?

przez snaefridur 14 lip 2006, 13:09
około 25 zł
snaefridur

Sortuj wg