KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez Wujek_Dobra_Rada 03 lis 2010, 19:43
Lekarz mi dorzucił Anafranil do paroksetyny. Zastanawiam się czy to brać wogóle. Dopiero 3 tygodnie biorę paro i znając swój zryty dekiel, dopiero coś po 5 tygodniach zaczyna działać. Czy czekać jeszcze na rozbujanie paro, jak nic nie drgnie to wtedy zarzuce?
Wujek_Dobra_Rada

przez aree1987 03 lis 2010, 19:47
lol ale to trzeba ostrożnie bo to 2 silnie leki i możliwy jest zespół serotoninowy
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Wujek_Dobra_Rada 03 lis 2010, 19:50
No więc właśnie...

[Dodane po edycji:]

A lek w dawce pół 75 jako nasenny ''da radę''? Chyba poczekam jeszcze na ewentualne rozbujanie się paro.
Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agnietka68 06 lis 2010, 21:53
Jakie mieliście doświadczenie z Dentystą po braniu anafranilu;mam do usunięcia zęba i boję się panicznie dentysty czy znieczulenie działa normalnie?

przez Wujek_Dobra_Rada 06 lis 2010, 21:58
A czemu ma nie działać?
Wujek_Dobra_Rada

przez *Wiola* 06 lis 2010, 22:19
agnietka68,

Działa jak najbardziej normalnie:) Ja przecież od lat na anafranilu i czasem muszę do dentysty chodzić:)

A jak się w ogóle czujesz i jak to zwiększanie dawki Ci poszło?

Wujek

Wątpię czy anafranil podziała nasennie. Fakt ,że zwiększa senność, ale to inaczej niż leki nasenne. Ja raczej śpię dość długo i czasem mam takie ataki senności w ciągu dnia, ale z zasypianiem raczej mam problemy.
Moderator

przez agnietka68 06 lis 2010, 22:34
Wiola czuję się dobrze jeszcze czasami mam stany lękowe ale mijają dość szybko;coraz częściej wychodzę sama;jest ok;tylko że dzisiaj mam okropny ból zęba ach kurcze dentysta mnie czeka a tak się boję ze jasna cholera :oops: do poniedziałku muszę przeczekać;a i rano wstaję zakręcona z godzinę dochodzę do rzeczywistości!!

przez *Wiola* 06 lis 2010, 22:56
Miło słyszeć. Fakt ,że poranki są ciężkie, też się długo budzę, taki jego urok. Ale lepsze to niż sama wiesz. Rozumiem Cię świetnie bo tez się boję dentysty, ale ból zęba to coś okropnego , więc idź jak najszybciej. Trzymam kciuki
Moderator

przez Wujek_Dobra_Rada 06 lis 2010, 23:44
wiola173, Brałaś może paroksetynę bądź inne SSRI. Jeśli tak, to jak wypadają do Anafranilu.?
Wujek_Dobra_Rada

przez *Wiola* 07 lis 2010, 00:51
Wujek

Próbowałam prawie wszystkiego. Tylko ,że wiesz u mnie problemem nie jest depresja tylko lęki. Mnie nic innego na nie nie pomaga- tylko anafranil. Chociaż miałam kilka epizodów depresyjnych i wtedy pomogło mi również zwiększenie dawki anafranilu. Tylko ,że on niestety nie daje napędu i motywacji.
Moderator

przez Wujek_Dobra_Rada 07 lis 2010, 00:56
a czy anafranil aktywizuje, przywraca chęc do życia i jak z libido?
Wujek_Dobra_Rada

przez *Wiola* 07 lis 2010, 01:01
No właśnie nie aktywizuje:(. Wiesz z chęcią do życia - niby chce mi się żyć, potrafię się cieszyć, mam zazwyczaj humor, ale do robienia wielu najprostszych rzeczy muszę się zmuszać. Libido też kładzie:( Chociaż przez krótki czas brałam do niego trittico i wtedy miałam libido większe nawet niż normalnie.
Moderator

przez Matt FX 07 lis 2010, 06:00
Nie chcę ubliżać ludziom którym Anafranil pomógł ale TEN LEK TO DLA MNIE JEDNO WIELKIE GÓWNO! BIORĘ GO OD 20 WRZEŚNIA I NIC NIE DZIAŁA. DALEJ NIE CHCE MI SIĘ ŻYĆ, RATUNKU MAM WYRZUTY SUMIENIA ŻE ŻYJĘ, MAM OCHOTĘ ZABIĆ SWOICH RODZICÓW, NIENAWIDZĘ SIEBIE, TEGO JEBANEGO ŻYCIA ŻE MI SPIERDOLILI DZIECIŃSTWO! Nie mogę spać, nie mogę na siebie patrzeć. Chodzę wśród ludzi, czuje się jak zombie, chodzę do pracy jak jakiś cep, za każdy przeżyty dzień mam wyrzuty sumienia i dziwię się jak go przeżyłem! Ratunku! Mam ochotę się zabić, powiesić albo skoczyć przez okno, jak nie mam takich mam myśli to mam ochotę pchnąć kogoś nożem. ODJE**ŁO mi do reszty! DLACZEGO LEKI NIE DZIAŁAJĄ??!! RATUNKU NIE CHCĘ IŚĆ ZNÓW DO SZPITALA! CHCE TYLKO MIEĆ SPOKÓJ I NIE CHCE MIEĆ WYRZUTÓW SUMIENIA ŻE ŻYJĘ, CHCĘ UCIEC JAK NAJDALEJ!!! POMOCY LUDZIE!!!

przez Zenonek 07 lis 2010, 11:11
Matt FX,

Skoro uznawany za najskuteczniejszy antydepresant - Anafranil nie dziala na Ciebie to nie jest za dobrze.

Mozesz sprobowac jeszcze Amitryptyline, Imipramine, Noveril.

Chociaz moze powinienes dostac jakis neuroleptyk na wyciszenie emocji ? Np Risperidon.

Sortuj wg