KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez Misiek_NL 25 paź 2010, 23:35
borsuka, Będzie będzie ;)
Misiek_NL

przez agnietka68 26 paź 2010, 17:41
Jejku a znowu długo będę musiała czekać aż się unormuje czy teraz szybciej powinno zaskoczyć? :(

przez zaqzax 26 paź 2010, 18:00
okularnica napisał(a):Bardzo proszę o odpowiedź. Jak odczuwaliście zakochanie zażywając Anafranil? Szczególnie chodzi mi o te większe dawki, od ok.150 mg. czy odczuwaliście wszystko normalnie, czy mniej intensywnie?

prawie kazdy antydepresant sprawia ze jest sie bardziej obojetnym i wypranym z jakichkolwiek uczuc, takie spłycenie uczuć, emocjonalności, większa pustka.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mała26 26 paź 2010, 18:26
....już nie mówiąc o seksie że nie ma takich intensywnych doznań,zresztą po większości leków psychiatrycznych takie małe zobojętnienie, coś za coś..

przez *Wiola* 26 paź 2010, 19:37
agnietka68 napisał(a):Jejku a znowu długo będę musiała czekać aż się unormuje czy teraz szybciej powinno zaskoczyć? :(

Wg moich doświadczeń szybciej:) więc spokojnie:)
Moderator

przez agnietka68 26 paź 2010, 20:19
Boże oby tak było; kamień z serca bo już dość takiego popierdzielonego życia........Dzięki Wiola

przez borsuka 26 paź 2010, 20:58
Ja całe szczęście po Anafranilu nie czuje chyba zspłycenia uczuć - na pewno nie w stosunku do najbliższych. Na pewno jestem bardziej obojętna na sprawy w pracy, nie przejmuje się tak opiniami innych, problemami. A co do seksu to na mnie działa wprost przeciwnie. Ale ja chyba większość objawów jakoś odwrotnie odczuwam - chociażby o że schudłam po nim w przeciągu 3 tyg. prawie 5 kg , co mnie akurat cieszt :-)
Więc głowa go góry, tym co się boją o przeżywanie zakochania

przez Misiek_NL 26 paź 2010, 21:05
borsuka, W ulotce pisze że powoduje nadmiar łaknienia lub jego brak ;) A libido poważnie Ci wzrosło po anafranilu ??
Misiek_NL

przez cytrynka84 26 paź 2010, 21:56
borsuka, a moge spytac jaka dawke bierzesz?,schudlas po anafranilu,super,wiekszosc tyje( tez tylam,do tego mega sennosc i inne) musilam odstawic,wzrost libido tez na +,gratuluje jeszcze raz schudniecia,bierzesz ten lek od 3 tyg?jesli dobrze rozumiem.
borsuka, witaj na forum :)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez borsuka 26 paź 2010, 22:46
Tak od 3 tygodni. Dawka 2 0,5tabl. 75SR. Lekarz kazał brać 2 razy dziennie po całej, ale chyba nie jestem w stanie przez tę senność właśnie i przez pierwsze 3 dni czułam się jak pijana. Jak na razie dobrze się czuję po tej dawce, natręctwa trrochę ustąpiły i nastrój jest ok.
z tym chudnięciem to tak - mam zaburzone łaknienie. Wiecznie byłam na dietach a teraz po prostu nie mam apetytu, opycham się słodyczami, na widok kiełbasy dostaję nudności :-)

cytrynka84 libido :-)))

przez cytrynka84 26 paź 2010, 23:33
A teraz tez sennosc Tobie dokucza po tym leku?
Dzieki za info najwazniejsze ze dziala dobrze,na natrectwa stosuje sie ,wieksze dawki,niz na depresje,dawka terapeutyczna,czyli ta od ktorej ten lek dziala w pelni to wg lekarzy,2 tabl wlasnie,(75 kazda),ja bralam 2,5 tabl(75) i moglam wtedy ciagle spac i nadal bylam niewyspana :( nastroj ok,ale ubocznych za duzo .
Za pierwszym razem jak bralam ten lek pol tabl,to bylo ok,pomogl mi
Niedawno lekarz kazal wrocic do leku 1 tabl tym razem,zaczelam od pol tabl,zeby lepiej zniesc uboczne,ale wytrzymalam tylko tydzien( mega stany lekowe i wogole masakra,kilka jeszcze innych ubokow ,o ktorych nie warto pisac,bo mnie trzesie navsamo wspomnienie :(
Biorac anafranil zaoszczedzila bym,a tak wydaje duuzo kasy na leki :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez borsuka 27 paź 2010, 21:18
Cytrynka, senność trochę mija po 4 kawach dzienie, muszę wytrzymać największy kryzys około 20 i potem jest lepiej. Trochę mi sie wszytko zdezorganizowało, musiałam zwolnić tempa z drugą pracą , do której siadam wieczorami, ale przy tak silnym ataku nerwicy i tak bym nie dała rady pracować. Całkowicei natręctwa nie ustąpiły, sporadycznie coś się dzieje i jest to do wytrzymania. Boję się zacząć brać tak dużej dawki. W przyszły czwartek idę do lekarza - zobaczymy co powie. Biorę dodatkowo na złagodzenie skutków propranolol, ponoć uspokaja serce.
Cytrynka a co Ty bieżesz? też zmagasz się z nerwicą natręctw?

przez cytrynka84 28 paź 2010, 00:39
borsuka, lecze sie na s ilnadepresje do tego stany lekowe natrectw nie mam
Biore teraz Efectin,ale lekarz cos wspominal o zmianie leku,nie wiem dlaczego,bo efectin bardzo mi pomaga,musze pogadac z dr dlaczego cgce odstawiac lek ,ktory najlepiej namnie dziala
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Zenonek 28 paź 2010, 08:01
cytrynka84,

Jezeli Efectin dziala tak dobrze to nie godz sie na zmiane leku...Czasami tak sie lekarzom wydaje, ze wiedza najlepiej...ale to Ty jestes soba i czujesz co i jak...Dobranie leku, ktory naprawde dobrze dziala to nie lada sztuka, wiec o cos takiego moze nie byc latwo pozniej...

Sortuj wg