KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

przez Pstryk 08 cze 2007, 16:11
Witam, znowu ja
Ile to już minęło odkąd łykam anafralin? Nie wiem, nieważne.
A skąd ma wiedzieć, skoro z dnia na dzień jest coraz gorzej. Czasem zastanawiam się jak się nazywam.
Chcę to odstawić, ale obawiam się tego co będzie się ze mną działo. Nie wiem czy jakieś objawy odstawienne są po tym leku. A psychiatrę mam dopiero za miesiąc :roll: takie kolejki :shock:
Pstryk

przez yeti 09 cze 2007, 08:58
dasz rade to jeszcze tylko miesiąc, może dostanisz inny lek, bardziej pozytywnie na Ciebie działający;) bedzie dobrze, pozdrawiam :)

przez Olka666 09 cze 2007, 12:17
hej wszystkim!bethi musze stwierdzic,ze anafranil postawil mnie na nogi, biore go ok 3 msc,ale wydaje mi sie ze na dluzsza mete zaczal na mnie juz zle dzialac!mialam koszmary senne, nie moglam sie dobudzic, caly czas chodzilam zaspana, mialam z tego powodu doly, myslalam o smierci itp, bylam otlumaniona!stwierdzilam ze powoli bede go odstawiac i ze musze zaczac sama kontrolowac i panowac nad swoim zyciem!obecnie jestem na 1/2 tabletki 75sr/dobe od ok 2tygodni!czuje sie nieco lepiej, tak jakbym wracala do rzeczywistosci!nie powiem, czasem nachodza mnie glupie mysli i wtedy staram sie zajac czym kolwiek zeby o nich nie myslec, wiadomo chwile slabosci beda sie pojawiac,ale trzeba nauczyc sie radzic sobie z nimi bez leku!zmierzam do tego zeby przestac je brac w ogole!skoro juz tak dlugo je bierzemy i poznalismy mechanizmy naszej choroby, to teraz mozemy zaczac walczyc z nia bez leku-tak mi sie na razie wydaje!przeciez nie mozemy opierac sie na lekach przez cale zycie, bo to nie bedzie zycie!co do odstawienia to nalezy to robic stopniowo, zmniejszajac dawke, bo nagle przerwanie brania anafranilu moze skonczyc sie nieciekawie-tak jak w przypadku narkomanow co sa na odwyku!jezeli nie mozesz isc do lekarza, a chcesz przestac brac anafr. to przez ok 1 msc zmniejszaj sobie dawke z tygodnia na tydzien, a potem bierz male ilosci co drugo dzien!nie jestem lekarzem ,ale ja tak robie i czuje sie oki!za ok dwa tygodnie jak moj stan sie nie pogorszy to przestane go brac!pozdrawiam i trzymam za wszystkich kciuki!buziaki :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pstryk 09 cze 2007, 12:18
Mam taką nadzieję! Dziękuję :D
Pstryk

przez yeti 23 lip 2007, 09:52
fragment ulotki anframilu:

"Anaframil może powodować zwiększoną wrażliwość skóry na światło słoneczne. Należy unikać bezpośredniego działania światła słonecznego. W tym celu należy nosić odzież ochronną i okulary przeciwsłoneczne"

Przytaczam ten fragment aby zapytać czy macie może z tym jakieś problemy? Ja od kilku dni mam wysypke na twarzy i rękach i zastanawiam się czy to może mieć jakiś związek z anaframilem, z góry dzieki za odp, pozdrawiam 8)

przez filson 24 lip 2007, 10:36
Ja wziąłem anafranil po raz pierwszy dzis na noc. Obudzilem sie rano otumaniony i jakis osłabiony. Cizeko jest mi sie skoncentrowac i czuje swojego rodzaju odrealnienie. Nie jest to wszystko mile, choc jak rozmawialem z siostra przez telefon to w sumie nie mialem problemow, zeby sie z nia porozumiec. Jestem teraz na urlopie i mam nadzieje, ze jak wroce do pracy za 2 tyg to moj organizm przywyknie do leku. Swoją drogą swietny urlop mam w tym roku. Zamiast gdzies wyjechac (z czm bylby teraz pewnie problem tak czy inaczej) ja siedze w domu i łykam prochy :cry: Za rok mam nadzieje, bede gdzies szalał :?: :lol:
Powiedzcie, ze to wszystko minie!!!!!!!!

przez rolingstone 25 lip 2007, 11:33
minie. ja po anafranilu czułem się świetnie. zależy, ile bierzesz, ale po 2-4 tyg. wszystko powinno być ok.
jak dla mnie anafranil to świetny lek.
Nerwicę można pokonać :)

przez filson 25 lip 2007, 12:48
minie. ja po anafranilu czułem się świetnie. zależy, ile bierzesz, ale po 2-4 tyg. wszystko powinno być ok.
jak dla mnie anafranil to świetny lek.[/quote]

Dziś jest już lepiej i poza tym, że mam bardzo lekki sen i budze sie ok. 5 rano i nie moge dalej zanac to nie jest najgorzej. Wczoraj objawy, które opisywałem przeszły po zaćyciu xanaxu, tak kazał mi psychiatra. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie w miarę bezboleśnie. Od jutra zwiększam dawkę do 50 mg a potem do 75mg więc wszystko jeszcze może sie zmienić...

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:30 pm ]
Witam ponownie,

Mam pytanie głównie do facetów, wybaczcie mi drogie Panie :D
Czy w początkowym okresie brania anafranilu mieliście zaburzenia zdolności sexualnych? To moze zabrzmi smiesznie ale biore lek od trzech dni, wczoraj zwiększylem dawkę a od dzis mam wrazenie jakbym był znieczulony od pasa w dół :x :cry: :oops:
Beznadziejne uczucie. Czy to minie z czasem? :?:

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:53 pm ]
Kolejne pytanie. Czy ktoś z Was miał może po zwiększeniu dawki takie beznadzieje uczucie jakby sędzenia w brzuchu lub w przełyku? Do tego mam jeszcze wrażenie, że lekko osłabły mi mięśnie. Zaczynam sie już w tym gubić... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ostatnio edytowano 01 sie 2007, 22:44 przez filson, łącznie edytowano 1 raz

przez Pstryk 01 sie 2007, 15:22
yeti napisał(a):Przytaczam ten fragment aby zapytać czy macie może z tym jakieś problemy? Ja od kilku dni mam wysypke na twarzy i rękach i zastanawiam się czy to może mieć jakiś związek z anaframilem, z góry dzieki za odp, pozdrawiam Cool

Witam w klubie wysypanych :D Też mam niefajną wysypkę na rękach. Na łydkach też :roll:

filson napisał(a):Ja wziąłem anafranil po raz pierwszy dzis na noc. Obudzilem sie rano otumaniony i jakis osłabiony. Cizeko jest mi sie skoncentrowac i czuje swojego rodzaju odrealnienie.

JW! Minie!

filson napisał(a):Swoją drogą swietny urlop mam w tym roku. Zamiast gdzies wyjechac (z czm bylby teraz pewnie problem tak czy inaczej) ja siedze w domu i łykam prochy Crying or Very sad Za rok mam nadzieje, bede gdzies szalał Question Laughing

:shock: Leki możesz spakować do torby podróżnej! Urlop = wczasy = anafralin he he :mrgreen:

filson napisał(a):Czy w początkowym okresie brania anafranilu mieliście zaburzenia zdolności sexualnych?

Z racji wykluczenia kobiet z pytania odpowiem specjalnie (he he) jako kobieta też miałam takie problemy. Teraz jest już leeeeepiej :P

filson napisał(a):Kolejne pytanie. Czy ktoś z Was miał może po zwiększeniu dawki takie beznadzieje uczucie jakby sędzenia w brzuchu lub w przełyku?

Słońce, idź na spacer a nie wyszukuj problemów! Daj lekowi robić swoje a Ty zajmij się sobą ;)

A ja Was opuszczam. Anafralin mi bardzo pomógł: nie mam już koszmarów ani wizji na jawie, nie mam ochoty sie zabić ani okaleczyć :mrgreen:
Za to mam omeny słuchowe (tylko z lewej strony?!) i sitko w życiorysie od dwóch miesięcy - mam drobne zaniki pamięci :?
Psychiatra zmienił mi lek na Sulpiryd tymczasowo i skierował mnie do szpitala na badania neurologiczne.
Wielka mi nowość. I tak pewnie za niedługo wrócę ;)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:24 pm ]
Filson, jedna prośbeczka: edytuj swojego ostatniego posta i usuń z cytatu 9bcb468871 i zapisz ponownie a nie będzie się strona rozjeżdżać :mrgreen:
Pstryk

przez filson 02 sie 2007, 10:39
Bethi, dzięki za info i rady:)) Na spacer pewnie sie jeszcze wybiorę:) A anafranil niech robi swoje. Oby sie tylko dobrze spisał!!!!

przez Pstryk 02 sie 2007, 20:32
Pamiętaj, że najwięcej od Ciebie samego zależy :D
Pstryk

przez mtajemnica 06 sie 2007, 20:21
Brałam 25tki 2 razy dziennie. Wydaje mi sie, ze jest to dosyc dobry lek.

przez filson 06 sie 2007, 22:51
U mnie poki co jest lepiej w związku z tym dzis zgodnie z zaleceniami zwiększam dawkę do 75 mg. Mam nadzieję, że mnie nie rąbnie specjalnie :lol:

przez jaga_lee 09 sie 2007, 10:31
Witam,ja dostałam wczoraj Anafranil ale widząc Wasze dawki to moja chyba nie jest duza bo mam 10mg 1 raz dziennie rano.Ale boje sie zazyc bo wiem ze moga byc skutki uboczne...[/img]

Sortuj wg