KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

 
Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez okularnica 08 cze 2010, 14:21
Ale napisałeś to tak dobijająco, typu, że co najwyżej mogą przejść skutki uboczne po kilku tygodniach.
Ja mam nadzieję, że do 2 tyg. od początku brania przejdzie ten skutek. To jest nie do wytrzymania!
Offline
Posty
315
Dołączył(a)
31 paź 2009, 16:54

Re: Anafranil

przez depresyjny098 08 cze 2010, 15:43
okularnica napisał(a):Savior, proszę napisz jak się czujesz dzisiaj. Musimy się wspierać;)
Minął tydzień kiedy biorę dwie połówki 75. Lekarka mówiła, żeby po jakimś czasie, np. tygodniu, zwiększyć dawkę.
Co o tym myślicie? Czy to nie zwiększy jeszcze bardziej już i tak wzmożonych natręctw?
Proszę o wypowiedzenie się jaka dawka jest skuteczna na natręctwa.


Za chiny ludowe nie zwiększaj teraz dawki. By cię potelepało już do cna. Jeżeli naprawdę jest nie do wytrzymania to ja bym sugerował zmniejszyc.
Chodzi o to żeby organizm się przyzwyczaił do leku. To przyzwyczajanie się organizmu trwa kilka tygodni od rozpoczęcia brania.
Moim zdaniem przez ten etap najlepiej przebrnąc na minimalnej dawce, żeby zminimalizowac cierpienie.
I tak pewnie będą skutki, ale nie tak duże.
Później, jak już jest luz ze skutkami to się myśli co dalej działac...:)
Ale musi się zaklimatyzowac, bez tego nie ma o czym mówic...
Na 37,5 miałaś luz i przeszłaś na 75? Czy odrazu wystartowałaś z 75?
Pozdrowionka
depresyjny098
Offline

Re: Anafranil

przez okularnica 08 cze 2010, 16:18
Oj a ja właśnie już wczoraj wzięłam większą dawkę...
Zaczęłam brać od dwoch połówek 75. Wczoraj dodałam jeszcze połowę... No i natręctwa jeszcze jakby się nasiliły.
Jednak nie wiem czy teraz znowu zmniejszyć dawkę do dwóch połówek 75 czy już tak zostawić jak zaczęłam brać...
Dokładniej opiszę, że wczoraj już ustąpiła większość skutków ubocznych, zmniejszyły się mroczki przed oczami przy wstawaniu z leżenia, suchość ust była mniejsza i ogólnie nie byłam już tak bardzo ospała. Dlatego zwiększyłam dawkę. Bo nie wiem czy jeśli zwiększę dawkę za jakiś czas dopiero to czy nie nasili to wtedy już natręctw.
Proszę napiszcie co myślicie. Od wczorajszego zwiększenia dawki jestem bardziej pobudzona, aż się "trzęsę", oprócz tego mam leciutkie poczucie odrealnienia, mam zamazany lekko wzrok i szumy w uszach, ale te skutki uboczne oprócz myśli nie są za bardzo nasilone.
Offline
Posty
315
Dołączył(a)
31 paź 2009, 16:54

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Anafranil

przez depresyjny098 08 cze 2010, 16:41
To musisz sama wyczuc. Tu kurcze nawet lekarz tylko do pewnego stopnia może coś zasugerowac...
Jeżeli wczoraj zwiększyłaś to naturalne, że się pogorszyło. Bo tak przeważnie jest jak się wchodzi na nową dawkę.
Jednakże jeżeli na 37,5 były niemiłosierne skutki uboczne to nie polecał bym zwiększania, bo w takiej sytuacjii to jest tylko zwiększenie stężenia leku w organiźmie, do którego organizm się jeszcze na ten czas nie przyzwyczaił.
Zresztą,.. wiesz o co chodzi.
Poprostu warunkiem przejścia na nową dawkę jest przyzwyczajenie się organizmu do poprzedniej. I dlatego progresję lekarza rozpisane na karteczce z góry na wiele dni.na niewiele się zdają, bo każdy organizm jest inny.
Jeżeli już 37,5 się znormalizowało to ok....Poprostu wszystko musi byc rozłożone wczasie, na tyle na ile potrzebuje twój organizm
75 to jest taka dobra dawka, myślę że jak ta ci wejdzie to już tylko czekac, aż lek zacznie swoję prawdziwe działanie,
a ty eksplodujesz szczęściem:)

Ale to najprawidłowsze z najprawidłowszych działan to jeszcze długa droga...Narazie musisz się zaadoptowac..
PZDR
depresyjny098
Offline

Re: Anafranil

przez okularnica 08 cze 2010, 17:09
"Poprostu wszystko musi byc rozłożone wczasie, na tyle na ile potrzebuje twój organizm
75 to jest taka dobra dawka, myślę że jak ta ci wejdzie to już tylko czekac, aż lek zacznie swoję prawdziwe działanie,
a ty eksplodujesz szczęściem:)"
Chodziło Ci o moją nową dawkę czyli rano połowę a wieczorem całą 75?
Zastanawiam się teraz czy dzisiaj nie wziąć połówki a od jutra zacząć znowu brać większą o połowę dawkę. Co o tym sądzisz? Ogólnie teraz nie czuję się najgorzej, ale nie wiem co będzie jutro...

[Dodane po edycji:]

Przezornie wzięłam dzisiaj mniejszą dawkę. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tej kwestii to proszę piszcie.
Offline
Posty
315
Dołączył(a)
31 paź 2009, 16:54

Re: Anafranil

przez savior 08 cze 2010, 19:34
okularnica Ty dzielisz tabletke o przedłuzonym działaniu na pół?? lekarz tak zalecił?? dziwne...bierz lek tak jak zalecił lekarz..klomipramina ER działa subtelniej niz ta o normalnym uwalnianie... biore 2x25 mg ..lekarz zalecił mi brac rano i wieczorem..ja biore rano i w południe bo po tym jak raz wziąłem dawke wieczorną noc miałem nieprzespaną...
savior
Offline

Re: Anafranil

przez okularnica 08 cze 2010, 20:28
Tak, lekarka kazała mi na początku brać po 2 połówki, a potem w miarę przyzwyczajenia organizmu zwiększać stopniowo.
Także dała mi wolną rękę.
Mój Anafranil to nie ER tylko SR. Rozumiem jednak, że to o nim pisałeś, że ma subtelniejsze działanie.

P.S. Czy Wy po Anafranilu też macie takie straszne sny?
Offline
Posty
315
Dołączył(a)
31 paź 2009, 16:54

Re: Anafranil

Avatar użytkownika
przez aree1987 08 cze 2010, 23:30
Czy u kogoś sprawdził się w fobii społecznej? Czy ta noradrenalina nie jest w tym wypadku za dobra? :>
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1173
Dołączył(a)
15 lip 2009, 21:54

Re: Anafranil

Avatar użytkownika
przez ALEKS*OLO 09 cze 2010, 08:40
aree1987, Ja brałam na fobie społeczna i nerwice lękową także na depresje. W moim przypadku sprawdził sie anafranil super. Po ok 3-4 miesiacach zaczealam wychodzic z domu, zniknął strach przed ludźmi, lęki zmniejszyły sie bardzo, depresja rownierz.
Brałam go ok 1,5 roku i moge powiedzieć, że fobia społeczna zniknęła na zawsze. Jednak przestałam go brać i powracają mi lęki. Zastanawiam sie nad powrotem do anafranilu. Zaczynałam od małej dawki 10 mg, i co tydzien zwiekszałam az doszłam do półtora 75mg SR, zero skutków ubocznych, jak dla mnie same pozytywy.
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
Avatar użytkownika
Offline
ExModerator
Posty
2384
Dołączył(a)
01 mar 2008, 00:25
Lokalizacja
Śląsk

Re: Anafranil

przez okularnica 09 cze 2010, 19:57
Od wczoraj biorę znowu mniejszą dawkę.
U mnie jest tak, że zawsze rano mam lęki, trzęsę się w środku(i trochę na zewnątrz;)), a od południa wszystkie te objawy się zmniejszają. Ogólnie zawsze byłam spokojniejsza wieczorem, nie wiem jak to przełożyć na dawkę- może powinnam nie brać lekarstwa wieczorem tylko po południu...? \
Savior, jak samopoczucie;)?
Offline
Posty
315
Dołączył(a)
31 paź 2009, 16:54

Re: Anafranil

przez savior 09 cze 2010, 20:07
Witak okularnica...
U mnie samopoczucie jest nieco lepsze w godzinach porannych aniżeli wieczornych.. 4 dzien na Anafranilu,najbardziej dokucza mi suchosc w ustach,problemy ze snem,lekka sennosc w ciągu dnia... pojawiają sie powiewy lepszego samopoczucia i ewidentnie jest to zasługa leku... klomipramine toleruje lepiej niz SSRI i SNRI pomimo kilkukrotnie dłuzszej listy działan nieporzadanych od nich.. na razie jestem na początku drogi,pewnie dawka wkrótce zostanie mi zwiekszona do 3 tabletek 25 mg.. póki co czekam na pełne działanie leku ...
savior
Offline

Re: Anafranil

przez okularnica 09 cze 2010, 20:40
Nie masz czegoś takiego jak nagłe skurcze mięśni po Anafranilu?
Ja dzisiaj rano miałam taką schizę, że ludzie się patrzą jak idę( przez to, że jestem na leku) i wtedy naprawdę dziwnie mi się szło. Oprócz tego czasem mi podskoczy jakiś mięsień na twarzy, ogólnie są takie napięte czy coś;p
A tak swoją drogą to mi się wydaje, że Anafranil u mnie już zaczyna działać. Oczywiście nie jest to jakiś wielki skutek, ale jakiś czas temu tylko myślałam o moich natręctwach 24 h na dobę i nie mogłam się skupić na czym innym, nawet jak się z kimś spotykałam to nie rozmawiałam prawie w ogóle z tą osobą tylko myślałam. Teraz mam nadal myśli natrętne, ale mimo tego potrafię z kimś normalnie porozmawiać, pójść gdzieś, oderwać się na chwilę.
Offline
Posty
315
Dołączył(a)
31 paź 2009, 16:54

Re: Anafranil

przez savior 09 cze 2010, 20:49
czasem mam cos takiego jak mimowolne ruchy..tzn leże sobie i nagle niezaleznie od mojej woli rzuca mną tak jakby ktos poraził mnie prądem :? .. czasem mam lekki ucisk w okolicy serca... a skurcze miesni moga wynikac z faktu ze klomipramina jest lekkim antagistą dopaminy przez co posiada pewne cechy neuroleptyczne...
savior
Offline

Re: Anafranil

przez okularnica 09 cze 2010, 21:13
Aha.
Jeszcze mam tak, że ciężko mi biec, jeśli już to wolno muszę oraz mam gorszą pamięć. Te wszystkie objawy są silniejsze do południa.
Offline
Posty
315
Dołączył(a)
31 paź 2009, 16:54

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Przeskocz do