KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez Shadowmere 17 maja 2010, 14:22
Zenonek, A Ty masz dobowe zmiany nastroju?

[Dodane po edycji:]

depresyjny098, jestem Shadowmere,nie "Shadowmore",ewentualnie mam na imie Hania :D
Shadowmere

przez Zenonek 17 maja 2010, 14:38
Shadowmore Tak dawniej tak.

Dostalas mojego PW, bo nie wiem czy dobrze wyslalem ?

Bylas u psychola dzisiaj ?

przez Shadowmere 17 maja 2010, 14:49
jutro ide na 9 :roll: .moja sytuacja życiowa jest tak podla i z bardzo odleglymi perspektywami,że wymusze jakies prochy.tylko żebym wytrwala..
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 17 maja 2010, 15:36
Shadowmere napisał(a):jutro ide na 9 :roll: .moja sytuacja życiowa jest tak podla i z bardzo odleglymi perspektywami,że wymusze jakies prochy.tylko żebym wytrwala..

A stalo sie cos zlego ostatnio ? Co planujesz zasugerowac lekarzowi ? Dostalas moja wiadomosc ?

przez Jednakowoż 19 maja 2010, 17:50
Wielokrotnie spotkałem się z opinią, że TLPD, zwłaszcza Anafranil, są silniejsze niż np. SSRI. Czy ma to jakieś poparciew faktach, czy to tylko suiektywne opinie? Czy w ogóle można obiektywnie porównać siłę działania i skuteczność np. Anafranilu z wenlafaksyną? Czy jeśli komuś wenlafaksyna pomagała nieszczególnie, to zmiana na Anafranil może pomóc?

Pytam, bo jestem na wenlafaksynie, a wciąż mam ciągły stan depresyjny i momentami ostrą depresję z myślami samobójczymi. Czytałem wiele pozytywnych opinii o skuteczności Anafranilu, a działa on na serotoninę i noradrenalinę, czyli silnie na lęki, jak wenlafaksyna (na lęki mi bardzo pomogła, na depresję słabo). (Żeby nie było - biorę od prawie 4 miesięcy Velaxin 150 mg, więc gdyby miał naprawdę pomóc na depresję, to już dawno temu.)

Czy zmiana na Anafranil może mi pomóc?

przez Zenonek 20 maja 2010, 12:08
4 miesiace to czas po jakim skutecznosc danego leku powinna byc pelna. Nie dawno temu jak piszesz tylko wlasnie po 3-4 miechach mozna sie poczuc duzo lepiej.

Ja rozmawialem ze swoim psychem (naprawde dobry, czasami jak chce to siedze i z 90 minut i gadam o lekach) i on powiedzial, ze niektore generyki to syf jest :P.

Co do TLPD - oczywiscie, ze ma to poparcie w faktach. Te leki sa znacznie skuteczniejsze jesli SSRI nie pomagaja. Anafranil to jeden z najlepszych lekow na nerwice, obsesje i depresje.

CHociaz pamietam, ze pisales , ze czujesz sie juz dobrze.

przez Jednakowoż 20 maja 2010, 13:09
Bo było lepiej w stosunku do kryzysu, z tym że kryzys był raczej emocjonalny i lękowy niż depresyjny. Ogólnie cały czas mam coś w rodzaju dystymii z krótkimi atakami ciężniej depresji z myślami itd. Emocje i lęki ujarzmione - emocje dzięki Rispoleptowi, a lęki nie wiem. Albo Rispolept, albo działanie wspólne, albo Velaxin zadziałał tylko na lęki, a na depresję nie - o ile to możliwe.

Dziś idę do lekarza i zobaczę co ze mną zrobi. A że mam tendencję do bycia o krok do przodu, już zrobiłem rozpoznanie leków - Anafranil działa podobnie do wenlafaksyny (serotonina + noradrenalina, czyli silnie na lęki też), jest bardzo chwalony i uważany za ogólnie skuteczniejszy. Z tego co zauważyłem przynajmniej.

Więc dziś lekarz albo zwiększy mi dawkę Velaxinu - choć skoro biorę od dawna 150 mg i efekty na depresję są niewielkie, chyba wiele by to nie dało - albo odstawi Velaxin i da coś nowego.

Jeśli wziąć pod uwagę całość, jest o wiele lepiej, ale depresja została niewątpliwie i nie pozwala mi się cieszyć resztą. Ech, jak nie urok to sraczka...

przez Zenonek 20 maja 2010, 13:54
Pogadaj z leukarzem o : Imipraminie, Noveril, Cymbalta, Valdoxan, Milnacipran, Mianseryna.

Aha jak Wenlafaksyna to tylko Efectin z tego co czytam. Inne generyki to syf.

przez aree1987 20 maja 2010, 13:59
Zenonek napisał(a):
Aha jak Wenlafaksyna to tylko Efectin z tego co czytam. Inne generyki to syf.

Sorry Zenonek ale masz jakieś badania na ten temat? Czy moze jesteś przestawicielem Wyeth Pharmaceuticals ?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Zenonek 20 maja 2010, 14:07
Przesledz moja dzialalnosc na forum i wtedy zastanow sie czy nad zasadnoscia swego pytania :P.'

Bo mozna powiedziec, ze to dobry zart :mrgreen: .

Rozmawialem na ten temat ze swoim psychiatra - do ktorego mam pelne zaufanie (on mowi, ze leki mi w ogole nie sa potrzebne i rozmawiam z nim na temat wszystkich lekow, czasami siedzac i 90 minut na wizycie, objasnia mi dokladnie roznice itd itp).

Dodatkowo czytalem wiele roznych wypowiedzi lekarzy na polsko i anglojezycznych forach medycznych o roznych generykach.

Zreszta to poweszechna praktyka. Z innymi substancjami aktywnymi tez. Zreszte wiele osob tez potwierdza, ze dzialanie jednego a drugie generyka jest zgola inne.

przez okularnica 06 cze 2010, 11:11
Biorę Anafranil od tygodnia. Nie wiem czy zaczęcie go zażywać to była dobra decyzja. Lęki i natręctwa dużo się wzmocniły od 3 dnia brania leku. Większość z Was poczuła poprawę po 2 tygodniach, część po 3... Kiedyś jak brałam Anafranil to pamiętam, że też długo musiałam czekać na pozytywne skutki i przez pierwsze ok.3 tygodnie czułam się fatalnie.
Może ktoś z Was poczuł poprawę wcześniej?
P.S. Przez pierwsze 2 dni brania leku miałam nawet omamy- przyznaję, że wzięłam większą dawkę niż miałam zaleconą...

przez Zenonek 06 cze 2010, 11:25
Anafanil to naprawde hardcorowy lek. Nie dla psychotropowych prawiczkow.

Jednak jego dzialanie jest raczej opoznione. Zwlaszcza w przypadku obsesji, ciezkich natręctw, zaburzen lękowo-depresyjnych.

Czekac, czekac i jeszcze raz czekac. Przynajmniej 2 miechy.

przez okularnica 06 cze 2010, 11:31
Szkoda tylko,że teraz mam najważniejszy okres w mojej edukacji i powinnam się uczyć całymi dniami i pisać pracę żeby skończyć studia;( i dostać na drugi stopień.
Biorę dawkę 37,5 rano i 37,5 wieczorem. Czy nie jest to za duża dawka? Ostatnio bardzo schudłam...
To, że kiedyś już brałam Anafranil chyba nie wpływa na to, że może u mnie szybciej zadziałać, nie:(?

Proszę jeszcze o wypowiedzenie się osób, które brały od początku większą dawkę i tych, którzy brali małą. Chodzi mi głównie o natręctwa.
Jak długo czuliście się źle? Bo zastanawiam się czy jak się bierze małą dawkę to czy czas działania jeszcze się nie opóźni.

przez savior 06 cze 2010, 11:37
okularnica ja równiez biore ten lek od 2 dni.. biore 2 x 25 mg na dobe.. to jeden z najskuteczniejszych leków przeciwdepresyjnych ...taka wenlafaksyna z lekkim sedatywnym działaniem ;) ... po 4 tyg bedzie git majonez
savior

Sortuj wg