KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez *Wiola* 03 maja 2010, 18:29
Goldielocks napisał(a):Anafranil to to samo, co Asentra??? Chciałabym poprosić lekarza o zmianę leku, bo biorę dość sporą dawkę... Co daje jakieś 120 zł, co miesiąc. Dla mnie, to szczerze mówiąc, trochę dużo... Pozdrawiam. :D

Nie to nie to samo i z innej grupy. Ale anafranil 75sr jest całkowicie refundowany, więc jeśli by Ci pasował, to jest za darmo.
Moderator

przez rober6666 03 maja 2010, 18:34
Anafranil to Trójperścienny Lek Antydepresyjny ( TLPD ) natomiast Asentra to sertralina i nalezy do Selektywnych Inhibitorow Wychwytu Zwrotnego Serotoniny (SSRI )
całkowicie inne leki
Skoro Asentra na Ciebie dobrze działa to kontynuuj leczenie tym leka. Cena sie nie przejmuj
Sa odpowiedniki-ten sam skład-inny producent
Np setaloft -dokładnie ten sam sklad czyli (sertralina) ,a jest o polowę tańsza (opakowanie 30 tabletek po 50 mg kosztuje coś kolo 16 pln , natomiast na choroby przewlekle jak Ci wypiszą "p" na recepcie to kosztuje coś 5-6 pln
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Shadowmere 03 maja 2010, 18:40
Goldielocks, a w jakiej dawce bierzesz asentre?możę poprosisz lekarza o stimuloton,luxetę,asertin lub setaloft?to sa inne poreparaty z sertraliną..
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Goldielocks 03 maja 2010, 18:41
Dzięki za odpowiedzi. :D

Nie bardzo znam się na lekach... Coś mi sie pomieszało i myślałam, że te dwa leki mają identyczny skład.
Moja koleżanka, też z zok-iem, bierze właśnie Anafranil, bardzo dobrze się po nim czuje.

Może i ja zapytam lekarza, czy to lek dla mnie. No albo ten setaloft, bo skoro to to samo, to dlaczego mam przepłacać. :D
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez Shadowmere 03 maja 2010, 18:43
Goldielocks, a moglabys powiedziec w jakiej dawce bierzesz sertralinę?
Shadowmere

przez Goldielocks 03 maja 2010, 18:44
Shadwomere - codziennie biorę 3x50mg, czyli 150mg dziennie.

Zapytam o te zastępniki, przy następnej wizycie. :D
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez Shadowmere 03 maja 2010, 18:49
Wiolu spać dlużej mogę,to nie jest problem dla mnie,natomiast fajnie by bylo obudzić się czasem wypoczętą,w miarę świeżą,..i szkoda by bylo gdybym caly czas byla taka otępiala,wyczerpana.muszę zacisnąć zęby i przeczekać.Obym wytrzymala :roll:
Shadowmere

przez *Wiola* 03 maja 2010, 18:54
Shadowmere,

Jasne ,że tak nie może być cały czas., jeśli to nie przejdzie to niestety będziesz musiała myśleć o zmianie, ale wierzę ,ze to jednak przejściowe. Wiesz nie czuję się idealnie, owszem często zmęczona , senna ale na pewno 100 razy lepiej niż bez leków.

[Dodane po edycji:]

Goldielocks,

Robert ma rację, jeśli Ci pomaga asentra to faktycznie lepiej przy niej pozostać, najwyżej szukać tańszych zamienników.
Moderator

przez Shadowmere 03 maja 2010, 20:09
wiola173, czyli jakieś 3 tygodnie powinnam zacisnąć zęby i wytrzymać,tak?
rozumiem,że jesli skutki uboczne będą trwaly dlużej,to trzeba bedzie szukac dalej.na razie dopiero piąty dzien,będę sie starala byc dobrej mysli..Buziaki
Shadowmere

przez *Wiola* 04 maja 2010, 00:49
Shadowmere

Myślę, ze te 3 tygodnie minimum trzeba dać mu szansę. Tak jak pisałam, zaczęłaś od strasznie dużej dawki wiec się wcale nie dziwię, że masz takie paskudne skutki uboczne. Nie martw się na zapas, ja wierzę , że będzie dobrze, :* Napisz jak kolejny dzień. Nie bierzesz nic oprócz anafranilu?
Moderator

przez Shadowmere 04 maja 2010, 08:37
Słuchajcie,odstawiam anafranil.Jest to na pewno lek dobry i skuteczny-mam z nim 6 dzien,a jego dzialanie przeciwdepresyjne jest juz widoczne(nie jest to placebo,bo nie wierze w leki :roll: ).Natomiast nie jestem obecnie w stanie go brać-siedze na dupie w domu i analizuje tylko jak sie czuje,co mnie boli itd.W przeciwienstwie do niektorych uważam,że leki najlepiej zaczynac wlasnie jak sie ma studia,pracę cokolwiek.Wtedy czlowiek jest zajęty,dni mu szybciej lecą.
Na pewno wrócę do tego leku,bo ma potencjal i polecam go(mimo krotkiego okresu brania-szybko zaczyna dzialac).Niestety leki z grupy innej niz ssri powodują u mnie nieznośny skutek pt:"nie jestem sobą"-czuję się jakbym byla naćpana,jak robot,jednym slowem jak nie ja.A,że pobieralam kiedys narkotyki i nienawidzę takiego samopoczucia,to poprostu nie mogę.Nie teraz.Pozdrawiam wszystkich,w szcególności Wiolcię:) :angel:
Shadowmere

przez *Wiola* 04 maja 2010, 12:17
Dzięki, tez Cię pozdrawiam:)
Moderator

przez milano3 04 maja 2010, 14:46
W jakich dawkach bierzecie Anafranil ?
Mi lekarka kazała dojść do 3x 1/2 tabl. 0,75 mg SR - dziennie
Czy to duża dawka czy mała ???
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez Shadowmere 04 maja 2010, 14:48
duża chyba...ja bralam 75 dziennie,niestety lek byl dla mnie za mocny.wczoraj wieczorem wzięłam mala dawkę,a trzepie do teraz :mrgreen: .zacząłeś już brać?
Shadowmere

Sortuj wg