KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez Shadowmere 30 kwi 2010, 18:32
wiola173, Wiolusia,kochana jestes:)dzieki za wsparcie,ja tez bralam od cholery leków i już nie wiem co robić.Teraz mi się derealka nasiliła,czy to może być początkowy objaw uboczny?
Ci,co prześledzili moje posty w innych wątkach,wiedzą,że jestem cholernie niecierpliwa i szybko się poddaje,i w ogóle..Wiola czemu byłaś w psychiatryku?tak się lęki nasiliły? :-|
Shadowmere

przez *Wiola* 30 kwi 2010, 19:20
Shadowmere
W sumie to byłam nawet ze 3 razy chyba. Pierwszy raz poszłam , bo nie dawałam sobie kompletnie rady. Nic mi na lęki nie pomagało(to jeszcze przed anafranilem było) , na dodatek miałam z mężem straszne jazdy , nie widziałam już szans. Poprosiłam lekarza o skierowanie na oddział a małżonkowi kazałam się w tym czasie wyprowadzić. Przeleżałam 3 miesiące na własne życzenie. Potem 2 raz odstawiłam leki i po jakimś czasie miałam epizod depresyjny, poszłam też na własną prośbę , podali mi anafranil w kroplówce w dużej dawce i szybko się poprawiło. Potem jeszcze raz przy takich zawirowaniach w życiu. Nie jest to takie straszne jak się wydaje i teraz wcale mnie nie przeraża, ale specjalnej ochoty ,żeby tam wracać tez nie mam:)

Ta derealizacja jak najbardziej może być spowodowana lekiem. Rozumiem Twoją niecierpliwość, ale będę Cię pilnować:) Będzie dobrze:* Trzymaj się
Moderator

przez ALEKS*OLO 30 kwi 2010, 19:57
Shadowmere, zgadzam sie z Wiolą, z anafranilem. Mnie bardzo pomogł, zauwazyłam efekty po miesiacu, około.
Także nie przerywaj !!! Jestem pewna, ze Ci pomoze.
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 30 kwi 2010, 19:58
ALEKS*OLO, a Ty mialas depresje,czy nerwice?
Shadowmere

przez depresyjny098 30 kwi 2010, 20:06
Anafranil bardzo dobry i mocny lek, wszechstronny...
To jest taka torpeda..p
Ja się śmiałem do rozpuku po miesiącu..
Ale o odstawieniu zdecydowały takie stany euforyczne..Poprostu wpadałem ze skrajności w skrajnośc...
A jak wyjechałem poza dom do roboty to już wogóle z powodu właśnie takiego nieustabilizowania, bóle somatyczne mnie mało do grobu nie zapędziły...
Ale generalnie jeden z lepszych leków jakie brałem....Tylko żeby nie te emocję...grr...
No i początki są kiepskie..Również trzeba pasa zacisnąc...:(
Może pomóc. Zdecydowanie

PS: Może za szybko odstawiłem...TLPD trzeba cisnąc długo...
No ale teraz się już bawie w co innego.. ;)

Właściwie to,.. co komu...Jednemu pomoże drugiemu nie, więc co ja się tu będę rozpisywał..
Ale lek bardzo dobry , bardzo chwalony i na jego temat można same superlatywy przeczytac....
Pomijając takie opinię, że biorę 5 dzień i jest do kitu... ;)
depresyjny098

przez ALEKS*OLO 30 kwi 2010, 20:17
Shadowmere, i to i to , mam cały czas ale depresji pojawiaja sie tylko epizody teraz. stany lękowe i wahania nastroju non stop. Jak biore anafranil to nie mam lęków i huśtawki sa mniejsze.
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

ExModerator

przez Shadowmere 30 kwi 2010, 21:39
depresyjny098, efectin ma ten sam profil dzialania co anafranil,tylko jest nowoczesny.dla mnie byl jak amfa,taka zolta od ruskich;p. ALEKS*OLO, a myślisz,że na depresje i fobie spoleczna może mi pomóc?
Shadowmere

przez ALEKS*OLO 30 kwi 2010, 21:52
Shadowmere, no mnie własnie Anafranil wyleczył z mega depresji i fobii społecznej, a bylo tak ze nie jezdzilam autobusami i nie wychodziłam z domu wogóle, wiec tak , mysle ze wyciagnie Cię z tego. :)

ExModerator

przez *Wiola* 30 kwi 2010, 22:04
Shadowmere napisał(a):depresyjny098, efectin ma ten sam profil dzialania co anafranil,tylko jest nowoczesny.dla mnie byl jak amfa,taka zolta od ruskich;p.

Nie wiem dokładnie czy to to samo, ale próbowałam efectinu i dupa:( lęki mi wróciły. Więc dla mnie to nie to samo.

Alex
Ja przez 5 lat sam z domu nie wyszłam, a potem to już i sama nie zostałam na chwilę i przeszło dopiero po anafranilu.
Moderator

przez rober6666 30 kwi 2010, 23:13
Shadow...
Trzymam za Ciebie mocno palce !!!
Moi przedmówcy i przedmówczynie mają racje co do pozytywnych opinii o tym leku-sam sie na niego napalilem
mnie jednak zmiażdżyl od razu- i szybciutko go olałem.
Ale ja 2 razy wylądowalem w psychiatryku po nietrafionych lekach i kolejnego razu nie jestem w stanie zaryzykowac-mam wrażenie że juz po 1-2 dniach wiem czy przetrwam czy mnie zmiażdży
Postaraj sie wytrwać ile możesz. Pisz co sie dzieje. Wszyscy Ci kibicujemy i trzymamy za Ciebie !!!
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Shadowmere 01 maja 2010, 08:45
Robert,a nie mogliby no sorry dobrać Ci tych leków w psychiatryku???Pilnowaliby Cie tam,co byś sobie nic nie zrobil,a ty bys musial wytrzymać.Ponadto-czemu anafranil Cię "zmiażdzyl"?i czym to sie objawialo.Wiolusia i Aleks-dzięki za wsparcie Dziewczynki:)Pozostaje grzecznie czekać:) :angel:

[Dodane po edycji:]

Mam też pytanie,czy ktoś z Was zażywal Anafraanil rano,a nie wieczorem?bo w zasadzie to on mnie troszke pobudza..

Mam też pytanie,czy ktoś z Was zażywal Anafraanil rano,a nie wieczorem?bo w zasadzie to on mnie troszke pobudza..
Shadowmere

przez rober6666 01 maja 2010, 10:01
Shadow
...a dobierali, dobierali i qpę dobrali....bylem cierpliwy po ponad 2 miechy za każdym razem. I coraz bardziej zidiociały od leków.Totalny bezsens. Choć szpital świetny, personel też, warunki jak w sanatorium. szkoda tylko że ze mną coś nie tak jest ( ale to nasz wspólny problem,hehehehe ).muszę mieć jakąś niekonwencjonalna usterke w mózgu nie poddającą sie leczeniu standardowemu i tyle.
ba żeby chociaż leki TYLKO nie działały-one pogarszają mój stan w tempie ekspresowym..
Nękająca mnie derealizacja zaczęła sie od SSRI właśnie. Nasrały w mózgu do reszty....
jak mnie miażdżył anafranil???
Przede wszystkim odbierał resztki sił do walki i tak nasilił derealizacje , że zgubiłem sie w markecie-przynajmniej jakbym flaszke wódki wypil i poprawil ziołem-tylko, że nie było mi wesoło,hehehe
I tak sobie pomyślałem ,że wracając do domu chyba "wpadnę" pod tramwaj lub ciężarówkę, bo w stanie kretyna nie zamierzam wegetować-tak mnie wykańcza prawiwe każdy lek własnie-i to od pierwszych dni.
Skoro nie masz aż takich jazd po anafralku to wytrzymaj-to na prawde bardzo mocny, skuteczny lek. (ja nie toleruje podnoszenia poziomu serotoniny po prostu-może jestem uczulony??? ) wiem jedno-gdy przydazyło mi sie zarzyć extazy w trakcie choroby to na drugii trzeci dzień po czułem sie znakomicie o dziwo-potem wyczytalem , że zarzycie tego specyfiku powoduje znaczny spadek poziomu serotoniny na drugi i trzeci dzień (normalni ludzie zaliczają wtedy "zjazd", a ja się czułem świetnie)
Więc co? za wysoki poziom serotoniny mam???cholera juz wie...to bardziej skomplikowane niz mi sie wydawało
gdyby były leki obniżające ten poziom to bym poeksperymentował, akle nie będę przecież ekstazy jadł nagminnie-nie jestem idiotą. ponoc testosteron obniza serotonine-musze doczytać na ten temat
Tez czytałem o Elektrowstrząsach wiele dobrego i zastanawiam sie nad nimi-jak lekarz mnie skieruje nie będę miał żadnych oporów-to nie prawda że działaja na zasadzie zaników pamięci jak ktoś wyżej napisał. To tak jakby napisać ,że antydepresanty działaja na zasadzie zaćpania. Bzdura. podobnie jak Elektro przywracaja pożądany poziom równowagi chemicznej w mózgu
Shadow
Anafranil możesz brać zarówno rano jak i wieczorem-tak mi powiedziała moja lekarka-ordynatorka oddziału. jak Ci pasuje. Wypróbuj sobie , kiedy mniej Cie zmęczy
Sorry że sie rozpisalem ,ale zależy mi abyś sie lepiej poczuła
Więc puki dajesz rade -bierz procha-jak zadziała to tak jak torpeda jak to napisał depresyjny
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Shadowmere 01 maja 2010, 10:28
rober6666, a póki co-jakie dzialania proponuje Twoj lekarz?Ma jakieś pomysły?Widzisz mamy podobny problem,bo ja niestety bardzo szybko odstawiam leki...efectin bralam przez tydzien-mysli samobojcze,autoagresja,gniew,wścieklosc,wszystko mi sie blyskawicznie nasililo.a po nafranilu nie mam zadnych jakichs super efektow ubocznych-na pewno znacznie mniejsze niż przy sertralinie,lub effectinie-ot,mdli mnie i jestem jakas taka wyczerpana-wystarczy,że napiszę jednego posta,a już robię się zmeczona i musze sie polożyc by odpocząć :pirate: .mam nadzieje,że wytrzymam,choc juz mnie wszystko wqrfia.Nie wiem gdzie wszyscy znajdują cierpliwość do tych leków..2 tygodnie,3..niektórzy piszą:miesiąc,2 miesiące :shock: .A ja sobie myśle,że przecież nie mam tyle czasu..

o cholera.oczy mi łzawią jak szalone,z nosa leci.czyłączyc to z anafranilem?uczulenie? :shock:

dodam tylko,że w ulotce jako objawy reakcji alergicznej na lek nie podano nadmiernego kataru i pieczenia/łzawienia oczu.wymieniono jedynie:zapalenie pęcherzyków plucnych,plamy,pokrzywi na ciele,świąd.
Nic takiego mi nie dolega.
Shadowmere

przez Zenonek 01 maja 2010, 11:46
Shadowmere Nie martw sie nie jestesmy takie straszne wariaty ^^

Wczoraj wpadla do mojej mamy kolezanka , ktora bierze :

- Zoloxa
- Anafranil 150 mg
- Depakine 600 mg
- Medazepam
- Hypnogen

Takze nie nie jest tak zle z Toba. Anafranil Cie postawi na uszy :P.

Zobacz sobie tu jakie ludzie biora dawki i ile lekow ^^^^^ :

http://www.psychiatria.info.pl/forum/pr ... 1d3278bcae

To chyba rekord swiata albo czolowka :
"koomaa - 24 Styczeń 2010, 17:28
Obecnie biorę Solian 800mg, klozapol 400,Depakine 2500mg, Lamitril 250, Zolsana na noc 10mg, doraźnie Clonazepam 2mg. Były czasy,że bralam konskie dawki, ale nie pamietam dokładnie."

Sortuj wg