KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez Pstryk 22 kwi 2010, 13:10
hm widać lek uniwersalnyXD w sumie też miałam nerwicę wówczas, gdy go brałam - wegetatywną no i oczywiście stany depresyjne. Pomógł i nie było skutków ubocznych właściwie żadnych. Receptor1, czy Tobie pomaga :?:
Pstryk

przez Receptor1 22 kwi 2010, 14:47
Pomagał teraz jak biorę to jest tragedia strasznie słabo więcej skutków ubocznych niż poprawy

przez *Wiola* 22 kwi 2010, 19:51
Receptor Poczekaj jeszcze trochę, na moje oko powinno Ci minąć, a i lek jak najbardziej na Twoje dolegliwości dopasowany.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez milano3 29 kwi 2010, 13:38
Cześć .
Dzisiaj byłem u Pani Doktor, która zmieniła mi leki.
Wcześniej brałem Sertragen 0,75 mg, Perazin 0.25 mg, Lerivon 30 mg. Dziś w związku z nasileniem się natrętnych czynności lekarz postanowił wycofać Sertragen i włączyć Anafranil. Dodatkowo biorę więcej perazyny,
Myślicie, że Anafranil jest skuteczniejszy od Sertragenu (Asentry, Asertinu, Stimulotonu) ?
Jedynie w tym leku pokładam swoją nadzieje, gdyż na nerwice z epizodami depresji cierpię już prawie rok. :(
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez Shadowmere 29 kwi 2010, 14:11
Witajcie:)
ja dziś zaczynam wieczorem Anafranil 75 sr.Brałam już wszystkie ssri,z różnym skutkiem-najdlużej,bo aż 2 lata paroksetynę.Sertraline i Fluoksetyne po 2 miesiące,fevarin 1 i citalopram 1.Wszystkie leki w jakimś(niekiedy negatywnym) stopniu na mnie dzialaly.Mam pytanie-czy komuś udałlo sie nie przytyć po tym leku??I czego mogę się spodziewać,jakiego rodzaju poprawy?
Shadowmere

przez Zenonek 29 kwi 2010, 14:29
Anafranil to prawdziwa armata. Tytan wsrod lekow. Z 20% ludzi chodzi na nim jak messerschmidty^^.
A na 70% dziala po prostu dobrze. Silny antydepresant plus hamuje obsesje i natrectwa.

Troszke ruchu i nie bedzie przybierania na wadze.

przez Shadowmere 29 kwi 2010, 14:30
Zenonek, bardzo dobrze znasz sie na lekach,choc sam niewiele brałeś.Skąd takie zainteresowania u Ciebie?
Shadowmere

przez Zenonek 29 kwi 2010, 14:32
Shadowmere napisał(a):Zenonek, bardzo dobrze znasz sie na lekach,choc sam niewiele brałeś.Skąd takie zainteresowania u Ciebie?

Odpisalem Ci w Pernazynie :P

[Dodane po edycji:]

A jak tam bylo u psychopaty ? On zaproponowal Ci Anafranil ?

przez Shadowmere 29 kwi 2010, 15:24
Zenonku,mój lekarz sie śmieje ze mnie;) bo ja caly czas marudze,wymyslam sobie choroby,zmieniam leki,zanim zdążą sie rozkręcić.Mówi,że nieważne jakie leki będę brała.byle w stalej dawce i o stalej porze.podstawą i jedynym skutecznym lekiem dla mnie w jego opini jest terapia.I trudno sie z nim nie zgodzic:)Mam w sobie niestety narkomański gen,chęć wyprobowania wszystkiego na sobie,a najlepiej żeby zażywanie każdego leku od razu wiązało się z euforią.A wiemy jak to jest w praktyce.Norma u pograniczników-ciągle przerywanie,zaczynanie,konczenie,porzucanie.W terapii mam to samo.
Shadowmere

przez *Wiola* 29 kwi 2010, 16:36
Shadowmere

Niestety u mnie wpływa na tycie:( Tzn teraz trzymam stałą wagę, prawie zadowalającą , ale kosztuje mnie to sporo wyrzeczeń. Kiedyś mogłam żreć tony słodyczy bezkarnie , teraz pozwalam sobie tylko czasami i to w małych ilościach.
Ale muszę przyznać ,że jest skuteczny- przynajmniej u mnie, jako jedyny eliminuje lęki, tak więc warto spróbować. Mam nadzieję ,że nie kazał Ci od razu tej 75tki całej łykać? Czy dał Ci coś na złagodzenie ubocznych?, bo na początku anafranilu są dość mocne:( Co Ci najbardziej dokucza?
Moderator

przez milano3 29 kwi 2010, 17:18
Ja przez 4 dni mam chodzić z Sertragenu, a później zacząc od 10 mg Anafranilu. Dojść do 75 mg
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez Shadowmere 29 kwi 2010, 17:21
wiola173, dokucza mi chyba najbardziej fobia społeczna,a oprócz tego depresja,taki nastrój,że nic mi sie nie chce.kurcze z tym tyciem to mnie zmartwilas.a jak sobie radzisz z zaparciami?tzn czy w ogole pojawiaja sie one u Ciebie?
Shadowmere

przez Zenonek 29 kwi 2010, 17:25
Na zaparcia jest 100% naturalny i 99% skuteczny sposob. Kupic sobie suszone sliwki- wrzucic z 200-400g do garnka zalac wrzatkiem z 30 minut na wolnym ogniu gotowac - i pic na czczo plus jesc te sliwki.

przez Shadowmere 29 kwi 2010, 17:29
dzięki:) bo slyszalam,że po anafranilu niestety zaparcia się pojawiają;/
Shadowmere

Sortuj wg