KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez eovo 01 paź 2016, 12:42
Najważniejsze pytanie bo jak dawka poniżej 100 to zapomnij o jakimś większym działaniu.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez laden 01 paź 2016, 16:52
eovo, Do mnie to bylo? Jezeli tak to w podpisie mam liste lekow jakie biore.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Vengence 01 paź 2016, 16:56
laden napisał(a):Vengence, Ogolnie to moze zajady mi sie zrobily (tak samo bylo po fluo) i trudnosci z wyproznianiem sie (ale to moze byc po kwencie). A poza tym to nic...
A sahara w pysku??, powinna być susza i potężne zatwardzenia :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez laden 01 paź 2016, 17:16
Vengence, No sucho w pysku to nie ma, ba nawet sie bardziej slinie niz na fluo. Zatwardzenia rzeczywiscie potwierdzam, moze nie az tak duze, ale takie same jak przy fluo.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Alpragen - doraźnie

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez one-half 02 paź 2016, 22:40
Vengence napisał(a):
laden napisał(a):Vengence, Ogolnie to moze zajady mi sie zrobily (tak samo bylo po fluo) i trudnosci z wyproznianiem sie (ale to moze byc po kwencie). A poza tym to nic...
A sahara w pysku??, powinna być susza i potężne zatwardzenia :mrgreen:

I tak bylo.. Na Anafranilu nabawilem sie hemoroidow, ktore odzywaja sie raz na jakis czas. A przez suchosc w ustach wstydu sie przez to najadlem, gdy przelozonym w stresowej sytuacji zaschnelo mi w ustach tak, ze nie moglem sie wyslowic.. Pytali sie, czy cos cpam :P Ale dzialanie leku bylo konkretne, nawet po nim troche odlecialem, choc raczej nie w ta strone, co trzeba, heh

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez laden 03 paź 2016, 03:22
one-half, Po jakim czasie u Ciebie zadzialal anafranil?
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Alpragen - doraźnie

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez one-half 03 paź 2016, 20:56
Pierwsze efekty to ok. dwoch trzech tygodniach. Konkret pobudzenie (przy dluzszym stosowaniu pewnie zanika), ale ten lek to byla porazka jesli chodzi o skutki uboczne i ogolnie nie byl dla mnie

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez RafalXX 07 paź 2016, 19:51
Biore 2 dzien na wieczor, Pierwszego dnia jak wstałem czułem sie dziwnie, taki otępiały, w ciągu dnia mineło. Doszły mdłości + dziwny ucisk w gardle. Wieczorem doszedł ból gardła i tak trzyma mnie do dnia dzisiejszego, czasem wystepuje ten dziwny ucisk. Nie wiem czy to przypadek czy może ktoś tez tak miał?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez pink_hope 14 paź 2016, 07:28
Czy ktos laczyl venle z anafranilem....i w jakich dawkach..
Raz tylko w zyciu człowiek może być szczęśliwym.....

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Anna86 26 paź 2016, 14:56
Czy ktoś łączył paroksetyny z anafranilem? W jakich dawkach?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez mermaid 28 paź 2016, 13:39
Witam

Kilka dni temu mój lekarz przepisał mi Anafralin w dawkach 75 ml dwa razy na dobę na złagodzenie objawów nerwicy lękowej. Oprócz tego od czterech tygodni biorę pregabalinę w dawcę 75 ml na dobę.

Ponieważ lek zakupiłam dopiero przed południem wzięłam jedną dawkę. Po południu poczułam się senna i położyłam się, aby się trochę zdżemnąć. Po jakimś czasie obudziło mnie dosyć mocne, miarowe bicie serca, które po jakimś czasie przeszło. Wieczorem około godz. 21 czułam dziwne "przekręcanie się" serca. Trwało to jakiś czas (około 20 min.) i potem ustało.
Tego wieczoru nie mogłam zasnąć. Czułam się jakaś pobudzona. W końcu zasnęłam. Ze snu wybudziło mnie bardzo szybkie, miarowe kołatanie serca. Miałam uczucie, że serce wyskoczy mi z piersi. Myślałam, że to może jakiś koszmar senny spowodował taką reakcję organizmu. Próbowałam to zignorować, ale serce waliło jak szalone. 0budziłam Mamę i powiedziałam jej o wszystkim. Mijały minuty a ja czułam się okropnie - walące serce, słabość w rękach i suchość w ustach. Mama widząc mój stan zadzwoniła po pogotowie. Po około 20 minutach przyjechało dwóch ratowników medycznych. Jeden z nich zbadał mi ciśnienie (140/80) i tętno (120 uderzeń/min). Serce nadal waliło mi jak szalone. W trakcie wywiadu poinformowałam, że jestem po zażyciu po raz pierwszy leku Anafril w dawce 75 ml i że nigdy nie miałam takich objawów ze strony układu sercowo- naczyniowego. Ratownicy zaproponowali, abym pojechała na izbę przyjęć . Niechętnie, ale przystałam na ich propozycję.
W trakcie jazdy czułam jak serce powoli mi się uspakaja, chociaż nadal czułam jak bije. Na izbie przyjęć zrobiono mi EKG , pobrano krew i podłączono do kroplówki. Po upływie około godziny przyszedł do mnie lekarz i zebrał wywiad. Po krótkim czasie do kroplówki dołączono magnez. Ponownie przyszedł do mnie lekarz i powiedział mi, że miałam tachykardię. Około godz. 7 przyszedł inny lekarz w celu zebrania wywiadu. Powiedziałam mu o całym zdarzeniu, o tym, że po raz pierwszy przyjęłam lek i że mam podejrzenie, że jest to reakcja po leku. I wtedy się zaczęło - lekarz zaczął sie prawie na mnie wydzierać, że to jest normalne, że przy depresji są kołatania serca, że nawet jak tego nie miałam wcześniej to zawsze musi być pierwszy raz. Kiedy poinformował mnie, że wyniki krwi są w porządku, zapytałam jaki mam poziom żelaza, bo niedawno miałam anemię. W odpowiedzi usłyszałam, że jakby chciał tak we wszystko się zagłębiać , to by zwariował. Dodał jeszcze, że z takim podejściem jak moje to już tylko pozostaje Morawica. Na koniec rozmowy zapytał się mnie gdzie pracuję dodając po chwili " a może pani nigdzie nie pracuje?". W wypisie w rozpoznaniu napisał - zaburzenia depresyjne naracające. W epikryzie wypisowej zamiast terminu tachykardia użył sformułowania "kołatanie serca" oraz napisał, że nie stwierdzono w badaniu objawów częstoskurczu, pomimo, że pierwszy lekarz w rozmowie ze mną użył sformułowania tachykardia.
Po powrocie do domu postanowiłam, że odstawię lek tym bardziej, że wzięłam go tylko raz. Do końca dnia miałam jeszcze dwa krótkie ataki tachykardi - jeden z uczuciem serca "w gardle" drugi łagodniejszy. Kolejny dzień minął bez żadnego ataku. Dzisiaj jest godz. 13.38 i brak jakichkolwiek sensacji ze strony serca.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez NoMoreDepression 28 paź 2016, 18:41
Współczuję, ale prawdą jest, że to jest dosyć typowa reakcja na pierwsze dawki leku antydepresyjnego i jeśli chcesz się leczyć, to musisz się na to nastawić. Na pewno to było dla Ciebie ciężkie doświadczenie, ale lekarz miał po części racje. Może rozważ jednak kontynuacje stosowania leku, jak już się będziesz czuła bardziej na siłach. Ewentualnie poproś lekarza o coś na uspokojenie w początkowym okresie leczenia. Albo można zmienić lek np. na SSRI, który ma przeważnie mniejsze skutki uboczne :)

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez mermaid 28 paź 2016, 21:23
Witaj NoMoreDepression,

tak, to było bardzo ciężkie doświadczenie, które mam nadzieję nigdy się nie powtórzy. Zastanawia mnie jedna rzecz: czy wypadanie płatka zastawki dwudzielnej mogło się przyczynić do tak ostrej reakcji organizmu na lek ? Kiedy powiedziałam lekarzowi, że mam taką wadę, to szyderczo mi odpowiedział, że nie ma takiej jednostki chorobowej. Miałam mu już powiedzieć o zespole Barlow'a, ale ugryzłam się w język.
W przyszłym tygodniu mam wizytę u lekarza na której poinformuję go o całym zdarzeniu. Mam nadzieję, że znajdzie rozwiązanie dla zaistniałej sytuacji.

Pozdrawiam
Mermaid

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez RafalXX 28 paź 2016, 21:36
u mnie tez bylo nieciekawie na poczatku brania z sercem. Przy zwyklym nerwobolu z lewej strony klatki zaczalem mdlec, az musialem polozyc na podlodze i czekac az sie wszystko uspokoi. Ja sie nie poddalem, biore go do tej pory. Ale nie dziwie Ci sie ze przestalas brac.

Sortuj wg