KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
63
62%

Nie
19
19%

Zaszkodziła
20
20%

Liczba głosów : 102

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kazimierz61 02 cze 2016, 19:23
Ja brałem Anafranil SR75 dosyć długo i nie miałem żadnych interakcji z kofeiną, a piję trzy kawy dziennie dosyć mocne, lubię kawę. Natomiast miałem mnóstwo skutków ubocznych, od zaparć i problemów z oddawaniem moczu, po brak potęcji, czułem wieczny głód przez co tyłem i musiałem kupować nowe ciuchy, a z depresji i tak mnie nie wyciągnął.
CHAD ll
Kwetaplex
Lerivon
Lexotan
Clonazepam
Lamotrix

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez byrgh 02 cze 2016, 20:04
sądząc po Waszych odczuciach nie macie po Anafranilu objawów hipo- i maniakalnych. to by albo stawiało mi diagnozę po raz n-ty, że to bez wątpienia CHAD, albo ataki maniakalne są impulsem do kontynuowania kuracji. w każdym razie mija mi trzeci dzień złego samopoczucia, a rzekomej manii jak nie było, tak nie ma. kawa odstawiona, ciemna herbata (średnio dwa kubki dziennie) wdrożona i jeśli to ona ma być, a właściwiej to teina, zapalnikiem pod hipomanię, to już ten warunek spełniam. póki co - obserwuję i czekam.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 07 cze 2016, 16:16
Mam ewidentnie depresję atypową.Wszystkie objawy pasują.Czy klomipramina to dobry wybór w tego rodzaju depresji,są jakieś badania odnośnie depresji atypowej i klomipraminy? Jaki jest najlepszy lek na depresję atypową ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez byrgh 08 cze 2016, 15:19
mimo większej uwagi na aktywność i kawy nie widzę pozytywnych efektów, ani nawet manii. ponadto kończą mi się zapasy Anafranilu i przy stosowaniu przeciętnej dawki wystarczy mi jej jeszcze na tydzień. mam więc pytanie, czy mimo paromiesięcznej kuracji (i bądźmy szczerzy: poza atakami manii nikłych rezultatów) warto to kontynuować i wykupić receptę, wdrożyć ewentualnie jakąś pomoc (myślałem o sertralinie, chociaż podobno reaguje na klomipraminę) albo podnieść dawkę do 200 mg, czy odpuścić i próbować na czysto z czymś innym?

poza tym chciałbym zapytać o jakieś wskazówki dla CHADowców, może jakiś farmaceutyczny złoty środek, który niezależnie od pacjenta osiąga z reguły dobre efekty? dla wykluczenia paru nazw, które już przerabiałem, odsyłam do swojego pierwszego posta: post2256613.html#p2256613

warto dodać, że nie cierpię na tyle silne lęki czy fobie, by dobierać pod tym kątem leki. zależy mi w pierwszym rzędzie na pobudzeniu szarych komórek i skumulowaniu energii do działania. to z racji dwumiesięcznego urlopu, chciałbym go jak najlepiej spożytkować, by móc po wakacjach prosperować i wrócić do pracy ;)

pozdrawiam
EFECTIN ER 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez eovo 08 cze 2016, 20:42
Jak jakieś efektu czuć ale jeszcze to nie jest to to ja bym podniósł do 225.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Monster6 08 cze 2016, 20:49
byrgh, Rozumiem że kolega chadowiec próbujący klomi wywyłać manie tak?
CHAD I rapid cyling
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez byrgh 09 cze 2016, 18:08
Monster6 napisał(a):byrgh, Rozumiem że kolega chadowiec próbujący klomi wywyłać manie tak?

tak, z racji tego, że mam szereg ważnych spraw do załatwienia, a w obecnym stanie psychicznym nie jestem w stanie tego zrobić to nie mam wyboru.

do pełni obrazu swojego leczenia klomipraminą dodam, że dostałem do zestawu z Anafranilem kwas waplroinianowy - Convival Chrono. ale po przewertowaniu internetu, napotkaniu paru cennych informacji i pseudonaukowych nowinek, jakoby czynił z ludzi geniuszy, odpuściłem zniechęcony destruktywnym wpływem na organizm. byłem wówczas zaaferowany klomipraminą, a to waplroinian miał hamować przyszłe manie. ostatecznie temat kwasu umarł, ale wrócił ponownie ostatnio, jak trafiłem na niego w apteczce.

czy stosowanie Convivalu może dawać jakieś wymierne efekty? czy poza akcją na procesy GABA działa również na inne związki, w tym serotoninę i dopaminę?

pozdrawiam

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Monster6 09 cze 2016, 18:20
byrgh, Doskonale rozumiem.Walproiniany działają przeciwmaniakalnie.A na pewno już w większych dawkach.W mniejszych może stabilizować podbity nastrój klomi.W mniejszych dawkach nie musi zapobiec manii tym bardziej przy mocnej klomi.Jednak będzie trochę zamulał,przytępial.Więc według mnie bez sensu.W wieku 16 lat dostałem klomi w dużych dawkach i sulpiryd na ciężką depresje,przeszłem po tym w stan mieszany po dołożeniu walproinianów trochę się ustabilizowało ale nie chciałem brać leków i skończyło się psychiatrykiem.Najlepszą manie miałem na samej sertralinie 5 miesięczna czysta mania.Coś pięknego :D Skończyła się oczywiście depresją jak to w Chad.
CHAD I rapid cyling
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez byrgh 09 cze 2016, 18:53
rozumiem. myślałem o Convivalu jako alternatywie dla Anafranilu, z którym najprawdpodobniej nie będę kontynuował współpracy, przynajmniej w obecnej dawce. za to gdzieś kiedyś dawno temu widziałem w internecie pozytywną opinię, jakoby kwas walproinowy wyciągnął autora z ciężkiej depresji (miał go przepisany na depresję, nie manię), ale niestety nic więcej nie pamiętam - taki mój/nasz charakterystyczny i jeden z najbardziej dokuczliwych objawów depresji: brak pamięci ;)

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 16 cze 2016, 16:21
Zaczynam 6 miesiąc brania w dawce 225mg.Skutki uboczne to senność,zobojętnienie,lekki napęd,zaparcia regularne,okropnie silna potliwość.Lekarz kazał mi brać jeszcze ten lek mimo tak długiego czasu przez 3 miesiące.Nie pomaga mi na depresję atypową i fobie społeczną.W ocd jest wyraźna poprawa.
Następnym lekiem będzie moklobemid.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez In_Chains_Of_DD 23 cze 2016, 10:21
Ale 150mg klomipraminy odstawiasz nagle bez redukcji dawek? :zonk:

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez In_Chains_Of_DD 23 cze 2016, 11:40
Z takiej dawki nie zszedłbym nagle... ale jak coś to pisz jak tam się czujesz

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez eovo 23 cze 2016, 15:13
Ja na Aminotryptyline wszedłem z dawki 225 z dnia na dzień bez żadnych skutków odstawieniowych

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez eovo 24 cze 2016, 09:23
klomi brałem z 8 lat teraz od 3 tyg na ami jestem.

Sortuj wg