KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
63
62%

Nie
19
19%

Zaszkodziła
20
20%

Liczba głosów : 102

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Vengence 30 kwi 2016, 16:24
fobik123 napisał(a):Ricah, Z supli biorę magnez b6 i omega 3 plus zestaw witamin.Dodatkowo z leków biorę mianserynę,olanzapinę,i lamotryginę.Taką mam obecnie kombinacje.Rano anafranil a cała reszta wieczorem.
Czytając te forum przeczytałem że jednej dziewczynie Anafranil pomógł po dopiero 5 miesiącach,wiec może warto jej jeszcze dać czas?Działanie jakie występuje to lekka poprawa w nerwicy natręctw,brak poprawy przy depresji i fobii społecznej.Z leków na natręctwa zostaje tylko paroksetyna....
A ile czasu ty bierzesz ten lek?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez elo 30 kwi 2016, 16:34
Ricah napisał(a):Czasami minusy brania pewnej substancji przewyzszaja plusy. Powyzej tej dawki realnie wzrasta ryzyko drgawek. Ulotki nie sa dla frajerow...

osobiscie wiedze o lekach wole czerpac z innych zrodel niz ulotki ;] ale co do pierwszego zdania to masz racje
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
always remember you're someone's reason to smile
because you're a joke
elo

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Ricah 30 kwi 2016, 16:42
Niska dawka mianseryny, zatem nie powinna zachodzic az taka synergia w kwestii noradrenaliny. Dziwne tez, ze nie odczuwasz duzej poprawy w OCD, powinna zachodzic tutaj duza synergia. Moim zdaniem nie ma sensu dluzej siedziec na takim polaczeniu i warto zmienic klomipramine na cos innego (np. paro, o ktorej wspominales).
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Ricah 30 kwi 2016, 17:09
Niekoniecznie, moze dobrze zadzialac akurat. Warto tez pomyslec o zwiekszeniu sensetyzacji receptorow D2, jako, ze moga byc czesciowo przyczyna OCD (np. inozytolem, magnezem, CDP-Choline, forskolina). Warto tez wyprosic lekarza o benzo, by stosowac doraznie (alprazolam przy okazji upreguluje receptory D2, chociaz to silne benzo).
Mimo wszystko paro + prega jest lepszym pomyslem z tych dwoch.

#
Pijasz kawe?
Ostatnio edytowano 30 kwi 2016, 17:17 przez Ricah, łącznie edytowano 1 raz
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez eovo 30 kwi 2016, 17:10
elo długo brałaś 300mg ,ja biorę 225 i raczej już nie wiele pomaga mi.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez elo 30 kwi 2016, 17:17
eovo napisał(a):elo długo brałaś 300mg ,ja biorę 225 i raczej już nie wiele pomaga mi.

niecale pol roku i po tym czasie lekarze mi ja wymienili na klozapol solo przez co troche sie nacierpialam :>
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
always remember you're someone's reason to smile
because you're a joke
elo

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Ricah 30 kwi 2016, 17:37
Oby dwie rzeczy dzialaja lękotworczo (papierosy uzywane dlugotrwale). Odpusc sobie przynajmniej kawe
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Ricah 30 kwi 2016, 17:50
Nie jestem do konca przekonany, czy to symboliczna ilosc. Nikotyna w fajkach jest o wiele bardziej uzalezniajaca anizeli sama w sobie (z powodu roznych substancji zawartych w fajkach, np. czegos, co jest inhibitorem MAO). W fajce jest poza tym ogromna ilosc nikotyny w porownaniu do czasu, w jaki jest spozywana.
Ja tutaj tylko podpowiadam gdzie moze lezec problem i na co warto zwrocic uwage, nie musisz sie mi tlumaczyc :). Decyzja nalezy do Ciebie.
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez ryska 01 maja 2016, 15:02
Czy Anafranil może powodować zmianę koloru moczu na ciemniejszą? W ulotce nie ma nic na ten temat. Jest tylko, ze może wywoływać zaburzenia w oddawaniu moczu (częstotliwości) a nie w barwie.
Czy Anafranil jest "wydalany" z potem?
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez csrpk 02 maja 2016, 19:27
Po jakim czasie, albo w jakich dawkach przechodzi sennosc po Anafranilu. Biore na noc i w dzien usypiam, nie wiem co by bylo jakbym wzial go rano :D
37,5
csrpk

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez csrpk 02 maja 2016, 19:41
Hehe albo to podpucha:P zebym mial swit zywych trupow hehe, nie no swiruje ;) Wydawalo mi sie, ze wieksza dawka bedzie powodowac wieksza sennosc czy nie tak?
csrpk

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Vengence 02 maja 2016, 19:56
csrpk napisał(a):Hehe albo to podpucha:P zebym mial swit zywych trupow hehe, nie no swiruje ;) Wydawalo mi sie, ze wieksza dawka bedzie powodowac wieksza sennosc czy nie tak?
Nie, większe dawki wala w noradrenaline, na początku może cie trochę otępić ale po 7-14 dniach powinno być dużo lepiej.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez csrpk 02 maja 2016, 21:12
chyba faktycznie musze przyznac wam racje bo rozchodzi sie o wieksza ilosc noradrenaliny...

niedlugo sie planowalem zapisac na sztuki walki i boje sie tylko zawrotow glowy. mam nadzieje ze beda male lub wogole jezeli bede spokojnie zwiekszal dawki
csrpk

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez eovo 07 maja 2016, 10:17
A jak dawka jak 250 to już bym zmienił lek jak 4 m-ce nie działa jak bierzesz mniejszą to zwiększ do 250 ,tu nawet niewielka zmiana dawki potrafi zaskoczyć.

-- 07 maja 2016, 10:24 --

A jak dawka jak 250 to już bym zmienił lek jak 4 m-ce nie działa jak bierzesz mniejszą to zwiększ do 250 ,tu nawet niewielka zmiana dawki potrafi zaskoczyć.
Jest to dobry lek tylko trzeba znaleźć odpowiednią dla siebie dawkę,mi lekarz kazał eksperymentować i wyszukać sobie optymalną dawkę w razie potrzeby zmniejszać lub zwiększać i już chyba z 6 lat tak biorę .
Lakarz który każe ci brać jedno dawkę aż przez 4 miesiące mimo braku poprawy to coś moim zdaniem jest nie tak.,skazywanie pacjenta na męczenie się jest raczej nie ludzkie.

Sortuj wg