KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez Anna R. 10 lis 2009, 11:57
W zasadzie masz racje Miko, ale on cierpi na natręctwa. Wiec jeśli nie leki działające na serotoninę, to co?
Antydepresanty z innych grup raczej natręctw nie wyeliminują, choć naturalnie można próbować. Teoretycznie można wprowadzić leki o innym mechanizmie działania np mirtazapinę, mianserynę lub trazodon, jednak co do ich skuteczności przy zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych mam spore wątpliwości :?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez miko84 10 lis 2009, 14:09
Pytanie co jest dla niego gorsze, natręctwa, czy skutki uboczne brania leków.
miko84

przez Anna R. 10 lis 2009, 14:14
To niestety sam musi rozstrzygnąć
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zdesperowany1 10 lis 2009, 17:23
A gdzie tu panika ,studentowi medycyny nie da się wmówic choroby parkinsona;P.Sam nie wiem co jest grane ,jeszcze zeby nie ta sztywnosc karku to bym tolerowal te leki.Najgorsze w tym wszystkim jest to ze nie moge sobie zalatwic agonistow dopaminy i tym samym zobaczyc jaki bedzie ich wplyw na mnie po dodaniu do anafranilu :roll: .Jutro pojade do mojego wykladowcy i bede blagal o ich przepisanie.Dochodze do przekonania ze zycie z natrectwami bylo lepsze od zycia na lekach...Sprobuje troche pomeczyc się i dam temu lekowi 2 tygodnie ,chyba wystarczy?

apropo

na oddziale neurologi widzialem amantydyne:P mam nadzieje tylko ze to nie wlew dozylny :mrgreen:

[Dodane po edycji:]

Postanowilem odłożyc dzisiaj anafranil po tym jak bylem cały rozdygotany u dentysty....Żeby zbytnio się nie dołowac pojade na agonistach dopaminy 8)
zdesperowany1

przez *Wiola* 16 lis 2009, 21:33
Witajcie
Szukam kogoś , kto po długim braniu odstawiał Anafranil. Ja brałam go kilka lat. Pomagał mi na lęki nawet bardzo. Niestety jego skutki uboczne są dość uciążliwe i próbowałam kilka razy jakiegoś nowego rozwiązania. Teraz stosuję wellbutrin od ponad tygodnia, a przedwczoraj zmniejszyłam Anafranil z 75 na połowę. Boję się powrotu lęków, ale to inna sprawa, w razie czego mogę wrócić do Anafranilu.
Chodzi mi o to ,że bardzo źle znosiłam odstawianie Anafranilu . Ponoć są to leki nieuzależniające, a ja miałam objawy jak przy odstawianiu benzadwuzepin, a nawet gorsze. Kilka razy dziennie robiło mi się strasznie zimno, miałam dreszcze bez względu na temperaturę. Mówiłam o tym lekarzowi ale On stwierdził że to moje przewrażliwienie. Czy ktoś z Was przezywał coś takiego?
Moderator

przez Adaś2222 19 lis 2009, 14:58
Ja brałem anafranil bardzo długo i go odstawiłem teraz jestem na Paromercku

przez zdesperowany1 19 lis 2009, 18:32
i jak sie czujesz?
zdesperowany1

przez *Wiola* 19 lis 2009, 22:48
ADaś2222
A długo to mniej więcej ile ?Jak znosiłeś odstawianie? Jak zmniejszałeś dawki? I jak jest teraz?
Moderator

przez Adaś2222 19 lis 2009, 23:26
Brałem około 2 lat, przeszedłem po prostu na drugi lek, nawet nie zmniejszając dawki, nie miałem żadnych dolegliwości :)

przez Anna R. 20 lis 2009, 10:22
Odstawiłam Anafranil po roku brania dawki maksymalnej. Bardzo mi pomógł, a zejściu z niego nie towarzyszyły żadne dolegliwości.
Herbert Grönemeyer

przez *Wiola* 20 lis 2009, 14:41
Na mnie zawsze wszystko działa inaczej:( .
Anno mi też bardzo pomógł, właściwie do tej pory to jedyny lek, który hamował mi lęki. Ale niestety ma oprócz tego tyle działań ubocznych. Mam problemy ze skórą, przemianą materii, spadek libido poza tym jestem ciągle zmęczona, niewyspana mimo ,że mogę przespać 16 godzin. Trudno mi się skoncentrować ,myśleć logicznie nie mówiąc już o pamięci. Więc szukam innego rozwiązania, ale boję się ,że z pokorą będę musiała do niego wrócić.
Moderator

przez Anna R. 20 lis 2009, 20:39
Przykro mi to słyszeć Wiola. Nie miałam problemów dermatologicznych, nie utyłam i nie byłam zmęczona. Wręcz przeciwnie energii miałam za dziesięciu chłopa ;)
No niestety libido i możliwości były zerowe, do tego zaparcia (pomógł len i nasiona babki jajowatej), ale się przemęczyłam i teraz jest świetnie. Nie biorę klomipraminy już półtora roku i jestem na Lerivonie, bo mam problemy ze snem. Za to depresja i lęki są przeszłością.
Herbert Grönemeyer

przez *Wiola* 21 lis 2009, 21:12
Dziękuje Aniu za współczucie i zrozumienie :). Widać Anafranil był lekiem idealnym dla Ciebie, dla mnie niestety nie do końca. Może dlatego ,że ja właściwie nie miałam depresji. U mnie był to lęk napadowy. Epizody depresyjne zdarzały się potem już w trakcie choroby, po jakichś ciężkich doświadczeniach no i z bezsilności wobec choroby, ale nigdy nie była to ciężka depresja. Denerwuje mnie to ,że te leki to właściwie ruletka, mogą trafić za 5, albo 10 razem, a może i wcale. Ja jestem już tym bardzo zmęczona,każda zmiana to dla mnie koszmar, no i następne rozczarowanie. Cieszę się ,że Tobie tak się udało:)
Moderator

przez Separatysta 07 gru 2009, 23:26
Biorę od jakiś trzech tygodni. Jak na razie nie czuję jakiejkolwiek różnicy, za to dokucza mi szereg objawów ubocznych, mimo małej dawki - 20 mg.

Sortuj wg