KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez coccinella 06 lis 2015, 23:21
też jestem ciekawa jaka dawka pomogła
Nie chce mi się.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Clomi 06 lis 2015, 23:56
Czy ktoś z Was brał Klomipramine w dawce 300mg? Jeśli tak to bardzo proszę dajcie znać jak samopoczucie u Was po takiej "końskiej" dawce?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez hellian 07 lis 2015, 00:14
Pomogła mi dawka 150mg. Przechodziłem z SSRI, więc serotonina już była podbita. Może dlatego wystarczyły dwa tygodnie, by już poczuć się dobrze. Poza tym wszystkie TLPD tak na mnie działają. Podobnie było na Amitryptylinie - efekty pojawiły się bardzo szybko. Jednak nieselektywne leki w zaburzeniach endogennych są najlepsze.
Gdyby nie ogromne pocenie powodujące dyskomfort na uczelni i zaburzenia równowagi, pewnie klomipraminę miałbym na stałe w swoim jadłospisie ;) dla mnie to bezkonkurencyjny lek jak chodzi o działanie na silną depresję i ZOK. Kwestię skutków ubocznych pominę, gdyż musiałbym tu pisać do rana :)
hellian

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez elo 07 lis 2015, 00:22
Clomi napisał(a):Czy ktoś z Was brał Klomipramine w dawce 300mg? Jeśli tak to bardzo proszę dajcie znać jak samopoczucie u Was po takiej "końskiej" dawce?

ta ja bralam i samopoczucie bylo bardzo ok
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez bmwfan 14 lis 2015, 22:37
Czy klomipramina też może powodować/zwiększać anhedonię(ogólnie takie zobojętnienie emocjonalne) jak SSRI? Ktoś ma jakieś info/doświadczenia w tym aspekcie?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez coccinella 14 lis 2015, 22:49
jestem juz na 100mg i oprocz mega zmeczenia i wahan ciśnienia to jedno wielkie nic...
Nie chce mi się.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Vengence 14 lis 2015, 22:50
bmwfan napisał(a):Czy klomipramina też może powodować/zwiększać anhedonię(ogólnie takie zobojętnienie emocjonalne) jak SSRI? Ktoś ma jakieś info/doświadczenia w tym aspekcie?

Może jak najbardziej, jest to bardzo silny serotoninowiec, ja czułem się otępiały po tym leku, z resztą aktualnie mam coś podobnego na sertralinie, serotonina już mi chyba nie służy. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez bmwfan 14 lis 2015, 23:04
ahh te leki serotoninowe

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 17 lis 2015, 18:52
17 dzień na 225mg klomi.Jest mega hujowo,leze na wyrze do 15 po południu potem cos tam porobie i idę spać,wegetacja.Nie działa ani na fobie,ani na depresje i natręctwa dalej są,wszystko analizuje w tej głowie niepotrzebnie,juz /cenzura/ nie mam siły.Nie wiem czy to dalej brać czy przejść na moklobemid czy dojebać odrazu paroksetyne.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Vengence 17 lis 2015, 19:34
kalikali1 napisał(a):17 dzień na 225mg klomi.Jest mega hujowo,leze na wyrze do 15 po południu potem cos tam porobie i idę spać,wegetacja.Nie działa ani na fobie,ani na depresje i natręctwa dalej są,wszystko analizuje w tej głowie niepotrzebnie,juz /cenzura/ nie mam siły.Nie wiem czy to dalej brać czy przejść na moklobemid czy dojebać odrazu paroksetyne.

Jeżeli zależy ci na zaleczeniu natręctw i fobii to ja bym od razu uderzał w paroksetyne.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez hellian 19 lis 2015, 14:44
Kiedyś ten lek mnie uratował. Teraz jestem w dupie. Mogę sobie o nim pomarzyć, bo ubezpieczenie poszło w pisdu.
hellian

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 21 lis 2015, 16:39
3 tyg na dawce 225mg klomi.Dalej natręctwa,sto myśli w głowie i analizowanie róznych głupot z przeszłości,bardzo bolą takie wspomnienia,nastrój depresyjny,moze z 2 dni mialem normalny nastrój.A tak to nie mam siły z łózka wstać,mycie zębów robienie śniadania strasznie mnie męczą,jestem osłabiony i męczy mnie kązdy drobny wysiłek.Fobia też jak była tak jest bez 1mg xanaxu z domu nie wyjde. :shock:
Ile mam jeszcze czekać?,i czy wogóle jest jakaś szansa że lek zadziała,podobno z paro jest najlepszy na natręctwa?

Dodam że biorę 3X75mg z samego rana,popijając kawą.Czy kawa jakoś może upośledzać działanie leku?Lekarz mi mówil że absolutnie NIE.

-- 23 lis 2015, 00:16 --

Koniec brania tego szajsu.Już paro jest lepsze na natręctwa i lęki.Żegnaj klomi :P

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez choinka 11 gru 2015, 20:20
Witam,
Powracam znów na to forum.
Jak na tą chwoilę biorę to 150mg anafranilu od kilku miesiecy, 60mg mirtazapiny(mirta od 6 tygodni-moze jeszcze sie rozbuja?), 3mg fluanxolu i 200mg lamotryginy a lęki jak były tak są . Minimalnie tylko nastrój poszedł do góry. Jedynie co dobre z tego to to że moge na spokojnie w domu siedzieć ale nadal z tą jeb...ną pustką. Jak uważacie czy zmienic anafranil na amitryptyline. Może to ruszy. Oddziaływuje ona na kilka receptorów: sigma, kanały wapniowe,sodowe,potasowe no i jak fluoksetyna jest antagonistą 5ht2c. A nie vbrałem jedynie fluoksetyny amitryptyliny,esci, citalu, moklo i fluwoksaminy z lpd. Mam nadzieje ze ten receptor sigma cos da. Swego czasu pramolan mi pomogl na lęki ale lekarze mówią że to za słaby lek itd.... A pramolan oddziaływuje na receptory sigma . Fluwoksamina najlepiej działa na te receptory. Ale mysle nad amitryptyliną. Co o tym sądzicie. Dodam że jeszcze od franka jestem wykastrowany:) Czy moze ktos obeznany mi odpisac co ewentualnie wybrac. Doktor ręce załamuje. Kur...a, a ja chce isc juz do pracy, do sklepu, do znajomych bez wielkiego lęku i nóg jak z waty.Dzięki za odpowiedzi z góry.
Dodam że planije tez moze pregabaline lub gabapeptyne spróbowac na lęki i niepokój.
Anafranil 150mg , Mirtazapina, 60mg Fluanxol 3mg, Lamotrygina 200mg i nic z tego:(

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JERZY62 03 sty 2016, 21:38
Macie zaparcia po Anfranilu? Jak sobie radzicie z zaparciami? To są przecież zaparcia przewlekłe.
♪♪♪

Sortuj wg