KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

 
Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

Avatar użytkownika
przez elfrid 04 lis 2009, 11:33
Dla niektórych dobrym lekiem na poprawienie pamięci i ogólnie funkcji ponawczych jest Memotroopil. Może spróbuj.
pregabalina, wenlafaksyna
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2671
Dołączył(a)
09 maja 2009, 12:28

Re: Anafranil

przez okularnica 04 lis 2009, 16:19
Dzięki Anno R i elfrid :smile:
Offline
Posty
315
Dołączył(a)
31 paź 2009, 16:54

Re: Anafranil

przez zdesperowany1 07 lis 2009, 13:00
czyli ogolnie anafranil nie pogarsza pamieci? Mozna przy nim brac lecytyne?
zdesperowany1
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Anafranil

przez Grubcia 07 lis 2009, 14:00
Niestety moze,wywolac,ale oczywiscie nie musi,bo kazdy reaguje inaczej,zabuzenia koncentracji,u mnie tak bylo,ale u Ciebie moze byc zupelnie inaczej,wiec sie nie przejmuj
Lecytyna mozesz brac.
Grubcia
Offline

Re: Anafranil

przez zdesperowany1 07 lis 2009, 14:08
to w sumie nieciekawa perspektywa przed pisaniem pracy dyplomowej....no ale pobiore lecytyne..
zdesperowany1
Offline

Re: Anafranil

przez Grubcia 07 lis 2009, 14:18
Tylko u mnie moglo tak byc,bo bralam az 187mg

[Dodane po edycji:]

A Ty jaka dawke bierzesz dziennie?przepraszam,ze Cie nastraszylam,zapomnij o tym ,co napisalam.Dobry jest tez Ginkofar,lub kazdy preparat zawierajacy ginko biloba.
Grubcia
Offline

Re: Anafranil

przez zdesperowany1 07 lis 2009, 18:54
od 5 dni 75 mg ale zaczyna sie to co samo co po ssri czyli trzęse sie ja galareta...mam przeczucie ze nie ma juz dla mnie lekow na natrectwa....
zdesperowany1
Offline

Re: Anafranil

przez Grubcia 07 lis 2009, 20:12
Znam to na poczatku brania lekow zawsze jest gorzej,postaraj sie przeczekac mnie tez po anafranilu trzeslo,moze popros lekarza,po prostu zadzwon do lekarza powiedz jak sie czujesz i popros o Cloranxen lub Afobam to pomoglo by Tobie przetrwac te najgorsze pierwsze dni anafranil to podobno dobry lek na natrectwa,po ok 2 tygodniach objawy uboczne beda zanikac,a po3 tyg odczujesz poprawe.anafranil jest skuteczniejszy niz SSRI.Takze pomoze i Tobie.Glowa do gory
Anafranil bralam na depre,natrectw nie mam.
pozdrawiam
Grubcia
Offline

Re: Anafranil

przez zdesperowany1 08 lis 2009, 23:32
dzisiaj to jeszcze w ogole ciekawiej bo caly kark mi zesztywnial ,napiete miesnie mam jak cholera... a moze ta karbamazepina dodana mi szkodzi?:((
zdesperowany1
Offline

Re: Anafranil

Avatar użytkownika
przez elfrid 09 lis 2009, 00:07
a po co ta karbamazepina? cierpisz tylko na natręctwa?
pregabalina, wenlafaksyna
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2671
Dołączył(a)
09 maja 2009, 12:28

Re: Anafranil

przez zdesperowany1 09 lis 2009, 17:23
Tak ale czy to ssri czy to TLPD(teraz anafranil ) to zawsze mnie trzesie i mam sztywne miesnie jak cholera... wiec pewnie po to ta karbamazepina.
zdesperowany1
Offline

Re: Anafranil

Avatar użytkownika
przez elfrid 09 lis 2009, 19:38
no tak. ja z kolei po ssri za brdzo się nakręcam, albo wzmagają się rozdrażnienie i lęki. nigdy jeszcze nie brałem TLPD także zzastanawiam się jakby na mnie działały. na szczęście teraz na samym trittico daje radę
pregabalina, wenlafaksyna
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2671
Dołączył(a)
09 maja 2009, 12:28

Re: Anafranil

przez zdesperowany1 09 lis 2009, 23:32
po jakim czasie wam to mijalo? moze to swoja nerwica tak sie nakrecam ale cholera czuje ze mam tak sztywny kark jakby mi ktos go palcami scisnal... jak nie anafranil to juz nic nie biore ,bez sensu
zdesperowany1
Offline

Re: Anafranil

przez miko84 10 lis 2009, 11:43
"Tak ale czy to ssri czy to TLPD(teraz anafranil ) to zawsze mnie trzesie i mam sztywne miesnie jak cholera". Anafranil jest bardzo podobny do SSRI jeśli chodzi o serotoninę, więc w tym szukałbym przyczyny. TLPD to nie tylko anafranil, brałeś np Amitryptylinę? Uparcie będę twierdził, że leki działające na serotoninę blokują Ci dopaminę i stąd te objawy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Parkinsonizm zapominamy, że parkinsonizm to nie tylko objaw choroby parkinsona, ale także postać występująca np przy braniu neuroleptyków, czyli ogół przyczyn zaburzających przekaźnictwo dopaminergiczne. Objawy które masz występują w parkinsonizmie:

-drżenia (o charakterze spoczynkowym)
-wzmożenie napięcia mięśni (sztywność)

Żeby nie było, że sieję panikę: nie masz parkinsona, po prostu w jakiś sposób leki działające na serotoninę, zubożają u Ciebie transmisję dopaminergiczną i tyle. Tzn że albo coś się z czasem zmieni i będziesz mógł je brać (np przetrwasz w jakiś sposób to piekło), albo wniosek jest taki, że to nie są leki dla Ciebie.
miko84
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider] i 29 gości

Przeskocz do