KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez natrętek 26 maja 2015, 09:37
Jakie macie doświadczenie ze spadkiem libido po anafranilu. Mam wrażenie, że jest dużo gorzej niż na SSRI, a przyjmuję anafranil od przeszło miesiąca (od 2 tygodni w dawce 2x75mg). Czy ten skutek uboczny mija po jakimś czasie ?
Wczoraj na wizycie u lekarza informowałem go o znacznym spadku libido, na co odparł: "A po co to panu" czym mnie kompletnie rozwalił.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Psychopharm 26 maja 2015, 10:05
:pirate: Klomi jest mocna serotoninowo a to serotonina obniża libido, więc to nie powinno dziwić. Jest mocniejsza serotoninowo od wszystkich SSRI poza paro.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez natrętek 26 maja 2015, 18:14
Psychopharm, to wiem, że serotoninowo jest mocnym lekiem, pytanie, czy ten skutek uboczny mija po jakimś czasie ? Czy organizm się przyzwyczai do takiej dawki i ten ubok przynajmniej straci na sile ?
4w5/ISFJ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Psychopharm 26 maja 2015, 18:46
Nie wiem, zależy pewnie od osoby.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Kot_ 27 maja 2015, 03:28
natrętek patrząc realnie, to ja bym się nie łudził. Co do lekarzy, to już szkoda słów, rzadko z którym da się sensownie porozmawiać, a nawet jak porozmawiasz, to i tak nic Ci nie wymyśli bo leki opierające się o ten mechanizm - czyli silne SRI będą takie skutki uboczne dawać.
Mi doxepina a później amitryptylina najmniej zaburzały libido z tlpd, ale na ZOKa nie będą tak skuteczne.

Mi to się już nawet nie chcę przeglądać tych tematów w dziale leki, zwłaszcza o ssri/snri itp. bo od lat historia się powtarza i są stałe scenariusze (kto długo siedzi w temacie ten wie). Z tych leków się już nic nie wyciśnie, są stare (ssri są tylko bardziej selektywne, ale główne działanie opiera się o to samo) jedynie będzie można o nowych skutkach ubocznych poczytać, które po latach zaczną wychodzić.
Kot_

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Psychopharm 27 maja 2015, 10:53
To fakt, leki te uzyskały popularność i są najczęściej stosowane z wielu względów - nie uważam by powodem ich popularności było tylko to, że nie da się nimi otruć ani nie mają tak czasami groźnych uboków jak kardiotoksyczność TLPD. Z drugiej strony im dłużej są używane tym coraz więcej rozeznania w ich ubokach - leki które początkowo wydawały się bardzo łagodne takie nie są i coraz częściej ludzie dostrzegają ich ułomność.

Ja bym pewnie przymknął oczy na większość uboków które miałem na tych lekach gdyby nie jeden fakt - one u mnie wcale nie działają na depresję (na ZOK owszem ale to nie jest mój główny problem).

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 27 maja 2015, 12:21
Mam problem.Byłem jakieś 5 dni na 150mg anafranilu bez żadnych dodatków.Wczoraj jednak trudno było mi zasnąć i wziąłem mój stary zestaw nasenny mianseryna+olanzapina.Wyspałem sie nieźle,ale co mnie bardzo męczy strasznie nasilone mam dziś natręctwa myślowe.Czy źle zrobiłem że powróciłem spowrotem do tego zestawu?Jeśli chodzi o lęki czy depresje to nie zauważyłem żeby coś mi się poprawiło jak brałem sam anafranil...

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez seba1502 27 maja 2015, 20:53
kalikali1 napisał(a):Mam problem.Byłem jakieś 5 dni na 150mg anafranilu bez żadnych dodatków.Wczoraj jednak trudno było mi zasnąć i wziąłem mój stary zestaw nasenny mianseryna+olanzapina.Wyspałem sie nieźle,ale co mnie bardzo męczy strasznie nasilone mam dziś natręctwa myślowe.Czy źle zrobiłem że powróciłem spowrotem do tego zestawu?Jeśli chodzi o lęki czy depresje to nie zauważyłem żeby coś mi się poprawiło jak brałem sam anafranil...

Ja wracam do dawkowania zgodnie z zaleceniami mojego psychiatry. Do wizyty czyli do sierpnia nic nie zmieniam. Z doświadczenia wiem, że samodzielnie leczenie to zła droga. Tobie również radze wszelkie zmiany konsultować z lekarzem.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez natrętek 27 maja 2015, 22:05
Kot_, mam podobne doświadczenia z lekarzami, więcej już nie są w stanie wymyślić. Jedynie kilka lat temu, kiedy jeszcze łykałem paroksetynę jeden lekarz na osłabienie libido przepisał mi mianserynę i nie powiem, bo mi się trochę poprawiło. Natomiast teraz, gdy biorę anafranil 2x75mg nie chce mi tego przepisać, ze względu na wystąpienie zespołu serotoninowego. Dostałem tylko kwetiapinę 25mg na lepsze spanie.

Psychopharm napisał(a):Ja bym pewnie przymknął oczy na większość uboków które miałem na tych lekach gdyby nie jeden fakt - one u mnie wcale nie działają na depresję (na ZOK owszem ale to nie jest mój główny problem).

Zgadzam się z tym w całej rozciągłości, na ZOK działają dobrze, ale przeciwdepresyjnego ich działania podobnie jak Ty nie zaobserwowałem.
4w5/ISFJ

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 28 maja 2015, 11:41
Coś jest jednak na rzeczy z tą blokadą rec.serotoninowych.Wczoraj w nocy nie wziąłem mianseryny/olanzapiny a dzisiaj praktycznie nie mam natręctw myślowych,wczoraj rano było tragicznie,przymusowe i natarczywe myśli były nie do zniesienia.A dzisiaj ich praktycznie nie ma.
Ciągne na samym anafranku 150mg,zobaczymy co to dalej będzie.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez seba1502 02 cze 2015, 15:31
kalikali1 napisał(a):Coś jest jednak na rzeczy z tą blokadą rec.serotoninowych.Wczoraj w nocy nie wziąłem mianseryny/olanzapiny a dzisiaj praktycznie nie mam natręctw myślowych,wczoraj rano było tragicznie,przymusowe i natarczywe myśli były nie do zniesienia.A dzisiaj ich praktycznie nie ma.
Ciągne na samym anafranku 150mg,zobaczymy co to dalej będzie.

Zdaj relacje jak tam odczucia na samym anafranilu?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 04 cze 2015, 08:57
Wchodzę na paroksetynę.Na początek 20mg,optymalnie ma byc 40mg.Na anafranilu,miałem duże wahania nastroju i gorzej działał na natręctwa od paro.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez ICD-10 20 cze 2015, 15:06
kalikali1 napisał(a):Wchodzę na paroksetynę.Na początek 20mg,optymalnie ma byc 40mg.Na anafranilu,miałem duże wahania nastroju i gorzej działał na natręctwa od paro.

Paro może owszem zadziałać na natręctwa. Życzę powodzenia...

-- 20 cze 2015, 14:07 --

Po jakim czasie Anafranil zaczyna działać i po jakiej dawce?
Klomipramina 225mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Zielony91 20 cze 2015, 21:00
Cześć. Mam pytanie czy anafranil może nagle przestać działać ? Prawie 3 lata chodzę do psychiatry wiele leków które nic nie dawały aż w końcu psychiatra zapisał anafranil i miesiąc było widać różnicę aż tu nagle od czwartku mam doła, bóle głowy, osłabienie i nie wiem co jest grane. Z góry dzięki za pomoc

Sortuj wg