KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 23 gru 2014, 10:00
siemanko :)
Po długiej rozmowie z doktorem,dostałem olanzapinę w dawcę 10mg na moje lęki które jak to doktor powiedział wynikają z psychozy a nie z nerwicy,hmmmm trochę dziwne bo cały czas myślałem ze to silna Fobia społeczna.Mam zmniejszonego franka do dawki terapetycznej czyli 75mg-na moje doły i depresje,dzisiaj w końcu trochę odzyłem,myśli samobójcze troche ucichły.
Następna wizyta dopiero początkiem marca.Jestem dalej pełny nadziei że franek sie jeszcze rozkręci.Dawka 150mg powodowała za duży napęd psychoruchowy a 75mg jest juz okej.

Depresyjny-
Po jakim czasie ci sie franek w pełni rozkręcił na lęki/fobie/depresje???,bierze tu ktoś dawkę 75mg i sobie chwali???

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 23 gru 2014, 10:46
Jakie miałeś objawy tej psychozy? Olanzapina też ma działanie przeciwdepresyjne, w połączeniu z klomi stworzy dobrą kombinację.
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 23 gru 2014, 10:52
Według mojego psychiatry moje lęki czyli:czuje się obserwowany,źle sie czuje pod czyjąś obserwacją jak ktoś na mnie patrzy i ocenia mnie,boje sie sam z chaty wychodzić i być z ludżmi to objawy psychozy a nie fobii społecznej i na te lęki mam olanzapinę.Mam zacząć od 5mg potem wskoczyć na 10mg.
Myślisz miko że ta kombinacja mnie wyleczy?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 23 gru 2014, 11:24
No jeśli on tak stwierdził a widział Cię na żywo to może i tak być. Olanzapina jest bardzo dobra, szczególnie w połączeniu z lekami serotoninowymi więc powinno Ci pomóc.
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Popiol 23 gru 2014, 11:31
kalikali1, Jak jesteś sam to też czujesz się obserwowany?
Popiol

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 23 gru 2014, 12:23
Tylko jak wychodzę na dwór, w szczególności jak sam gdzieś idę ale i z kimś też sie to zdarza.To może być dobry znak bo paroksetyna brana w dawce 40mg przez 2 miesiące nic nie zrobiła z moją FS,a podobno to jeden z lepszych leków na fobie.Może olanzapina zaskoczy na te lęki właśnie.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 23 gru 2014, 13:32
Leki serotoninowe często okazują się nieskuteczne w fobii społecznej bo za nią odpowiada też dopamina i GABA.
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Popiol 23 gru 2014, 16:22
kalikali1, ja nie chcę kwestionować opinii lekarza, chodzi mi o to, że ludzie z FS często czują się obserwowani i oceniani.
Popiol

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Patryk29 23 gru 2014, 18:42
W psychozie nie ma samokrytycyzmu co oznacza mniej wiecej tyle ze ktos z psychoza nie zglosi sie do lekarza bo mysli ze tak jest normalnie, czyli wszelkie tajne agencje, ze go sledza, ma wszedzie podsluchy, a to wszystko jest urojone, ale w zaden sposób inna osoba nie przetlumaczy choremu na psychoze, ze to on ma urojenia w glowie i ze to co sie dzieje to tylko wytwór jego chorej glowy, ktos kto cierpi na fobie spoleczna zdaje sobie sprawe ze jest z nim cos nie tak, a ktos kto ma psychoze wierzy w to co widzi lub slyszy.

No ale lekarz moze wie lepiej :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez slow_down 23 gru 2014, 22:35
Ja w trakcie nasilenie fobii społecznej też brałem się wzroku innych na sobie, gdy ktoś skupiał na mnie uwagę itp itd. I to nie była psychoza. Też się bałem, że ktoś mnie ocenia, bałem się wyjść z domu. Pomogła paroksetyna.
Ale my na forum możemy sobie tylko tak gdybać. Diagnoza lekarza może jest poprawna, może nie. Patryk ma rację, dla schizofreników objawy choroby są dla nich normalne i nie uważają tego za jakąś anomalię.
Ale tak jak mówiłem, nie diagnozujmy się tutaj. Ja w takim przypadku skonsultowałbym się też z innym lekarzem.
slow_down

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 24 gru 2014, 14:29
slow_down napisał(a):Ja w trakcie nasilenie fobii społecznej też brałem się wzroku innych na sobie, gdy ktoś skupiał na mnie uwagę itp itd. I to nie była psychoza. Też się bałem, że ktoś mnie ocenia, bałem się wyjść z domu. Pomogła paroksetyna.
Ale my na forum możemy sobie tylko tak gdybać. Diagnoza lekarza może jest poprawna, może nie. Patryk ma rację, dla schizofreników objawy choroby są dla nich normalne i nie uważają tego za jakąś anomalię.
Ale tak jak mówiłem, nie diagnozujmy się tutaj. Ja w takim przypadku skonsultowałbym się też z innym lekarzem.

I czego nie bierzesz paroksetyny jak ci pomogła na fobie??? Po jakim czasie zadziałała na lęki i jaka dawka to była??? Wenla ci coś pomaga na FS??

-- 24 gru 2014, 14:36 --

Jest ktoś komu anafranil pomógł na lęki głównie fobie społeczną???

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez slow_down 24 gru 2014, 15:54
Paro brałem, gdy byłem w największej dupie dwa lata temu. Miałem wielką agorafobię a społeczną do tego stopnia, że robiłem wszystko, by uniknąć sąsiadów w drodze z bloku do śmietnika. Zresztą sam wiesz, jak wygląda FS.
Gdy paro się rozkręciła, zacząłem wychodzić do ludzi i oswajać się ponownie z ich towarzystwem. Nawiązywałem nowe znajomości, to też pomagało. Teraz regularnie spotykam się z ludźmi (w trakcie zajęć na uczelni), więc i to robi swoje.
Tak więc w moim odczuciu najlepszą walką z FS są dobrze dobrane leki, a gdy zaczną działać - wychodzenie do ludzi (stopniowo, by nie "przedobrzyć" i nie zniechęcić się na starcie).
Wenla pomaga mi ogólnie na lęki. Brałem do niedawna sertralinę, ale o tej porze roku czuję się beznadziejnie, a potrzebuję kopa, żeby jakoś sesję na uczelni zdać. Wenla pobudza mnie mocno psychicznie, ale niestety zbyt mocno fizycznie, stąd 40mg propranololu dziennie (żeby serce nie biło jak oszalałe a ręce nie trzęsły się).
Anafranil brałem, pomagał na wszystko. Odstawiłem, bo pogarszał koncentrację, no i przede wszystkim mega zaparcia - a jak już udało się wysrać, to razem z dużą ilością krwi. A szkoda, 150mg brane na noc pomagało dobrze spać i depresję wyeliminowało do zera.
W leczeniu trzeba iść na kompromis. Wolę lek, który słabiej działa na depresję, ale nie pogarsza koncentracji i nie sram po nim krwią.
slow_down

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 24 gru 2014, 18:09
Biorę 75mg anafranilu od 2 miesięcy ponad i jeszcze sie gnojek nie rozkręcił dalej czekam,pamiętasz kiedy mniej więcej ci zaczął dzialać na FS,1,2.3,5,6 miechów????

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny098 24 gru 2014, 19:42
kalikali1 ja tobie nie powiem kiedy zaczą działać, bo dla mnie to jest szajs i tyle. Ciągle gubie jebaną kartę sim do telefonu. Najchętniej bym leżał i sie gapił w sufit. To jest ubóstwo intelektualne i emocjonalne. Nigdy w życiu żaden jebak leśny mi nie wmówi, że jest git. W dupie mam taki przerost zysków nad stratami. Dlatego nie powiem ci kiedy zacza dzialac, bo nie wiem. Spróbuje to gówno odstawić i zacząc wenle. Slow_down powiedz mi jak bierzesz wenle, w 1 dawce, podzielonej, rano, wieczorem? , długo już bierzesz, jak ci jest?

Sortuj wg