KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Tranx88 18 gru 2014, 16:55
kalikali1, Masz bardzo podobne objawy do moich. Wczoraj ratowałem się ataraxem i trochę pomogło.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 18 gru 2014, 17:02
miko84 napisał(a):No się zastanawiałem po Ci taka dawka perazyny, ten lek u mnie też nasilał depresję.

Żeby wyciszyć natręctwa myślowe ale wskoczyłem na amisulpiryd który nie nasila mi depresji.To prawda Miko że antydepresant może zaskoczyć pozytywnie do max 6 miechów?Tak twierdzi moja lekarka ale czy ma racje?Niektóre wpisy tutaj mówią o 3-4-5 miechach więc dalej mam nadzieje...

-- 18 gru 2014, 17:04 --

Tranx88 napisał(a):kalikali1, Masz bardzo podobne objawy do moich. Wczoraj ratowałem się ataraxem i trochę pomogło.

Ja mam w pogotowiu benzo głównie alprazolam na lęki i clonazepam.Ale co to za frajda żryć to naookrągło,oczywiście robie tam przerwy zeby sie nie uzaleznić.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 18 gru 2014, 19:10
kalikali1 ale na co? Na ZOK czy na depresję? Na ZOK warto czekać te 12 tygodni a czasami dłużej by w pełni pozbyć się objawów, co do depresji to chyba Cię robi w balona, wg. Stahl'a, guru psychofarmakologii i ogólnie badań, czeka się średnio 6-8 tygodni a później się zwiększa dawkę, dokłada lub zmienia lek. Takie mówienie, że lek zaskoczy po 6 miesiącach to chyba dlatego, że skończyły się jej pomysły i chce mieć trochę spokoju od trudnego przypadku.

Nie chcę Cię martwić, ale takie czekanie w większości przypadków nie ma sensu. Lekarz powinien też umieć zareagować, w razie braku reakcji po 6-8 tyg. zwiększać dawkę, dodać inny lek, zmienić na inny rodzaj leku. Dobry lekarz musi mieć wiele opcji i nie bać się działać czasami poza schematami.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 19 gru 2014, 14:52
Czy to możliwe żeby anafranil po 2 miesiącach przyjmowania dawka 150mg czas-2miechy i pare dni,nasilał objawy depresji???
Nie wiem co robić odstawić lek czy to przeczekać poprostu...Od rana aż płakać sie chce i na nic nie mam ochoty ledwo co tego posta pisze czuje sie beznadziejnie i nie wiem co jest grane :oops:

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 19 gru 2014, 14:56
Bierzesz w sumie 3 leki więc nie wiadomo który z nich nasila objawy depresji, może to amisulpryd w tej dawce? Neuroleptyki mogą to robić. Chociaż i leki przeciwdepresyjne mogą nasilać depresję gdy są źle dobrane. Depresja to choroba o wielu typach i każdy typ reaguje na dany lek, a źle dobrany lek może pogorszyć stan chorego. Ja mam podobnie po SSRI i innych silnych lekach serotoninowych (klomi też się pod to łapie), jeśli nie ma poprawy a jest pogorszenie tzn. że coś jest nie tak, wtedy warto spróbować leków o innym mechanizmie działania. Ale jeśli Ty masz ZOK i to leczysz to leki głównie leki serotoninowe - klomi, paro, wysokie dawki+długi czas (najlepiej 12 tyg).
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Patryk29 19 gru 2014, 15:35
Najgorsze jest w tym wszystki to, ze lekarza uparcie /cenzura/ pakuja te ssri, az do znudzenia, juz mi sie rzygac chce jak slysze samo slowo ssri, a jak zwrócisz lekarzowi uwage to ten jeszcze cie opierdoli ze te leki sa niezwykle skuteczne, wrecz niezastapiony, masakra :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Tranx88 19 gru 2014, 15:47
Na ZOK moim zdaniem najlepsze jest połączenie dużej dawki anafranilu plus średnia lub też wysoka dawka olanzapiny lub innego atypowego neuroleptyka. Minusem jest mega senność na początku leczenia ale za to ZOK zostaje stłumione.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 19 gru 2014, 16:45
Tylko jak to tolerować na dłuższą metę?
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Tranx88 19 gru 2014, 17:24
Lepsze lekko sedatywne działanie leków niż natręctwa i obsesje które są bardzo zbliżone do schizofrenii a to już nieciekawa sprawa.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 19 gru 2014, 19:11
No zależy jakie kto ma obsesje, jak nasilone i jak męczące, ale tak czy inaczej 225 mg klomi plus 15 mg olanzapiny musi być konkretne.
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny098 19 gru 2014, 20:19
Ja sam bez leków mam mega obsesję i paranoję. Dzięki sedatywnemu działaniu anafranilu zostaję to stłumione, więc wiem mniej więcej o czym piszecie. Powiem wam, że to życie jest ogólnie gówno warte na tych lekach. Ja biorę sam anafranil w dawcę 225 i czuję się łagodnie mówiąc jak dziadek na emeryturze, a mniej łagodnie jak roślina. Pracuję, ale żeby utrzymywac się w pionie przez 8 godzin pozostałą częśc dnia jestem do niczego. Najlepiej się czuję jak siedzę w domu i patrzę się w sufit

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Zbychu 1977 19 gru 2014, 20:52
Klomipramina silnie zaburza funkcje poznawcze i seksualne.

-- 19 gru 2014, 20:54 --

Amitriptylina jest w tym względzie neutralna ,nie obniża libido ze względu na silny antagonizm receptorów 5HT2c.

-- 19 gru 2014, 20:58 --

Jeszcze dodam ze wg mnie klomipramina silniej oddziałuje na serotoninę niż jakikolwiek SSRI-jest ona silnym antagonistom receptorów 5HT2 zatem serotonina niejako odbijając się od zablokowanych tychze receptorów silniej stymuluje autoreceptory presynaptyczne jak i postsynaptyczne 5HT1a.
Zbychu 1977

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Tranx88 19 gru 2014, 21:00
miko84, No leczenie jest konkretne ale za to niezwykle skuteczne....mimo uboków :) Moja lekarka nawet widzi w przyszłości 20 mg olanzapiny gdyby ZOK się zaostrzył.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Popiol 19 gru 2014, 21:24
Zbychu 1977, ami nie jest w tym względzie neutralna, ma negatywny wpływa na libido ale mniejszy od wszystkich ssri a to dlatego że jest słabsza serotoninowo. Dla mnie doxepina ma jeszcze mniejszy wpływ na funkcje seksualne od amitryptyliny. Może te leki są neturlane w tej kwestii, ale do dawek 100-150 mg, zależy od organizmu. Na ami przy 150 mg miałem już wyraźne zaburzenia na tle seksualnym.
Popiol

Sortuj wg