KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez Anna R. 04 lip 2009, 18:02
Twoje doswiadczenia potwierdzaja dokladnie to, co napisalam wczesniej. Jesli po miesiacu brak jest poprawy, lek nie dziala. W twoim przypadku nastapilo nawet pewne pogorszenie. W zasadzie popieram trzymanie sie wskazowek lekarza, ale trzy miesiace w wypadku klomipraminy to gruba przesada. Stoi to w zdecydowanej sprzecznosci z badaniami naukowymi nad ta substancja lecznicza.

Nie zrozumcie mnie zle, uwazam Anafranil za wspanialy lek, ktory jednak wedlug badan klinicznych pomaga tylko, a moze az 60-70% chorych. Niestety pozostale 30% musi szukac dalej.
Pisza tu osoby, ktore meczyly sie z nietrafionym lekiem nawet pol roku, wciaz liczac, ze jednak im pomoze, ale wedlug mnie zycie ucieka zbyt szybko, aby pozwalac sobie na takie przerwy w zyciorysie.
Sama zmagam sie z moja choroba od dawna i rozumiem, ze szukanie leku jest frustrujace i moze nawet trwac latami, ale innej drogi po prostu nie ma.

A tak calkiem na marginesie: moja lekarka (naprawde zna sie kobieta na rzeczy) uwaza, ze lekiem pierwszego rzutu w przypadku natrectw jest fluoksetyna (kto nie wierzy, niech poczyta ulotke), a w przypadku depresji i wspoistniejacych mysli lub czynnosci natretnych polaczenie fluoksetyny i klomipraminy (Seronil/Prozac/Bioxetin plus Anafranil)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez miko84 04 lip 2009, 21:25
Kemuri jest taka fajna stronka o fobii społecznej, niestety ( jak dla mnie, chociaż google "tłumaczy" wszystko ), po angielsku: http://www.socialanxietysupport.com/forum/ tzw SAS :) Piszą tam ludzie o sporym doświadczeniu, głównie osobistym, w fobii społecznej, oraz ogromnej czasami wiedzy medycznej, farmakologicznej. Można się sporo ciekawych rzeczy doczytać. Większość "fachowców" z forum jest zdania, że za fobię społeczną odpowiada wadliwy system dopaminowy, chociaż dużo SSRI w ulotkach ma wskazania "fobie społeczne". Twój przypadek mógł być spowodowany "chwilowym" zachwianiem równowagi serotoninowo-dopaminowej. Dużo osób twierdzi, że przyjmowanie leków na serotoninę może obniżać transmisję dopaminową. Oczywiście nie u każdego.

Co do natręctw, to wydaje mi się, że odpowiadają za nie niedobory serotoniny i zbyt dużo dopaminy ( tak prosto pisząc ;), dlatego leki na serotoninę, które uzupełniają ją i jednocześnie mogą obniżyć transmisję dopaminową ( stąd też pewnie dysfunkcje seksualne ), są tak dobre na natręctwa.
miko84

przez Aneta22 04 lip 2009, 23:10
anna: Twój lekarz, wspaniałe leki ...i coś jeszcze?

ja sie z Toba nie spieram ale fachowcem od udzielania informacji na temat leczenia nie jesteś wiec pozwól ,że ja zaufam swojemu lekarzowi, to ,ze Tobie pomogło połczenie anafranilu z fluoketyna nie znaczy ,że komuś pomoże... ja mam mysli agresywne wiec lekarz mi powiedział ,że absolutnie fluoksetyna nie wchodzi w gre bo mogłaby mnie jeszcze badziej pobudzić ... i nie zgodze sie ,że trzeba zmieniać leki po miesiacu czy 1,5 ...kazdy ma inny przebieg choroby, natezenie itd..jednychy leczy sie dłuzej inni potrzbujue mniej czasu .. uwierz mi mam spore doświadczenie tak samo i coś na ten temat wiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 05 lip 2009, 00:09
Kobieto, to czego tu wlasciwie szukasz? Bo kazdemu wiadomo, ze lekarzem nie jest zadna osoba z piszacych na tym forum. Nikt tez do takiego miana nie pretenduje. Dzielimy sie wiedza, dobra wola oraz wlasnym doswiadczeniem i zauwaz, ze zarowno Miko jak i ja osiagnelismy remisje, a ty wciaz borykasz sie ze swoimi problemami. Skoro nasze rady ci nie potrzebne, bo i tak wiesz lepiej, mecz sie dalej.
Twoje zycie, twoj wybor. Zdaj sie na swoj instynkt i lekarza. Tylko nie zadawaj wciaz tych samych pytan, skoro nie chcesz uslyszec odpowiedzi, ani przyjac ich do wiadomosci.

Nie jestem za tym, zeby zbyt szybko zmieniac leki i w przypadku kazdego innego tez bylabym zdania, ze nalezy odczekac dwa miesiace, a przy niektorych antydepresantach nawet trzy.
Klomipramina jednak zdecydowanie do nich nie nalezy

[Dodane po edycji:]

Zgadzam sie z tym, ze terapia wymaga czasu i u kazdego pacjenta przebiega ona inaczej. Ale jedno jest pewne- proces leczenia rozpoczyna sie w momencie dobrania wlasciwego leku, a nie podczas prob jego znalezienia. Nietrafiony lek nie dosc, ze nie leczy, to jeszcze czesto pogarsza stan chorego.
Herbert Grönemeyer

przez zuzik44 06 lip 2009, 14:20
Widze,ze zrobilo sie bardzo niemilo na forum... Mam wrazenie Anno i miko,ze jestescie tutaj by uswiadamiac, nauczac, a gdy ktos ma inne zdanie niz wy, to was to bardzo irytuje i usilujecie ze wszystkich sil udowodnic,ze to tylko wy macie racje. W sumie to co napisalam najbardziej sie tyczy Anny. Troche smutne to jest..
150mg effexor + 10mg lexapro

przez miko84 06 lip 2009, 20:37
Zdaje Ci się :) Jest tu bardzo miło :mrgreen: Nikt tu nie chce nauczać i uświadamiać, ale uwierz mi, jak Ci pomogą jakieś leki "z kosmosu", jak mi, po przeczytaniu połowy internetu na temat farmakologii psychiatrycznej, to chce się pomagać, czasami na siłę :mrgreen: Wybaczcie, ale czasami jak człowiek posiądzie jakąś wiedzę i doświadczenie to go po prostu denerwuje jak ktoś się upiera przy swoim, a wiecie, że depresanci i nerwowo chorzy są nerwowi, hehheheheh. Pax, pax między Chrześcijany!
miko84

przez Anna R. 13 lip 2009, 12:44
He, he Miko- no jak ja mam nie nauczac, skoro to moj zawod? :lol:
Mam juz nieodwracalne skrzywienie charakteru ;)
Przez 15 lat czlowiek tlumaczy i prosi a oni i tak swoje robia :mrgreen:

A tak calkiem nawiasem mowiac, to cieszylabym sie bardzo, gdybym czasem sie mylila. Niestety to mi sie raczej nie zdarza, na moje prawdziwe nieszczescie.

Maz po dziesieciu latach malzenstwa oswiadczyl mi rzecz nastepujaca: Nienawidze cie za to, ze masz zawsze racje :P
Herbert Grönemeyer

Odstawiłem anafranil na jakiś czas

przez Adaś2222 21 lip 2009, 20:07
Nie wiem po co, teraz jestem zestresowany non stop, mam biegunke, biorę lorafen doraźnie ale nic nie daje nie wiem co mam robić może znów mam brać anafranil? Wszystko robiłem bez uzgodnienia z lekarzem, nie mogę się do niego dodzwonić co mam robić bo przestałem brać anafranil bo też się źle czułem, ale teraz się pogorszyły lęki i zmiany nastrojów. Może mam brać lorafen do czasu wizyty?

Re: Odstawiłem anafranil na jakiś czas

przez agusiaww 21 lip 2009, 21:22
Nie mozna bez prozumienia z lekarzem odstawiac takich lekow, poza tym takie leki odstawia sie stopniowo. Leki moga zadzialac dopiero po 3 miesiacach najpierw sa skutki uboczne ktore pogarszaja nastroj i trzeba przetrzymac. Teraz bierz lorafen do czasu wizyty, ale najlepiej wczesniej zadzwon i powiedz lekarzowi o tym co zrobiles.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez kemuri 24 lip 2009, 17:52
2 miesiące brania anafranilu i niestety owy lek mi nie pomógł, no może poza tym, że wraz z rozpoczęciem kuracji zniknęło intensywne myślenie i zmęczenie od samego myślenia (ciągłe analizowanie, rozkładanie na czynniki, układanie informacji)
Co mi się w anafranilu podobało? To, że przez parę dni w początkowej fazie leczenia byłem nim fajnie naćpany, taka bomba za free... Dlaczego pisze, że 'fajnie'? Bo miło spędziłem czas ze znajomymi, akurat wtedy wypadały Dni Oleśnicy i mogłem pewnym i naćpanym krokiem przepychać się przez tłum osób który na co dzień wywołuje u mnie niechęć, a chęć wykrzyczenia: Allah akbar! Niech tłum spie^&%la.
kemuri

przez depresyjny098 16 sie 2009, 21:39
Ja mam takie pytanie . Jak rozpoznać reemisję? W tedy kiedy jest już full git i można odstawiać leki?
depresyjny098

przez Anna R. 16 paź 2009, 11:17
Po pierwszym epizodzie depresyjnym leki bierze się, zdaniem mojej lekarki, minimum rok od uzyskania poprawy, po kolejnym przez minimum dwa lata.

Tak wygląda analiza klomipraminy , dokonana w Samouczku przez Isj:

Klomipramina:
- wychwyt Na + (noradrenalina)
- wychwyt 5-HT +++ (serotonina)
- wychwyt DA - (dopamina)
- wpływ cholinergiczny +
- sedacja +
- kardiotoksyczność +
- wzrost masy ciała +
- zaburzenia seksualne +
- obniżenie progu przeciwdrgawkowego +

+++ wpływ silny
++ umiarkowany
+ słaby
- brak

Jakby nie patrzeć po prostu miodzio. Nawet ja sama nie oceniam jej tak dobrze :mrgreen:
Herbert Grönemeyer

przez miko84 18 paź 2009, 18:28
Jak dla kogo :) brałem klomipramine, ale właśnie jej silne działanie na serotoninę było dla mnie złe. Szkoda, nie toleruję żadnych leków na serotoninę i u mnie depresja na pewno nie jest z jej niedoboru :) Ale dla większości lek może okazać się świetny.
miko84

przez elfrid 18 paź 2009, 19:11
Ale generalnie większość teorii dotyczących leczenie depresji wiąże się właśnie z serotoniną. Niezależnie czy jest to wychwyt zwrotny serotoniny czy blokowanie receptora 5-HT2. Obecnie istnieją na polskim rynku jedynie trzy leki, które swoim działaniem nie wpływają na serotoninę, są to: Wlbutrin (wychwyt zwrotny dopaminy), Edronax (wychwyt zwrotny noradrenaliny) i z tego co wiem rzadko te leki odnoszą sukces w monoterapi. Jest jeszcze Valdoxan z ceną 200zł plus VAT;-), także jest dostępny ale niestosowany ze względu na kosmiczną cenę, także nie wiadomo jak w codziennej praktyce wyglądają sukcesy tego specyfiku. Ale na forach nerwicowców nie pieją z zachwytu, więc pewnie to tylko sukces marketingowy:-P
Reasumując jest tyle skutecznych leków oddziałujących na serotonine i tak niewiele innych niezbyt skutecznych, że trudno nie odnieść wrażenia, że jednak depresja jest związana przede wszystkim z serotoniną lub innymi czynnikami na które ona ma wpływ.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg