KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez jaknowonarodzona 29 kwi 2014, 06:29
Każdy inaczej reaguje na leki. Ja miałam skutki uboczne ponad 3 miesiące, powoli ustąpiły.Teraz nie odczuwam żadnych. Brałam już parogen, effectin i coś jeszcze zapomniałam nazwę, wszystkie leki z początku były "nieznośne" ale trzeba dać im szanse! Anafranil to nie Apap, a nn to nie lekka migrena- trzeba czasu i cierpliwości...no i dobrego lekarza.

-- 29 kwi 2014, 05:39 --

angelcotka bardzo bym chciała Ci doradzić ale nie miałam takich dolegliwości, u mnie były zawroty głowy i mega zaparcia, w moim przypadku zaparcia ustąpiły po odstawieniu parogenu, anafranil biorę nadal i jest ok.
pokrzywka to chyba mega reakcja organizmu mówiąca- stop jakiejś substancji, w końcu skóra to najwiekszy narząd naszego ciała.
jeżeli to nie ustępuje trzeba iść do lekarza (dobrego).

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez coma 29 kwi 2014, 13:31
rozpoczęłam kurację anafranilem w czwartek w zeszłym tygodniu, to jest jakaś masakra, mnóstwo skutków ubocznych, no ale coż zrobić :bezradny: czekam aż to wszystko minie...
PEACE & LOVE

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Vizir 29 kwi 2014, 16:22
coma napisał(a):rozpoczęłam kurację anafranilem w czwartek w zeszłym tygodniu, to jest jakaś masakra, mnóstwo skutków ubocznych, no ale coż zrobić :bezradny: czekam aż to wszystko minie...

Jakie masz , jakie masz, jakie ..... ??? :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez jaknowonarodzona 29 kwi 2014, 19:43
wytrzymaj!! daj szansę lekowi. ja też cierpiałam na początku ale zacisnęłam zęby i przez to przeszłam...

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 01 maja 2014, 13:01
Mam ogromne problemy z koncentracją, zapałem do pracy, pamięcią. Czy ktoś z Was ma podobnie przy Anafranilu ? Nie jestem pewna, który z moich leków może to powodować.
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 01 maja 2014, 13:41
Napewno anafranil moze to powodowac.Rozmawialem z lekarzem nowym to mowil mi ze może. Z drugiej strony tez to moga byc objawy choroby tak na dobra sprawe. Ja na razie zrezygnowalem z anafranilu. Wchodze na paroxetyne i tritticco. Wahalem sie czy moze nie sprobowac byc bez niczego, ale jak mądry pan doktor tak zalecił... Olcha też mi sie nic nie chce, ciężko z zapalem. Mam pisac prace magisterską. Nie moge sie przelamac. Twórczość nie jest moja mocna stroną, ale zobaczymy co to z tego wyjdzie.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez arek_177 02 maja 2014, 21:40
wszystko jest git tylko te oczy masakra nic poczytać nie można
:105:

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Vizir 02 maja 2014, 23:08
arek_177 napisał(a):wszystko jest git tylko te oczy masakra nic poczytać nie można

Też biore od 2tyg. 75mg i mam rozmazany obraz , szczególnie rano. A stawiałeś już klocka ? normalnie wszystko w tej kwestii ? Bo mi ostatnio po 6 dniach abstynencji kiblowej wypadały z dupy kamienie...

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez arek_177 06 maja 2014, 13:01
u mnie klocek jest ok tylko to widzenie mnie przeraża :roll:
:105:

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Popiół 06 maja 2014, 15:18
Vizir, wydaje mi się że te zaburzenia wzroku są spowodowane działaniem antycholinergicznym tych leków, ja biorę amitryptyline i również zauważyłem że mój wzrok traci czasem na ostrości, problemy z "dwójką" też się pojawiły, tu trzeba by wprowadzić w dietę produkty które przyspieszą perystaltykę jelit, trzeba też pić więcej wody.

A jak się czujesz po tych dwóch tyg. na klomipraminie? Leczysz głównie depresje ?
Popiół

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Vizir 06 maja 2014, 17:21
Leczę , a właściwie próbuję leczyć GAD/OCD, czuję się chu...wo, najgorsze są zawroty głowy jak wstaję z pozycji siedzącej, a już nie daj boże z pozycji leżącej - ciemno & niebiesko w oczach, a w głowie zaczyna piszczeć jakbym nurkował na 10m, do tego to co opisałeś powyżej. Najlepiej czuje się bez leków, ale wtedy lęk jest bardziej wyrazisty. Chyba pier...lne tym Anafranilem bo nie sądzę , żeby te spadki ciśnienia przeszły same z siebie, a to gówno nie robota . Wrócę do sertry 100 lub 150mg/d . A ty ile zapodajesz ami ? Ona to jest dopiero siekiera jeżeli idzie o działanie antycholinergiczne.

Z innej beczki to czytam posty i była kiedyś tu Anna R. i zachwalała Lerivon w wysokich dawkach. U mnie OCD to występuje tylko przed snem i to przez to się nie wysypiam - nie mogę zasnąć / mam bardzo płytki sen jak mnie coś męczy i tego "nie załatwię" przed zaśnieciem, może bym mianseryne spróbował ? Do tego dorzucił buspiron... sam już nie wiem. Jak myślisz ?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Popiół 06 maja 2014, 18:40
Ciężko mi coś doradzić w tej sprawie, bo nie cierpię na OCD ale na GAD już tak, ja próbuję leczyć, momentami bardzo ciężką depresje z silnym lękiem uogólnionym.

A brałeś kiedykolwiek mianserynę lub mirtazapinę ? Możesz spróbować, bo te leki ogólnie poprawiają efektywność snu i bardzo pomagają w zasypianiu więc mogło by to w pewnym stopniu załatwić twoje problemy. Jeśli dobrze tolerowałeś sertraline to mógłbyś też spróbować dołożyć do niej właśnie mianse lub mirte, co też mogło by wzmocnić efekt terapeutyczny no i pomogło by zarazem na problemy z zasypianiem i płytkim snem a tym samym może zabiło by te uporczywe myśli przed snem.
Za te spadki ciśnienia jest odpowiedzialna blokada rec alfa-1, niestety mianseryna w dużych dawkach też może to powodować.

Ja na razie biorę też 75 mg amitryptyliny, działanie antycholinergiczne ma chyba najsilniejsze z pośród TLPD ale oprócz tych zaparć nie odczuwam jakoś specjalnie innych przykrych skutków. Jakieś zawroty głowy przy nagłym wstawaniu zdarzają mi się sporadycznie, zresztą na wyższych dawkach mianseryny też mi to nie przeszkadzało.
Popiół

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Marian_Paździoch 06 maja 2014, 21:29
Fakt, prócz pomocy w zasypianiu mogą też wzmocnić działanie SSRI lub nawet klomipraminy. U mnie kiedyś dołożenie mirtazapiny do paroksetyny wzmocniło efekt leczenia OCD. Na to zaburzenie polecam gorąco amisulpryd w małych ilościach. U wielu się sprawdza.
Marian_Paździoch

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 07 maja 2014, 00:10
Mirtazapina/mianseryna może też nasilać obsesyjne myśli.
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

Sortuj wg