KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 16 mar 2014, 13:06
Tak, skonsultuje sie z innym lekarzem. Wlasnie dobrze piszesz taka stagnacja.Moze to jest bliskie anhedonii. Mozna sie chyba tego spodziewac o anafranilu.Tak jak lekarz powiedzial, on swoje zrobił. Mysle ze raczej nie wyleczył.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez bedzie.dobrze 16 mar 2014, 19:29
depresyjny, ile jestes w terapii? W jakim nurcie? Poza tym jak sie jest w terapii i bierze sie leki...to przychodza takie momenty, ze mimo tych leków i tak rozkladasz sie na łopatki. Poza tym leki+ terapia troche mijaja sie z celem..leki hamuja emocje..a w terapii sie pracuje na emocjach. Może ten lęk, ktorego nie umiesz zidentyfikowac to lęk przed emocjami jak wscieklosc i zal...ktore probuja sie przebic??? (Przynajmniej tak u mnie było)

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez EwaBraun 16 mar 2014, 19:55
zaczęłam od dawki 20mg dziennie, pierwsze kilka dni - niesamowita poprawa samopoczucia, ale spore mdłości, potem wszystko minęło, a ja uwolniłam się od ataków lękowych
teraz biorę 30mg dziennie i funkcjonuję dobrze : )

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 17 mar 2014, 03:07
Bedzie.dobrze. Jakieś 2 miesiące, to jest gelstad. Ale co by to nie bylo to mi pasuje ta kobieta, masz racje jestem wyjałowiony z refleksji nad sobą. Gdy pytalem lekarza powiedzial, ze moza to wynikac z innych uwarunkowań, a nie z leków. Teraz sytuacja wyglada tak ze mamy pozną godzine a ja nie śpie, a to dlatego ze wczoraj zachcialo mi sie zmniejszyc pol tabletki i oprocz tego grypa mnie dopadla, ale mysle ze to nie przzez grupe nie spie. Nie wiem za chiny ludowe dlaczego. Myslisz ze mam jakies problemy, mysle o czymś?, nie poprostu nie przełącza mnie na sen. Mówie tobie, ja nie mam zadnych klopotów, a spac nie moge. Oczywiście są rzeczy w zyciu, ktore mi sie nie podobaja, aspolecznośc, nieumiejętnośc nawiązywania relacji z ludzmi. Takze jest o czym rozmawiac na terapii, z tym ze tez nie umiem glebiej tego rozpatrzyc. Podobnie jak teraz: nie śpie nie wiem dlaczego. Znaczy to jest jakas nerwica, chyba jestem nerwicowcem. No i chyba musze jednak dalej szukac dla siebie leków.

-- 17 mar 2014, 13:57 --

Dobrze ze z rana pospalem do 12:)
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 17 mar 2014, 17:16
Biorę leki - i tak jest coraz gorzej. Chciałam odstawić anafranil (skoro i tak nie widzę poprawy) - ale mi się pogorszyło. Więc znów - anafranil, ale wcale nie jest lepiej. Co za absurd...
Co proponujecie? Bo ja nie widzę wyjścia z sytuacji.
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez wieslawpas 19 mar 2014, 22:32
Czy anafranil na poczatku nasila objawy?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez devnull 20 mar 2014, 00:07
wieslawpas napisał(a):Czy anafranil na poczatku nasila objawy?

Nie, to klasyczny upierdalacz, godzinę po wzięciu - zamuła (H1).
Po jakimś czasie serotonina zacznie działać, a jeszcze w późniejszym
okresie niby noradrenalina powinna zaskoczyć (u mnie po 6mies. nie zaskoczyła).
Ten lek ma tą wadę w stosunku do SSRI, że jest niemalże nieselektywny,
taki młotek serotoninowy.
Wątpię by ktokolwiek miał cierpliwość by parę miesięcy czekać na
pełny efekt tego leku, przy tym, że skutki uboczne wołają o pomstę do nieba.

Na obrazku masz to jasno przedstawione:
Obrazek
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 20 mar 2014, 10:12
wieslawpas jak każdy silnie serotoninowy lek może nasilać z początku objawy choroby, szczególnie lęk i napięcie oraz powodować pewne pogorszenie snu i apetytu.
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Marian_Paździoch 20 mar 2014, 10:19
U mnie mocno nasilał depresję już po pierwszej tabletce
Marian_Paździoch

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez EwaBraun 20 mar 2014, 23:09
u mnie po pierwszych tabletkach nastąpił niesamowity skok nastroju, potem kolejne zmiany, ale zero nasilenia objawów

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Kalebx3 21 mar 2014, 11:50
Główny metabolit - N-demetyloklomipramina - silniej hamuje neuronalny wychwyt noradrenaliny niż serotoniny.
- zawsze myslałem ,że Klomi bardziej wpływa na sertotoninę niż noradreanlinę , a tu gówno .
To dlatego u mnie te uboki , ta sztywność , poddenerwowanie , suchośc w gębie , zatrzymane stolce , i reszta wątpliwych atrakcji .
Słowem , stary , dobry i przetestowany Trójpierścieniowiec z masą uboków .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 22 mar 2014, 11:02
A u mnie to znowu jest tak ze mi sie nic nie chce. Wyjscie po zakupy do sklepu wymaga nie lada przelamania sie, a wiaze sie z uczuciem zmęczenia . Ja juz biore z połtora roku. Takze nie pociesze tych co zaczynają swoją przygode z tym lekiem. Ja to powtorze już któryś raz z kolei. To jest taki lek dla pencjonariuszy zamkniętych zakładów, zeby poprostu nie zawracali dupy. Nie ma lęku, nie ma chęci, nie ma motywacji. Siedzisz sobie w domu i z pozoru jest ok, ale nie jest ok. To jest klosz, iluzja. Nie wiem jak to nazwać, ale wiecie o co chodzi.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 22 mar 2014, 11:06
Kalebx3 ale sama klomipramina jest bardzo silnym lekiem serotoninowym. Jako że jej okres półtrwania to aż 32 godziny, to normalne, że kopie serotoniną. Suchość w gębie i zaparcia są raczej efektem działania antycholinergicznego.

depresyjny weź zmień lekarza i leczenie. Szarpnij się może na prywatną wizytę.
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 22 mar 2014, 12:45
Do tego cały czas chodze prywatnie, już 3,5 roku. Hehe
depresyjny

Sortuj wg