KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 23 sty 2014, 22:03
Bede brał narazie jednak 5 mg. A porozmawiam z lekarzem w sprawie redukcji anafranilu przy zwiększaniu miansy.

-- 03 lut 2014, 19:04 --

No i co powiecie o tej amilitryptylinie. Daje takie ukojenie, czy jest lękotwórczy?. Na fobie społeczną się sprawdza? Ciekaw jestem tego leku, czy ośrodek nagrody stymuluje troszkę, że można usiąśc i sobie odpocząc od choroby.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez slow_down 10 lut 2014, 17:18
Witam. Od pół roku biorę sertralinę w dawce 150, jednak na depresję i ZOK radzi sobie średnio. Został mi dziś dołączony do leczenia Anafranil. Ciekaw jestem, po jakim czasie u Was pojawiło się działanie Anafranilu? To pytanie główne do tych, na których lek działa.

-- 10 lut 2014, 16:18 --

Witam. Od pół roku biorę sertralinę w dawce 150, jednak na depresję i ZOK radzi sobie średnio. Został mi dziś dołączony do leczenia Anafranil. Ciekaw jestem, po jakim czasie u Was pojawiło się działanie Anafranilu? To pytanie główne do tych, na których lek działa.

-- 12 lut 2014, 11:12 --

Czy to możliwe, żeby Anafranil nasilił trądzik?
slow_down

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez paulunia23 18 lut 2014, 18:02
mam przepisane 75 mg anafranilu.biorę od końca listopada,pierwszy miesiac tylko na połówce.wrazenie jest takie,że mniej się boję,nie boję się stukania,pukania,dzwięków.poprawiło się samopoczucie,które było od zawsze takie ,że tylko leżałabym w łóżku.jednak zauwazylam pewną sprawę-75 mg nie wywołuje już zadnych objawów ubocznych typu pocenie się oraz nie czuję już euforii jak na początku.Jak zmieniać dawkowanie leku?

-- 18 lut 2014, 18:05 --

co do trądziku-u mnie wywoływał czerwone plamy na plecach,teraz już ich na szczęście nie ma

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 18 lut 2014, 20:15
Co myslicie o tej medycznej marihuanie sativex. Szukam czegos co by mi te somaty z zaburzonej osobowosci wylagodzilo. W domu jak ci moge, ale jak wyjezdzam do ludzi nie ma mnie.moja osobowosc ulega dezintegracji.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 19 lut 2014, 09:25
paulunia23 euforia to nie jest dobre działanie leku. Może chodziło Ci, że nie powoduje już takiej poprawy nastroju jak na początku? Co do zmiany dawkowania to rób jak zalecił lekarz.
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez paulunia23 19 lut 2014, 17:02
tak,zle to ujęłam.właśnie chodzi o tą poprawę nastroju.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Marian_Paździoch 19 lut 2014, 20:14
Próbowałem wprowadzić małą dawkę klomi na lęki, ni uja, po 2 dniach cała twarz zasyfiona. Skończyłem więc bardzo szybko przygodę z tym lekiem.
Marian_Paździoch

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez wieslawpas 21 lut 2014, 15:05
Simka mam przepisany ten lek chcialem zapytac po jakim czasie mniej wiecej dziala, czy to tak jak przewaznie po tygodniach???

No i kwestia jeszcze jak on dziala.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 22 lut 2014, 08:51
Tak jak każdy potrzebuje paru tygodni na zadziałanie. Powinien zadziałać przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo.
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Marian_Paździoch 22 lut 2014, 11:39
Na suchość w ustach po klomipraminie polecam żucie gumy miętowej ;)
Marian_Paździoch

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez wieslawpas 22 lut 2014, 15:13
Marian_Paździoch, na szczescue usta mi nie zasychaja od tego, ale przecie by i tak mi to niespecjalnie przeszkadzalo.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez buszujacywtrawie 23 lut 2014, 12:38
Brałem go rok temu w dawce półtora tabletki 75 SR na dobę. Potem lekarka go odstawiła nagle, bez zmniejszania dawek, było OK. Niestety po roku wróciłem do leku w dawce 3 tabletki 75 mg SR na dobę - zgłaszałem na kontroli lęki. Biorę go od prawie dwóch tygodni i lęk się utrzymuje, ataki paniki też się pojawiają. Mam nadzieję, że lek w końcu zacznie działać. A jak nie zacznie, to zawsze z jakiś inny. Lekarka się wahała, chciała na początku przepisać Coaxil 3 razy dziennie po dwie tabletki (tak rok temu brałem), ale postanowiła w końcu zwiększyć Anafranil. Zobaczymy jak będzie

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Marian_Paździoch 23 lut 2014, 13:12
buszujacywtrawie, a haloperidol na co bierzesz?
Marian_Paździoch

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez buszujacywtrawie 23 lut 2014, 13:32
Marian_Paździoch napisał(a):buszujacywtrawie, a haloperidol na co bierzesz?

Raczej profilaktycznie, bo miałem tzw. epizod psychotyczny, więc nadal mi go każe brać, kiedyś brałem go 3 razy dziennie.

Sortuj wg