KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez Anna R. 01 cze 2009, 17:33
Tisercin to neuroleptyk o malej sile dzialania, co nawet podkreslone jest w opisie leku, wiec przy braniu polowy minimalnej dawki terapeutycznej o zadnych szalenstwach nie moze byc mowy.
Polaczenie go z mianseryna dodaje energii i checi do dzialania, co jest bardzo istotne w depresji z zahamowaniem.
Nadal podziwiam moja lekarke za tak trafna w moim przypadku kombinacje.

[Dodane po edycji:]

A propos czyhajacych na nas wszedzie niebezpieczenstw to wiesz, ze mlodziez w okresie dojrzewania oraz mezczyzni nie powinni pic zadnych napojow z plastikowych butelek? Niemieccy naukowcy udowodnili, ze w opakowaniach tych wytwarzaja sie estrogeny, co ma bardzo niekorzystny wplyw na uklad hormonalny i prostate. Takze radze uwazac :lol:
Natomiast w kremach czekoladowych do smarowania pieczywa znalezli substancje rakotworcze.

Leki przeciwdepresyjne wydaja mi sie przy tym wszystkim malym piwem :P
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez miko84 02 cze 2009, 21:11
Już dawno nie używam plastikowych butelek i nie jem kremu czekoladowego :mrgreen: Ja się nie boję, najbardziej wkurzają mnie widoczne objawy uboczne stosowanych leków, więc jak jakiś mi nie podchodzi to go już nie stosuję.
miko84

przez Anna R. 03 cze 2009, 08:52
Na pewno jadasz mnostwo rzeczy, ktore ci szkodza bardziej niz leki. Czipsy, frytki i platki kukurydziane sa rakotworcze, w warzywach sa metale ciezkie i azotany. Owoce sa spryskiwane srodkami przyspieszajacymi dojrzewanie oraz przeciwplesniowymi i przeciwgrzybicznymi, ktore pozostaja w miaszu nawet po obraniu skorki. We wszystkich niemal produktach sa polepszacze smaku np glutaminian sodu, ktory w twojej ulubionej wikipedii tez uwazany jest za szkodliwy. Slonce szkodzi, brak slonca takze i tak dalej i tak dalej...

Najzdrowszym produktem na swiecie jest pewnie niemieckie piwo, warzone wg receptury sprzed setek lat. Prawo zabrania tu dodawania czegokolwiek do piwa z wyjatkiem chmielu, slodu, wody (zrodlanej lub specjalnie filtrowanej) i drozdzy, a o jakosc dbaja specjalnie powolane w tym celu instytucje. Raczmy sie wiec na zdrowie :mrgreen:
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 03 cze 2009, 17:42
Ale mi smaka narobiłaś :)
miko84

przez Diakon 03 cze 2009, 19:11
Ja już idę po jedno piweczko :D .

przez zuzik44 17 cze 2009, 17:14
Biore ten lek juz 3,5 tygodnia.. Pierwsze dni czulam sie lepiej, teraz po uplywie czasu jakos znow jest raz gorzej raz lepiej, czesciej gorzej. A tak wierzylam,ze ten lek pomoze...:(. Najbardziej meczaca jest depersonalizacja i natretne mysli, zmeczenie ciagle, niechec do wyjscia z domu. Biore 75mg,moze to za malo???
150mg effexor + 10mg lexapro

przez Raptor 20 cze 2009, 11:35
Czy ktoś z was nie miał skutków ubocznych przy tym leku ? Chodzi mi o to, że ja wogóle ich nie mam - czuje się dobrze, a biore dopiero tydzień (75mg).. I teraz nie wiem, czy cieszyć się, czy martwić . Bo może jak nie mam skutków ubocznych, to to oznacza, że lek nie zadziała, czy jak ????

Pozdr. :P
Od roku bez leków i bez wizyt u lekarza.
Wcześniej:
Setaloft 250mg/ Anafranil 75mg / Rispolept 3 mg / Depakine Ch. 600 mg

przez Aneta22 20 cze 2009, 18:42
biore anafranil , zaczełam 4 tydzień ... zaczynałam od 10 mg aktulanie od wczoraj jestem na 150. lecze sie 5 lat. brałam już przerózne leki i tylko seroxat wyprowadził mnie z choroby i na nim czułam sie dobrze biorąc przez 2,5 roku. neistety przestał działać i od 8 miesiecy bezkutecznie szukam nowego leku :/ było ich kilka, ale albo zbyt krótko je brałam albo nie miały na mnie żadnego działania, lecze sie na derpesje i nerwice natrectw( natręctwa myslowe ) o tresci agresywnej np ,że coś komuś zrobie itd. depresji juz nie ma od paru miesiecy ale natrectwa sa bardzo silne, boje sie, mecze sie strasznie. biore anafranil i czuje sie narazie do dupy, czy tak ma byc? czy jeszcze po takimc zasie moge spodziewać sie ,że zadziała na mnie ??:( jestem załamana ...

przez miko84 21 cze 2009, 22:16
No możesz czuć się do dupy przez jakiś czas brania leku, ale po 4 tyg powienien już zadziałać :f
miko84

przez Anna R. 21 cze 2009, 23:24
Zuzik, moim zdaniem 75 mg to malo, moze lekarz powinien zwiekszyc do 150 mg lub nawet wiecej? Porozmawiaj z nim o tym.

Aneta, Anafranil to lek szybko dzialajacy. Jesli po trzech tygodniach nie ma poprawy, to moze warto cos do niego dolozyc, np Seronil?
Takie polaczenie bylo w moim przypadku najskuteczniejsze. Mysli natretnych juz nie mam, pozostaly natrectwa ruchowe, ale sa w normie.
Herbert Grönemeyer

przez Raptor 22 cze 2009, 10:03
Czy ktoś z was nie miał skutków ubocznych przy tym leku ? Chodzi mi o to, że ja wogóle ich nie mam - czuje się dobrze, a biore dopiero tydzień (75mg).. I teraz nie wiem, czy cieszyć się, czy martwić . Bo może jak nie mam skutków ubocznych, to to oznacza, że lek nie zadziała, czy jak ????

Pozdr:)
Od roku bez leków i bez wizyt u lekarza.
Wcześniej:
Setaloft 250mg/ Anafranil 75mg / Rispolept 3 mg / Depakine Ch. 600 mg

przez Anna R. 22 cze 2009, 11:40
Czulam sie bardzo dobrze na Anafranilu, a jedyne skutki uboczne, jakich doswiadczylam byly dysfunkcje seksualne, zaparcia i nocne poty. Wszystko do przezycia :P

Pozostaje ci sie cieszyc, ze organizm tak dobrze reaguje na lek. Objawy uboczne z jego skutecznym dzialaniem nie maja nic wspolnego.
Herbert Grönemeyer

przez miko84 22 cze 2009, 14:22
Jak myślicie, czym różnią się leki SSRI od trójpierścieniowców? I dlaczego, gdy nie pomaga któryś z SSRI to może pomóc np. Anafranil?
miko84

przez Anna R. 22 cze 2009, 22:43
Powtorze za twoim ulubionym zrodlem ;) :

"Klomipramina hamuje wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny ze szczeliny synaptycznej (wychwyt serotoniny jest hamowany w znacznie większym stopniu), zaś jej główny metabolit demetyloklomipramina silniej hamuje wychwyt noradrenaliny. Klomipramina blokuje również receptory muskarynowe, histaminowe oraz receptory α. Ponieważ lek jest także słabym antagonistą receptorów dopaminowych może wywierać działanie neuroleptyczne."

Jak dla mnie to dosyc skojarzone dzialanie, jakiego SSRI sa pozbawione, poniewaz dzialaja tylko na serotonine.

Teoretycznie rownie dobrze powinien dzialac np Efectin, jesli jednak wystepuje nie tylko depresja ale i ZOK, moze on bardzo nasilac natrectwa (tak bylo u mnie). Poza tym wenlafaksyna powoduje bezsennosc i sprzyja pojawianiu sie stanow lekowych, czego klomipramina nie wywoluje.
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg