KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 21 gru 2013, 19:24
To jest właśnie najgorsze olcha, że ciężko stwierdzic. U mnie tak samo. Lekarz, który mnie leczy 2 lata pyta się jaką miałem diagnozę u wcześniejszych lekarzy. Na pytanie czy jest to OCD odpowiada, że raczej nie ale nie można wykluczyc. Raz tylko usłyszałem od niego o zaburzeniach dystymiczno- nerwicowych. Wiecie co ja nie mam jak wyskoczyc do lekarza, bo cały czas pracuje. Myślałem że będę już wyłagodzony na święta. Zawszę by miała ta mianseryna 3 dni świąt na zaskoczenie. Może do luxmedu jeszcze wyskocze.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 21 gru 2013, 21:02
Do mirty/miansy przyzwyczajam się 1,2 dni. Tak, od kilku dni biorę 50mg anafranilu i 15mg miansy. Sądzę, że warto, chociaż obawiam się lęków. depresyjny, pamiętaj o dobraniu odpowiednich dawek.
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 22 gru 2013, 13:18
olcha na razie nie zwiększaj klomipraminy, może lepiej będziesz tolerowała wyższą dawkę mianseryny z mniejszą klomipraminy niż na odwrót?
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 22 gru 2013, 22:22
No tak, wlasnie to jest najgorsze ze piszukiwan ciag dalszy. Wolalbym odrazu trafic w dobre dawki. Ale cos zejsc bede musial z franka bo nikt chyba takiej dawki nie potencjalizuje jeszcze miansą.

-- 22 gru 2013, 22:23 --

No tak, wlasnie to jest najgorsze ze piszukiwan ciag dalszy. Wolalbym odrazu trafic w dobre dawki. Ale cos zejsc bede musial z franka bo nikt chyba takiej dawki nie potencjalizuje jeszcze miansą.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 23 gru 2013, 12:14
miko84, zgadza się, nie zwiększam klomipraminy, bo nawet na samej dawce 75mg czułam swego rodzaju akatyzję. Ale w kwestii leczenia myśli obsesyjnych liczę jednak na anafranil. Dzięki.
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 23 gru 2013, 12:40
olcha w leczeniu ZOK liczy się głównie czas - im więcej tym lepiej. Dawka też jest ważna, ale nie u każdego jest potrzebna taka wysoka. Sile leki serotoninowe jak klomipramina są znane z tego, że mogą powodować akatyzję i pobudzenie oraz napięcie.

depresyjny oczywiście, że musiałbyś zmniejszyć dawkę klomipraminy, myślę, że nawet dołożenie 15 mg mianseryny do tej dawki którą bierzesz mogłoby się szybko skończyć zespołem serotoninowym.
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 23 gru 2013, 20:41
Teraz przy tych 50mg anafranilu i 15mg mianseryny czuję ciągły niepokój, ogólny lęk i jakąś męczącą atmosferę pełną nieokreślonych wspomnień, lęku. Nie mogę sobie poradzić. Może powinnam wrócić do 15mg mirtazapiny (i 50mg klomi) ? Albo radzić sobie na samej klomi i wspomagac się hydroxy na sen ? Akatyzja, a raczej trudności z koncentracją mogą być spowodowane 200mg lamotryginy.
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 24 gru 2013, 19:46
Anafranil mi pomógł na ten najwiekszy ból, ale na rok 2014 mam cele do których on sam nie wystarczy. On za bardzo usadza, za mało się chcę, a w konsekwencji i tak w momentach społecznych jest dziwna spina. Gdybym nie musiał nawet nie przekraczał bym progu swojego domu.

-- 24 gru 2013, 19:46 --

Anafranil mi pomógł na ten najwiekszy ból, ale na rok 2014 mam cele do których on sam nie wystarczy. On za bardzo usadza, za mało się chcę, a w konsekwencji i tak w momentach społecznych jest dziwna spina. Gdybym nie musiał nawet nie przekraczał bym progu swojego domu.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Kalebx3 24 gru 2013, 19:50
Depresyjny , Ty nawet w Święta o Anafranilu ? ;)
Masz tu fajną muzę , specjalnie dla Ciebie , zatańcz sobie i zapoooomnij o całym tym leczeniu ;) :

http://www.youtube.com/watch?v=Iwuy4hHO3YQ
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 25 gru 2013, 11:06
Wiesz, jak nie ma apetytu to swieta traca jeden swój ważny aspekt. Czasami jak czytam twoje posty mam wrażenie że jesteś wporządku i to jest właśnie taki moment.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 31 gru 2013, 01:48
Po pewnym czasie przyjmowania miansy: mam zwiększone obsesje do granic możliwości. Czy miansa nie miała wspierac anafranilu? Jest ze mną źle, tak źle, że znów zaczynam dokładać klomi...
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 31 gru 2013, 20:20
Olcha miala wspierac. Moze poczekaj. Bo co mozesz osiągnac przez zwiekszenie anafranilu. Jeszcze wieksze doladowanie kortyzolem? Mowie ci ze mozesz pogorszyc. Posluchaj ja tez mam tragiczne momenty w pracy wiec rozumiem cie. To jest tak piekielnie przykre uczucie ale nic nie mozna z tym zrobic. Naped ktory idzie nie tam gdzie powinien. Idzie w somatyke. Sciska i trzyma. Jak sie twoje obsesje objawiaja? Wiesz ja tez mysle o dorzuceniu miansy i przedewszystkim zejsciu z anafranilu ale sam nie wiem jak czytam twoja opinie ze miala pomagac a nie pomaga.Ja biore caly czas 225mg.
Ile czasu bierzesz po dodaniu miansy? Sluchaj jest jeszcze opcja brania samej amilitryptyliny. Rzekomo tak nie wali po kortyzolu, nerwach, lekach jak anafranil. Albo moze lepiej sobie z nimi radzi. Wrocilem z pracy i jestem czeroniutki na twarzy, a jest to wynik 4 godzinnego napinania. Pisz bo sam jestem ciekaw twojej sytuacji, jak to sie bedzie dalej ukladac.

-- 31 gru 2013, 21:16 --

Sylwster to moj najbardziej bolesny dzien w roku. Moze nie zabrzmi to zbyt dobrze ale szczesliwego nowego roku.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 01 sty 2014, 18:10
depresyjny, Amitryptylina może gorzej działać na serce.
Odczuwam dość wyraźnie różnice w działaniu mitazapiny i mianseryny, przy tej drugiej nadal mam obniżony nastrój i drażliwość. Mirtazapina zmniejszała te odczucia. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy mirta i miansa nie zwiększały moich obsesji, nie umiem tego ocenic. Nie wiem, w którym momencie objawia się choroba, a kiedy nastrój jest zmanipulowany lekami. Moje dawki są niewielkie, a siła działania znaczna, tak więc zwiększanie i zmniejszanie odbywa się w bardzo małych zakresach. Czekam na spotkanie z lekarzem, Ty też się wybierz.

Nie przejmuj się sylwestrem, oby ten Nowy Rok był dla nas wszystkich szczęśliwszym!
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez pingwin1975 02 sty 2014, 19:23
Witam .Biorę 30 mg Escitalopramu + 100 mg Trazodonu (w sumie już 13 miechów ) było w miarę ok ale znów pojawiły się natręctwa .Mój lekarz każe odstawić Trazodon a zapodać 1/2 Anafranilu 75 na noc .Trochę mam stracha , może podbić jeszcze Escitil do 35 mg .Co o tym myślicie ?

Sortuj wg