KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 07 gru 2013, 14:13
Anafranil jest i agonistą i antagonistą 5-HT2c - zwiększa serotoninę która agonizuje te receptory ale ma też bezpośrednie działanie blokujące te receptory. Chociaż przeważa agonizm bo siła serotoninowa tego leku jest bardzo duża. Dodają mianserynę do klomipraminy dodatkowo blokujemy te receptory więc możemy zmniejszyć skutki uboczne klomipraminy.
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 07 gru 2013, 15:01
Moj mozg juz tu nie wyrabia.;)

-- 07 gru 2013, 15:27 --

Ale jak by zwiekszyc wydolnosc organizmu, przywrocic libido i sily witalne, chec do dzialania to skorzystam.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 07 gru 2013, 15:51
Często następuje poprawa libido po dodaniu mianseryny/mirtazapiny.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 08 gru 2013, 17:04
Miko cos mnie w anafranilu napina.Przykre to uczucie i przykro mi to stwierdzic.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 08 gru 2013, 17:51
Trudno wyczaić, brałeś wcześniej jakieś SSRI, np. paroksetynę?
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 08 gru 2013, 18:29
Tak miko, bralem.Paroxetyne, cital chyba sertrlaline. Wszystkie te leki dzialaly na mnie bardzo zle, bardzo mnie podraznialy.

-- 08 gru 2013, 18:34 --

Teraz drazni mnie tez anafranil. Chyba caly czas jestem w leku. A jak ide do ludzi to nie da sie opanowac.

-- 08 gru 2013, 18:47 --

W pewnym stopniu jestem na dysonansie caly czas. Wiadomo ze w domu tak tego nie odczuwam bo nic nie musze robic, ale zwieszony troche jestem.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 08 gru 2013, 18:49
depresyjny jeśli miałeś taką reakcję na SSRI a teraz na klomi to lekarz powinien zmienić na inną grupę leków. Chyba, że masz mocne ZOK i to jest u Ciebie priorytetem.
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 08 gru 2013, 21:17
depresyjny, na to, co zaburza klomipramina pomoże mirtazapina - poprawi humor, podejście do innych ludzi i sprawi, że fizyczne dolegliwości nie będą takie dokuczliwe. Polecam!
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 08 gru 2013, 21:22
Moj priorytet to pozbycie sie leku, objawow somatycznych, ostrych krawedzi. Powrot do domu z dlugiej podrozy. A cel czastkowy. Przetrwac na tym co jest do nasepnej wizyty.

-- 08 gru 2013, 21:24 --

olcha dzieki za rade
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez ladywind 08 gru 2013, 22:06
depresyjny, od ponad 10 dni biorę samą klomi , zaczynalam wcześniej z mirta ale że mi się skończyła a lekarz ogólny nie chciał jej przepisać , pozostalam na jednym , jak narazie jest dobrze .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 08 gru 2013, 22:27
olcha łączysz klomi z mirtą?
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 09 gru 2013, 11:53
Niech się w wypowiadają osoby, które czymś ociosały kamienie lękowe będąc na anafranilu. Jeżeli jesteś taką osobą olcha czekam na twoją wypowiedź w tym temacie;), bo twój ostatni post jest bardzo zachęcający.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 09 gru 2013, 22:54
miko84, przyjmuję teraz świetny zestaw: klomipramina 75mg + mirtazapina 15mg + lamotrygina 200mg

depresyjny, skrupulatnie analizowałam przez parę miesięcy działanie poszczególnych leków, układałam nawet tabele. Sam Anafranil zadziałał rewelacyjnie na obsesyjne myśli, nie wpłynął natomiast na lęki, ciągle czułam drażliwość i dyskomfort wśród ludzi, myśli prześladowcze, dolegliwości fizyczne (kołatanie serca nie do zniesienia). Potem, w trakcie odstawiania anafranilu i dołączania lamotryginy było mi szczególnie trudno, ciężko - depresyjnie. Nie wiem, na ile to skutek uboczny leku, a na ile choroba. W każdym razie po zredukowaniu anafranilu i dołączeniu mirtazapiny i lamotryginy pojawił się dobry humor, świadomość bardziej wybiórcza, nie tak "wyostrzona" i uwrażliwiona, jaka zwykle bywała; niestety wróciły myśli obsesyjne, dlatego znów przyjmuję anafranil. Biorę teraz rewelacyjny zestaw, który zapewnia mi zmniejszenie myśli obsesyjnych, a dodatkowo poprawia humor i funkcjonowanie wśród ludzi. Jedynie paranoiczne lęki dotykają mnie czasem, ale już nie tak "głęboko".
Opisałam to dość dokładnie, przyznaję, że jestem zadowolona z tych leków, chociaż nie wiem, na ile ich wpływ na zdrowie stricte fizyczne pozwoli mi je przyjmowac. Polecam częste robienie badań, szczególnie morfologii, transaminaz, GGTP (po mircie/lamotryginie aspat, alat wzrosło mi niebezpiecznie). Pozdrawiam i trzymam kciuki, nie martw się!
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 09 gru 2013, 23:58
Wiesz ja biore 225 mg anafranilu na czysto. Wsrod ludzi w pracy mam tak intensywne i ostre napiecia ze trudno to sobie wyobrazic.Jak przychodze do domu czerwien zalewa mi policzki.

-- 10 gru 2013, 00:01 --

Czyms musze wylagodzic,ale nie wiem czym.
depresyjny

Sortuj wg