KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez Anna R. 28 maja 2009, 20:10
Anafranil to dobry lek, na pewno nie zmienia nieodwracalnie umyslu ani nie wywoluje innych chorob psychicznych. Ludzie rozne glupoty wypisuja, a moja rada to brac leki, zdrowiec i nie przesiadywac w necie ;)

Powodzenia
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Diakon 28 maja 2009, 23:30
Jeśli chodzi o mnie anafranil biorę w max dawce 225 mg dziennie ale natręctwa mam dalej. To co się zmieniło to siła lęku występująca przy natręctwach. Lęk się zmniejszył, tylko sam nie wiem jak bardzo. Co do skutków ubocznych, to miałem ich wiele jednak większość przeszła i zniknęła bo organizm chyba się przyzwyczaił do leku.

przez zuzik44 29 maja 2009, 01:44
Diakon,a jak długo bierzesz anafranil????
150mg effexor + 10mg lexapro

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 29 maja 2009, 11:17
Diakon, na natrectwa sam Anafranil czesto nie daje rady. Warto wtedy do niego dodac drugi antydepresant. Dla mnie najlepszym polaczeniem byl Anafranil-Seronil. Kombinacja taka zlikwidowala zarowno natretne mysli, jak i czynnosci przymusowe. Niestety dzialala bardzo hamujaco na sfere seksualna. Z tego wzgledu przeszlam na polaczenie Anafranil-Lerivon, co okazalo sie bardzo trafna decyzja.
Herbert Grönemeyer

przez zuzik44 29 maja 2009, 14:44
czy slyszeliscie o wywolaniu manii przy anafranilu?? Boje sie tego bardzo. Biore 6 dzien tabletke 50mg i mam tak podniesiony humor,ze sie tego obawiam, mam ochote wyjsc z domu, co tydzien temu bylo niemozliwoscia. Byc moze to normalne i powinnam sie cieszyc,ze przynosi efekt leczenie, ale sie tak strasznie boje tej manii,ze strace kontrole nad soba, a mam kolezanke z mania i wiem co przechodzila.... 2 razy przechodzilam lekka depresje,nie mialam manii, teraz mam ciezsza depresje i boje sie ,ze przy tych lekach moze sie cos rozwinac..

[Dodane po edycji:]

juz znow mi sie pogorszylo...wiec o zadnej manii nie ma mowy. Teraz bardziej sie znow boje schizofrenii, boje sie ,ze zrobie krzywde bliskim :cry: :cry: :cry:
150mg effexor + 10mg lexapro

przez miko84 30 maja 2009, 12:33
Nic się nie bój, wszystko będzie ok, daj troche czasu lekowi.
miko84

przez Diakon 30 maja 2009, 14:10
Moje natręctwa Aniu są bardzo silne ze względu na to że mam je od około 16 roku życia a mam lat 32. Dwa lata chodziłem na psychoterapię, która nic mi nie dała i nie mam pretensji z tego powodu do mojej psychoterapeutki. Na początku psychoterapii dowiedziałem się, że nie zawsze jest ona w stanie pomóc. Najciekawsze jest to że moi rodzice nic nie wiedzieli i nic nadal nie wiedzą o mojej chorobie (ciężko było ukryć moje dziwne zachowanie). Teraz mam żonę i córkę a po dwóch latach psychoterapii zdecydowałem się na leczenie farmakologiczne. Poszedłem do psychiatry i dostałem Anafranil i Ketrel. Psychiatra powiedział mi na początku o tym że po Anafranilu spadnie mi libido. Sam nie wiedziałem w jakim sensie spadnie mi to libido. Myślałem że po tych lekach nie będę miał ochoty na seks, ale tak nie jest. Ochota jaka była taka i jest jak przed braniem leków. Zmniejszył się za to stopień odczuwania przyjemności z kontaktów seksualnych co mi przeszkadza. Są dni kiedy nie dam rady dojść do orgazmu w czasie gdy moja żona miała ich już kilka. Dlatego myślę, że powiem o tym psychiatrze i może mi zmieni leki tak jak tobie Aniu.

przez Grubcia 30 maja 2009, 19:25
Odpowiadajac na pytanieZuzik
Anafranil to skuteczny lek,pomaga na pewno,ale ma lub moze miec wiecej skutkow ubocznych,ale one z czasem powinny przejsc.Ten lek nie zmienia nieodwracalnie osobowosci,na pewno nie powoduje chorob psychicznych.w malych dawkach nie powoduje mani
Zdarza sie to przy wysokich dawkach,ale tez bardzo rzadko2,5-3 tabl. i wiecej (max dawka 4 tabl.razy 75 mg czyli 300 mg) a Ty bierzesz tylko 50 mg,wiec to b.malo.takze Twoje objawy uboczne powinny byc duzo mniejsze ja bralam 2,5tabl i nigdy nie mialam manii
Grubcia

przez Anna R. 31 maja 2009, 10:43
Diakon, ja mam natrectwa od dziecka, czyli tak ze 33 lata ;) a mimo to Seronil zlikwidowal je zupelnie. Po prostu ich nie bylo, zadnych- ani ruchowych ani myslowych. Ach, co to byl za stan :mrgreen:
Niestety z depresja sobie fluoksetyna nie poradzila. Po okolo pol roku mialam nawrot. Polaczenia Anafranil -Seronil stosowac nie chce, bo jestem w stalym zwiazku.

Takze staram sie z ZOK normalnie zyc i "przerabiac" czynnosci natretne na prace domowe. Domek lsni :lol:
Herbert Grönemeyer

przez Diakon 31 maja 2009, 20:21
Aniu, to niewiarygodne że zniknęły wszystkie twoje natręctwa. Ja nie wyobrażam sobie życia bez natręctw, wydaje mi się że to nie jest niemożliwe. Życie bez natręctw jest dla mnie tak nieprawdopodobne że nie potrafię sobie tego wyobrazić. Mam teraz nadzieję na podstawie tego co Ty mówisz że to jest osiągalne.

przez Anna R. 31 maja 2009, 21:24
Jest osiagalne, aczkolwiek nielatwe. Trzeba tylko znalezc odpowiedni dla siebie lek.
Natrectwa zniknely naprawde i w 100 procentach. I tak zylam sobie szczesliwie przez pol roku ;)

Nie umiem nawet opisac tego poczucia wewnetrznego spokoju, jaki mnie ogarnal. A przy tym nie czulam nadmiernego stlumienia emocjonalnego ani uspokojenia. Po prostu bylam soba, ale choroba zniknela.
Herbert Grönemeyer

przez miko84 01 cze 2009, 11:00
Skoro tak dobrze na Ciebie działał Anafranil, a narzekałaś na problemy ze sferą seksualną to czemu nie połączysz Anafranilu z Lervionem ( który chwalisz za działanie "pro-libido")?
miko84

przez Anna R. 01 cze 2009, 15:45
Zeby to wszystko bylo takie proste... ;)

Anafranil dzialal bardzo dobrze na depresje, a Seronil na natrectwa. Niestety polaczenie Anafranil-Seronil jest dla libido katastrofa i Lerivon niewiele tu pomaga.

Klomipraminy przyjmowac juz nie musze, bo po depresji nie ma sladu, Seronilu z Lerivonem nie chce, bo musze brac w takiej kombinacji bardzo duze dawki fluoksetyny i niestety z przyjemnoscia zmyslowa jest marniutko.

Takze zyje sobie spokojnie na mianserynie z Tisercinem i mam sie nadzwyczaj dobrze. Z ZOK wytrzymac mozna, trzeba tylko "oswoic" chorobe.
A propos Tisercinu, Jsj jednak nie mial racji. Przestudiowalam dokladnie ulotke (a jak wiadomo zawsze pisza je na wyrost) i jedynymi lekami, z ktorymi nie nalezy brac lewomepromazyny sa IMAO. Wiec nikomu Tisercin brany z Lerivonem nie zaszkodzi.
Herbert Grönemeyer

przez miko84 01 cze 2009, 16:37
No może noradrenalina wtedy zaszaleć, bo i lerivon i lewopromazyna są silnymi antagonistami receptorów adrenergicznych alfa2, których blokowanie zwiększa noradrenaline.
miko84

Sortuj wg