KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez PJT 08 lis 2013, 14:07
moze wtedy byles w gorszym stanie i skok byl bardziej widoczny, nie powinien dzialac słabiej, ja bym pozostał przy tym jezeli akceptujesz uboczne.
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Izaaa 10 lis 2013, 11:16
U mnie było tak że za pierwszym razem jak zaczełam brac anafranil działal na mnie bardzo dobrze, jakbym dostała nowe życie. Jak go odstawiłam na 3 miesiące i znowu potulnie do niego wróciłam to zaczął sie horror. Zamiast czuc sie znowu dobrze, odczuwałam non stop skutki uboczne, chodziłam ciągle zdenerwowana, wogóle samopoczucie do d....Poszłam do psychiatry i na własną prosbe dostałam Molipaxin, przy czym zmniejszyłam franka. Na dzien dzisiejszy biore juz tylko 10mg Anafranilu i 100mg Molipaxin. Ciągle borykam sie ze skutkami odstawiennymi ale mam nadzieje ze one z czasem miną.
Anafranil jest skutecznym lekiem i warto go brac gdy jest naprawde zle, ale nie polecam go brac tyle lat co ja. Moj organizm jest nim już przesiąkniety i sie uzalezniłam od niego na maksa. Obnizenie o głupie 10mg jest piekłem dla mnie.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 12 lis 2013, 10:47
Czesc. Jest ktos kto zmienil anafranil, nawet juz na reemisji z takiego powodu ze niewiele sie chce i potrzebuje. Jak tak to piszcie do mnie na pw.
depresyjny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JERZY62 12 lis 2013, 11:33
Myślę że to objaw choroby a nie skutki przyjmowania leku że się nic nie chce.
♪♪♪

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez fozzie 12 lis 2013, 15:00
Po pięciu tygodniach brania Anafranilu poddałem się. Poszedłem do lekarza i poprosiłem o zmianę. Przechodzę na Citaxin który już kiedyś brałem i z którym było mi lepiej.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JERZY62 12 lis 2013, 17:24
fozzie, a jaką dawką Anafranilu brałeś? Ja na dawce 75mg żle się czułem, zmniejszyłem do 37.5mg i jest dużo lepiej.
♪♪♪

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez fozzie 12 lis 2013, 17:30
LATEK1962, brałem 75 mg. Zaczęły mi się dziać dziwne rzeczy z tętnem i ciśnieniem. Dodatkowo dobijały mnie napady potów i ciągłe ziewanie, przeciąganie i skurcze mięśni.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 12 lis 2013, 22:22
A jest ktos kto bierze anafranil powiedzmy ze wiecej niz pol roku, w dawce min. 150 i sobie mysli na mysl o zblizajacym sie sylwestrze- ale sie pobawie, ale sobie potancze, czuje to zycie, czasmi chce zaszalec i realizuje to. Jest mu lekko na ciele i na duchu i umysle. Mam nadzieje ze to nie retoryczne pytanie¿ :]
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JERZY62 16 lis 2013, 18:39
Na zaparcia przy Anafranilu polecam Fructolax.Rewelacja.
♪♪♪

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 17 lis 2013, 17:50
Slyszalem ze anafranil to jeszcze nic, ze amilitryptylina tak zmula percepcje ze jak sie ktos uczy to jest nie wesolo. Ciekaw jestem czy to prawda. Ja gdzies kiedys mam taki cel zeby jezdzic samochodem. Narazie ciezko mi to sobie wyobrazic na franiu...

-- 17 lis 2013, 18:05 --

Dziwie sie ze na tej kasie daje rade, chociaz to chyba nie tylko ja sie dziwie.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 20 lis 2013, 19:58
Anafranil bardzo pomógł mi na obsesje. Niestety nie wskoczyłam na dawkę wyższą niż 50mg na dobę, ponieważ miałam silne kołatanie serca i poczucie zmęczenia, uderzenia gorąca. Pierwszy raz od dawien dawna poczułam za to ulgę psychiczną. Zostawiłam najmniejsze 25mg, bo nie potrafię zrezygnowac z tego zbawiennego leku. Co zamiast Anafranilu z mniejszymi skutkami ubocznymi? A może Anafranil + jakiś lek wspomagający serce ?
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez sylvek 20 lis 2013, 21:58
olcha, lepiej nie kombinuj i zostań przy tym co jest skuteczne. Sam bylem na anafranilu i z podobnych względów zmienilem go na escitalopram i byla to definitywnie najgorsza decyzja jaka kiedykolwiek w tej materii podjąłem. TLPD maja tą przewagę nad SSRI ze w ich przypadku nie istnieje ryzyko (bądź jest skrajnie małe) zadnych quasi-trwałych skutków ubocznych typu obniżone libido (PSSD) lub zmniejszona zdolność do odczuwania emocji. Mozna je brać przez wiele lat a po odstawieniu wszelkie uboki zanikaja.

Co do tematu. Tachykardia wynika prawdopodobnie z nadmiernego pobudzenia ukladu sympatycznego i niedostatecznego hamowania ze strony parasympatycznego. To pierwsze jest skutkiem inhibicji wychwytu zwrotnego noradrenaliny czemu winny jest metabolit klomipraminy - norklomipramina, wyjatkowo silny NRI. Mozna to zmniejszyc dorzucajac do anafranilu lek który by blokował enyzm metabolizujacy klomipramine CYP2D6 (http://en.wikipedia.org/wiki/CYP2D6 tabela - inhibitory) skutkiem bylby spadek stezenia norklomipraminy i w konsekwencji zmniejszenie czestotliwosci bicia serca. To drugie, czyli niedostateczne hamowanie sympatycznego zwiazane jest z antagonizmem receptorów muskarynowych. Mysle ze rozsądna dawka dwuwinianu choliny bądź cdp-choliny (skuteczniejsza) mogłaby pomóc.

Innym rozwiązaniem jest dorzucenie beta blokera ale tylko w przypadku gdy ciśnienie krwi nie jest nizsze od standardowego 120/80

uderzenia gorąca to normalka przy wszelkich serotoninowcach, tutaj nie da sie nic zrobic

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 21 lis 2013, 11:18
Anafranil odcina od emocji i to jest minus, bo w pracy potrafi sie takie napiecie wcisnac ze ja nie jestem w stanie pracowac. I to jest calkowicie poza moja kontrola. To jest taka zlosc, rozdraznienie. A ja jestem bezradny bo nie umiem sobie z tym w zaden sposob poradzic.

-- 21 lis 2013, 11:22 --

Wydaje mi sie ze ja musze odczuwac potrzeby bo to jest droga do nikad. Co z tego ze nie boli mnie jak jestem w domu skoro ja sobie z zyciem nie radze. Musze wiecej odczuwac, byc tego swiadomy bo to jest drnga do nikad.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JERZY62 21 lis 2013, 11:29
Odświeżam:

Na zaparcia przy Anafranilu polecam Fructolax.Rewelacja.
♪♪♪

Sortuj wg