KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Dark Knight 22 maja 2013, 21:35
Czy zaparcia po tym leku ustępują czy towarzyszą przez cały okres leczenia bo opinie są podzielone jak tak to po jakim czasie ??

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez *Wiola* 22 maja 2013, 21:40
Dark Knight, Opinie są podzielone , bo pewnie u każdego inaczej to wygląda, Nie pamiętam po jakim , ale zmieniłam dietę i minęły.
Moderator

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JużTuByłem 23 maja 2013, 16:43
Kurde czemu na mnie żaden lek nie działa ,albo działa pare dni :roll:
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Siding Spring 23 maja 2013, 16:44
Widocznie wszystko ok z twoim mozgiem. osobowosc szwankuje:>

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JużTuByłem 23 maja 2013, 16:48
Czyli już mam taką osobowość ,że dziennie lęki się pojawiają? Najwyrazniej zaburzenie osobowości.
Idę na psychoterapia za niedługo,może to coś pomoże.
Jedyną nadzieję widzę w psychodelikach jak narazie.Z leków powoli rezygnuje ,nie widzę sensu.
Ryczeć się chce powoli :roll:
Rośnie w siłę"

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Siding Spring 23 maja 2013, 17:05
Na to wyglada..lękow doswiadczaja osoby z zaburzeniami osobowosci..i cala game innych rzeczy...

Nic a nic nie pomagaja leki w podpisie? Bardzo ciekawe polaczenie. Naltrexone cos daje?

Fajnie by bylo jakby sie wzielo 1 lek i wszystko by przeszlo. Niestety (stety dla tych chorych) pewnie jest tylko grupa ludzi ktorym naprawde pomagaja leki np schizofrenicy . W zaburzeniach osobowosci wyglada to nieco inaczej..

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez buszujacywtrawie 26 maja 2013, 20:11
Anafranil postawił mnie na nogi. Biorę 75 mg SR na noc, a w południe 1/2 tabletki 75 mg SR. Spać się po tym chce :-)

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JużTuByłem 26 maja 2013, 21:48
lubudubu ten zestaw nie pomaga.Teraz biorę samą mirtę na noc i tyle.
Rośnie w siłę"

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez xanonymous 01 cze 2013, 02:24
wróciłem do Anafranilu, biore już 2 tyg. prawie.

-- 01 cze 2013, 02:27 --

Niebardzo rozumiem dlaczego ktoś z zaburzeniami osobowości ma dostawać lęków

-- 01 cze 2013, 02:30 --

JużTuByłem benzo też na lęki nie pomaga? np. taki Alprazolam? :)

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Siding Spring 01 cze 2013, 07:50
Bo inaczej reaguje na pewne rzeczy. Po prostu...

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez elfrid 01 cze 2013, 08:38
lubudubu, Njalatwiej zdiganozowac zaburzenia osobowosi lub zaburzenia lekowo depresyjne. Ale ze stastyk duza czesc pacjentow cierpiacych na depresje i leczacych sie ambulatoryjnie moze w zdradzac objawy spektrum chad. W szczegolnosci kiedy po antydepach wystepuja epizody hipomaniaklne, lub kdotkotrwala poprawa, kiedy depresja zaczela sie przed 25 r.z., przybiera corme depresni atypowej z nadmiena sennoscia i objadaniem sie. Kiedy w dziecinstwje nastepowaly cyklotymiczne zminany nastroju lub objawy ADHD.

JużTuByłem, lekarze, ci mlodzi, ci przyjmujacy w porad. ambulatoryjnych sa nastawieni psychoterapeutycznie. Ale moze warto przeorowadzic diagnoze roznicowa. Moim zdaniem do leku przeciwdepresyjnego powinienes wlaczyc normotymik, ktory stabilizuje nastroj i wzmaxnia dzialanie LPD albo neuroleptyk nowej generacji. A dopiero na samym koncu kiedy to nje dziala postawic diagnoze zaburzen osobowosci. Bo tak najlatwiej zrobic i powiedziec spadaj Pan na psycboterapie.
pregabalina, wenlafaksyna

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Siding Spring 01 cze 2013, 09:01
no tu mnie z chadem coraz wiecej sie zgadza bo w dziecinstwie mialem czeste zmiany nastrojow i moje zachowanie wykazywalo wiele cech adhd. A problemy zaczely sie kolo 17 roky zycia. Tylko i tak o kant dupy rozbic diagnoze bo antydepresantow brac nie moge bo wprowadzaja mnie w dziwny zmienny nienaturalny nastroj plus pobudzenia i agresja. Dolozenie stabiliatorow nic nie daje w tej kwestii. Same stabilizaory tez nic nie dzialaja. Jedyne co to zmula, oslabia. Na czysto nastroj mam stabilny ale borykam sie z duza sennoscia, ciezka amotywacja, anhedonia i mala zaradnoscia zyciowa...Na antydepresantach to dopiero jestem rozchwiany.;/

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez elfrid 01 cze 2013, 12:20
lubudubu, No u mnie podobnie. Problemy zaczely się w wieku 18 lat. Poczatkpwo lpd dzialaly rewelacujnie z czasem zostalo pobudzenie agresja i dysforycznosc.
A jakie stabilizatory brales w jakich dawkach i przez jaki okres czasu.?
Mi lekarka powiedziala ze to wymaga czasu 3 miesiecy aby nastrój się istabilizowal. Jezeli jest epizod depresyjny wlacza lpd razem z normotymikiem a potem odstawia antydepresant.

Ja myślę ze jeśli z lamotrygina wypali uwolnie się od sztucznego pobudzenia dysforycznosci, nieukirunkowanego napedu, to chyba będzie czas na zmianę diagnozy, czemu juz u innych lekarzy bylem przeciwny.
Ale wtedy lpd powodowały ze w zyciu sie plynelo, z biegiem czasu zostalo tylko nieprzyjemne pobudzenie.
pregabalina, wenlafaksyna

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Siding Spring 01 cze 2013, 15:03
Bralem i karbamazpine i kwas walproinowy(czyt depakine).

Ja nawet nie musze sie specjalnie stabilizowac bo stabilny jestem. Tylko antydepresanty mnie wprowadzaja w pobudzenie(takie ze musze ciagle chodzic) , agresje w stosunku do ludzi, szybkie, przyspieszone myslenie i bezsennosc, gonitwa mysli. Problem jest raczej z tym jaki ja jestem w tej calej swojej stabilnosci. A objawy mam takie jak.

-sennosc,apatia,biernosc,zmeczenie
-wycofanie , czasami unikanie kontaktow z ludzmi
-slaba pamiec i koncentracja
-czeste analizowanie, po stokroc tego samego , trudnosc w podejmowaniu decyzjii, wahanie sie w wielu kwestiach.
-czeste zawiechy....mysle i nagle wzrok gdzies ucieka a ja zapominam o czym myslalem.
- splycony afekt, drazliwosc i nerwowosc w kontaktach z ludzmi
-anhedonia.
-brak celu w zyciu, poczucie nudy

No troche tego jest a niestety antydepresanty nie niwelowaly tych objawow..moze pomagaly jedynie troche w zakresie koncentracji i troche dodawaly energii ale takiej bezproduktywnej. A nerwowy i agresywny na lpd bylem x5 w stosunku do tego jak sie czulem bez lekow. No i jeszcze bardziej splycaly mi emocje wiec normalnych kontaktow ludzkich to ja miec nie moglem chociaz i bez lekow ciezko jest. Ciezko prowadzic rozmowe z kims jak sie ma kijowy ten afekt i trudnosci z empatia.

Co o tym myslisz elfrid? Masz podobnie? W jakim kierunku tu isc? Jak antydepresanty nie dzialaja.... Czytalem kiedys ze podobne objawy sa przy ktoryms rodzaju ADHD (sluggish cognitive tempo) temu tez mam w zanadrzu metylofenidat , ktory troche moze rozjasni w glowie. A tak to czekac na cos zupelnie nowego , mniemam ze dopaminergicznego. Eh marny ten moj los:P

Sortuj wg