KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez lampiusz 17 kwi 2013, 09:24
no na idealnie to nie licze, ale jest DUŻO lepiej. fobie miałem też straszną, a teraz jestem dużo mniej spięty, nie stresuję sie tak bardzo w zatłoczonych miejscach czy gdzieś przed wyjściem. czasem jeszcze lekki napad zdarzy się, ale łątwiej sobie z tym poradzić i jest się bardziej obojętnym.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Mono.o 24 kwi 2013, 08:39
Ja też oceniam że jest o wiele lepiej, przez pierwsze 4 dni miałam jakby większe lęki ale później zniknęły prawie całę.
Zaobserwowalam ze mogę sama wcześnie wstawać bez budzika, problemów z wypróżnianiem brak.
Jedynie czuje lekką suchość w jamie ustnej, ale jest to typowe dla tych leków działanie niepoządane.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Dark Knight 24 kwi 2013, 19:44
Mono.o, a jak długo już bierzesz klomipramine ??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez mvp95 24 kwi 2013, 20:04
Witam. Niedługo chyba zacznę brać klomipramine i chciałbym się dowiedzieć trochę o jej działaniu... Dużo czytałem ale nie jestem do końca obeznany w temacie dlatego chciałbym zapytać ludzi w miare kumatych którzy trochę się na tym znają. Wiem że jest to inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny, noradrenaliny i lekko dopaminy (to rozumiem) ale co to znaczy że " lek dodatkowo wykazuje działanie antyserotogeniczne, antyadrenargiczne, antydopaminergiczne, przeciwhistaminowe i antycholinergiczne " ? Według mnie to się jedno z drugim wyklucza. To raz, a dwa to na angielskiej wikipedii jest napisane że:
As well as an antagonist/inverse agonist at the following receptors:

5-HT2A receptor (Ki = 36 nM)
5-HT2C receptor (Ki = 65 nM)
5-HT3 receptor (Ki = 85 nM)
5-HT6 receptor (Ki = 54 nM)
5-HT7 receptor (Ki = 127 nM)
α1-adrenergic receptor (Ki = 3.2 nM)
α2-adrenergic receptor (Ki = 525 nM)
H1 receptor (Ki = 31 nM)
mACh receptors (Ki = 37 nM)

Tego też za bardzo nie rozumiem... Po pierwsze co to znaczy odwrotny agonista? a po drugie czy to że antagonizuje ww receptory wpływa korzystnie na efekt terapeutyczny? bo według mnie też się to jedno z drugim wyklucza. Co z tego że działa mocno na serotonine skoro jednocześnie antagonizuje jej receptory? Troche chaotycznie to napisałem ale mam nadzieje że zrozumiecie i że ktoś mi odpowie na moje pytania. Z góry dzięki

-- 26 kwi 2013, 13:58 --

No no dzięki, tyle postów że już nie ogarniam...
mvp95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Dark Knight 07 maja 2013, 22:19
Mono.o, jak długo bierzesz anafranil w jakich dawkach ?? czy wystepuje u Ciebie nadmierna potliwość
mvp95, a jak u Ciebie zażywasz anafranil czy jeszcze nie ?? a i tak jak kolega wyżej prosiłbym o wytłumaczenie tego co napisał bo zażywam anafranil i dobrze było by wiedzieć o co chodzi

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez xanonymous 14 maja 2013, 17:43
mvp95 napisał(a):Witam. Niedługo chyba zacznę brać klomipramine i chciałbym się dowiedzieć trochę o jej działaniu... Dużo czytałem ale nie jestem do końca obeznany w temacie dlatego chciałbym zapytać ludzi w miare kumatych którzy trochę się na tym znają. Wiem że jest to inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny, noradrenaliny i lekko dopaminy (to rozumiem) ale co to znaczy że " lek dodatkowo wykazuje działanie antyserotogeniczne, antyadrenargiczne, antydopaminergiczne, przeciwhistaminowe i antycholinergiczne " ? Według mnie to się jedno z drugim wyklucza. To raz, a dwa to na angielskiej wikipedii jest napisane że:
As well as an antagonist/inverse agonist at the following receptors:

5-HT2A receptor (Ki = 36 nM)
5-HT2C receptor (Ki = 65 nM)
5-HT3 receptor (Ki = 85 nM)
5-HT6 receptor (Ki = 54 nM)
5-HT7 receptor (Ki = 127 nM)
α1-adrenergic receptor (Ki = 3.2 nM)
α2-adrenergic receptor (Ki = 525 nM)
H1 receptor (Ki = 31 nM)
mACh receptors (Ki = 37 nM)

Tego też za bardzo nie rozumiem... Po pierwsze co to znaczy odwrotny agonista? a po drugie czy to że antagonizuje ww receptory wpływa korzystnie na efekt terapeutyczny? bo według mnie też się to jedno z drugim wyklucza. Co z tego że działa mocno na serotonine skoro jednocześnie antagonizuje jej receptory? Troche chaotycznie to napisałem ale mam nadzieje że zrozumiecie i że ktoś mi odpowie na moje pytania. Z góry dzięki

-- 26 kwi 2013, 13:58 --

No no dzięki, tyle postów że już nie ogarniam...

http://en.wikipedia.org/wiki/5HT2A_receptor#Effects blokowanie tego receptora ma m.in. efekt przeciwlekowy
http://en.wikipedia.org/wiki/5HT2C_receptor ...

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Bgn 17 maja 2013, 16:22
mono.o Jakie problemy mialas z wyproznianiem przed stosowaniem Anafranilu?
Bgn

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez mvp95 21 maja 2013, 14:03
1. Czy można dzielić Anafranil 75mg ten o przedłużonym uwalnianiu?
2. Jaka jest najbardziej odpowiednia dawka na natręctwa? 150mg będzie dobrze?
3. Od jakiej dawki zacząć i co ile ją zwiększać powiedzmy do tych 150mg?
4. Czy skutki uboczne (jeśłi występują) to z czasem mijają tak jak przy SSRI czy zostają na stałe?

I jeszcze takie dość nietypowe pytanie nr 5 - czy jak pójde do psychiatry i powiem mu że leczyłem się wcześniej u kogoś innego i brałem ten właśnie lek to on mi go wypisze czy będzie chciał jakoś to sprawdzić? Kombinował ktoś tak? Wiem jak to brzmi ale to jest dla mnie lek ostatniej szansy i po prostu muszę go mieć.

Z góry dzięki
mvp95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez *Wiola* 21 maja 2013, 14:24
1. Czy można dzielić Anafranil 75mg ten o przedłużonym uwalnianiu? TAK
2. Jaka jest najbardziej odpowiednia dawka na natręctwa? 150mg będzie dobrze? Teoretycznie tak
3. Od jakiej dawki zacząć i co ile ją zwiększać powiedzmy do tych 150mg? 37,5 i zależnie od samopoczucia, możesz co tydzień
4. Czy skutki uboczne (jeśłi występują) to z czasem mijają tak jak przy SSRI czy zostają na stałe? MIJAJĄ

I jeszcze takie dość nietypowe pytanie nr 5 - czy jak pójde do psychiatry i powiem mu że leczyłem się wcześniej u kogoś innego i brałem ten właśnie lek to on mi go wypisze czy będzie chciał jakoś to sprawdzić? Kombinował ktoś tak? Wiem jak to brzmi ale to jest dla mnie lek ostatniej szansy i po prostu muszę go mieć.

Tego nie umiem przewidzieć, to zależy od lekarza.
Moderator

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JużTuByłem 21 maja 2013, 14:26
1.Na ulotce pisze ,jeśli jest podziałka to tak.
2.Kwestia osobnicza.
3.Bierz przez pare dni 37,5 następnie wskakujesz na 75 mg, po tygodniu 150mg tak powinno być bezboleśnie.
Ja bym na twoim miejscu nie wchodził na 150mg ,bo może być za dużo i najpierw pobyłbym miesiąc na 75 mg.Który to twój lek ?
4.Zależy jakie ,większość znika.Libido będzie obniżone cały czas,może się pojawić senność,zamulenie w ciągu dnia i nic z tym nie zrobisz i wtedy od Ciebie zależy czy wolisz natrectwa czy przymulenie.Zatwardzenie będziesz mieć na 100% i to też nie minie raczej ,przynajmniej nie spotkałem się z osobami które poradziły sobie z tym problemem.TLPD mają dużo skutków ubocznych ,nie to co SSRI.
5.Powiedz szczerze ,że SSRI nie działają na Ciebie i chciałbyś teraz spróbować TLPD.Jak nie ten to pojdziesz do drugiego.Mu nic nie zaszkodzi jak Ci przepisze Anafranil.Możesz jeszcze skołować opakowanie po Anafarnilu i iść do rodzinnego ,wkrecając mu ,że leki się skonczyły,a wizyte u swojego psychiatry masz za miesiac ,bo przegapiłeś termin.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez *Wiola* 21 maja 2013, 14:38
JużTuByłem, Nie zgadzam się ;) Ja sobie z czasem poradziłam, więc nie ma 100%. Libido też sprawa osobnicza, a zamulenie na dawce podtrzymującej też nie jest takie straszne ;)
Moderator

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JużTuByłem 21 maja 2013, 14:41
W 90% libido jest zerowe.Zamulenie u Ciebie została do tej pory więc sama widzisz jak to jest.
Rośnie w siłę"

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez *Wiola* 21 maja 2013, 14:45
JużTuByłem, Co chcesz przez to powiedzieć ? :evil:
Moderator

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JużTuByłem 21 maja 2013, 14:49
To ,że niektóre skutki uboczne zostają cały czas bez względu na to ile lek się bierze,szczególnie jeśli mowa o TLPD.
Ile osób znasz które mają sprawne libido będąc na paro ?
Rośnie w siłę"

Sortuj wg