KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depas 08 sty 2013, 02:08
JużTuByłem, mam pytanie - czy brałeś kiedyś paroksetynę? Bo interesuje mnie jak ona się ma do klomipraminy, czy wrażenia/działanie jest porównywalne. Najsilniejszy SSRI w zestawieniu z klasycznym lekiem trójpierścieniowym.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JużTuByłem 08 sty 2013, 02:29
Tak brałem paroksetynę ,która na mnie w ogole nie zadziałała i nie czułem żadnej różnic.Anafranil działał ,ale tylko z początku,po czasie pozytywne działanie osłabło.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Siding Spring 08 sty 2013, 11:44
Jak dla mnie to paroksetyna znacznie bardziej plaszczy emocje/zobojetnia ... na anafranilu chyba mialem wieksze checi do zycia..:>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Dark Knight 08 sty 2013, 22:03
JużTuByłem, Dzieki za odp jak dlugo brales anafranil ?? I czy wystapily takie uboki jak zaparcia i zwiekszenie masy ciala

-- 08 sty 2013, 22:07 --

lubudubu, a jak dlugo ty brales anafranil i z jakiegos powodu sorry ze tak duzo pytan ale chce zmienic aktualna sertraline na anafranil

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Siding Spring 09 sty 2013, 11:29
Odczujesz roznice w dzialaniu. Bralem na NN. Ze skutkow ubocznych +15 kg w 9 miesiecy i potworna suchosc w ustach. Chyba tylko tyle:D

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JużTuByłem 09 sty 2013, 19:46
Brałem ją z 3 miesiące może dłużej nie pamiętam.W moim przypadku przesadziłem z dawką i szybko wskoczyłem na maksymalną co sprawiło ,że cały czas kręciło mi się w głowie gdy wstawałem lub przy pracach w pozycji pochylonej.Miałem ataki gorąca ,czułem się cały hot ,tak jakbym miał gorączke jednak jej nie miałem.Zapracie są musisz się na to przygotować ,lecz mozna sobie z tym poradzić jedząc len i inne naturalne rzeczy na żołądek,jelita.Mnie ten skutek uboczny w ogole nie wkurzał ;) Czasami po prostu trzeba było dłuzej na kiblu siedziec.
Pożniej zmniejszyłem dawkę anafranilu (zawrotów głowy nie było)dodałem mirtazapinę i było elegancko.Po miesiącu stwiedziłem ,ze Anafranil napędza moje lęki i odstawiłem.Czy faktycznie napędzał nie mogę stwierdzić może to nerwica ,stresujące sytuacje.Gdy go już nie brałem ,to po 2 dniach się bardzo dobrze czułem możliwe ,że po prostu samo odstawienie leku tak działałało(zawsze po odstawieniu antydepresantów pojawiał się lepszy nastrój,brak lęków).Jeśli chodzi o wagę to nie zauważylem rzadnej różnicy.Nie grubnie się od samej tabletki lecz od powiększonego apetytu i jeżeli będziesz się zdrowo odżywiał to nie widzę problemu.Z apetytem można sobie poradzić ,po prostu jeść 6 posiłków dziennie lecz mniejszych.To powinno starczyć ,ale jak chce ci się to możesz wdrożyć w życie bieganie.Ja po mircie jestem +10 kg ,ale tylko dlatego ,że miałem wy.jebane na to co jem,jadłem wszystko i co chciałem.Teraz nie jem słodyczy,stosuje się do tego co napisałem i waga stoi w miejscu ,mam nadzieje ,że idzie też w dół.Gdy zrobi się ciepło zacznę biegać i akurat zbije na lato wagę.
Bardzo dużo ludzi chwali na OCD ,ja sam nie moge stwierdzić ,bo gdy zaczynałem brać to już byłem wyleczony z niej i z tym nie mam problemów.Jednak u mnie na lęki lek się nie sprawdził.Za bardzo mnie pobudzał,czułem się czasami jakbym miał ADHD.
Widzisz mnie pobudzał ,a większość osób narzeka na nadmierną senność,zamulenie.Nie ma jakiejś reguły.
Rośnie w siłę"

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez elfrid 09 sty 2013, 20:49
JużTuByłem, niestety w przypadku niektórych leków np. mirtazapina, mianseryna, karbamazepina, tyje się od samej tabletki. Pomijając, że utrzymanie apetytu na wodzy graniczy z cudem, to nawet jak się ostatecznie uda i konsumuje się tyle co wcześniej, waga i tak rośnie. Szkoda, że to dobre leki mają takie uboki.
pregabalina, wenlafaksyna

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez siostrawiatru 09 sty 2013, 20:55
elfrid napisał(a):JużTuByłem, niestety w przypadku niektórych leków np. mirtazapina, mianseryna, karbamazepina, tyje się od samej tabletki. Pomijając, że utrzymanie apetytu na wodzy graniczy z cudem, to nawet jak się ostatecznie uda i konsumuje się tyle co wcześniej, waga i tak rośnie. Szkoda, że to dobre leki mają takie uboki.

Potwierdzam. Zatrzymanie wody w organiźmie czy coś takiego.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez cytrynka84 09 sty 2013, 23:02
elfrid, siostrawiatru, dokładnie tak wolniejszy metabolizm,zatrzymanie wody,leki te działają na jakieś receptory,które zwiększają apetyt,powodują ciągły głód.
Najbardziej Klomipramina i Mirtazapina,trochę mniej Mianseryna.Wielka szkoda,ze powodują takie właśnie uboki,bo to bardzo dobre leki.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JużTuByłem 10 sty 2013, 06:35
Hmm jakoś stanęła waga odkąd zacząłem inaczej jeść.Dalej jestem zdania ,że po dodaniu sportu waga pojdzie w dół.
Rośnie w siłę"

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depas 10 sty 2013, 18:59
JużTuByłem, jak u Ciebie sprawuje się moklobemid, długo bierzesz?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez elfrid 10 sty 2013, 21:02
JużTuByłem, przerzuciłeś się na jakoś konkretną dietę, czy zacząłeś po prostu mniej jeść a mirtazapinowy głów zapijać wodą?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JużTuByłem 10 sty 2013, 22:51
depas
Dopiero pierwszy dzień i na razie nic nie odczułem ,żadnych plusów ani minusów.
elfrid
Nie jem słodkiego,więcej posiłków lecz mniejsze niż zwykle.Staram się jeść zdrowo ,mojonez i inne tłuszczowe rzeczy poszły w odstawkę.
Jak już mam parcie na coś słodkiego ,to jem owoc.
Wystarczy się pilnować i patrzeć na to co się je ,a nie zapychać żołądek ciastkami,marsami i innym gównem.
Rośnie w siłę"

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez elfrid 10 sty 2013, 23:06
Oj żeby tak było. Ja mam wrażenie, że tyłem z powietrza, mimo że jadłem warzywa, szpinaki, jogurty, zupy mleczne itp.

Sortuj wg