KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez siostrawiatru 05 gru 2012, 10:48
Po jakim czasie Anafranil działa na depresję? Ja biorę już ponad miesiąc i żadnej poprawy nie ma. Zupełne nic. Są za to koszmarne lęki. W życiu się tak źle nie czułam. Nie mogę spać i telepie mnie codziennie od samego rana. Biorę 150mg na dobę. Czy te lęki kiedyś miną? Bo wywnioskowałam że to musi być właśnie od Anafranilu.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez trek 05 gru 2012, 10:50
anafranil na depreche? myslalem ze to na natrectwa, nie lepiej WENLAFAKSYNE?
trek

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez siostrawiatru 05 gru 2012, 10:53
trek, wenlafaksynę brałam ale teraz już na mnie nie działa. A lekarka powiedziała że już nic silniejszego od Anafranilu nie ma w psychiatrii. Jestem przerażona. Jak na razie żadne prochy na mnie nie działają. Ani benzo ani nic.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez trek 05 gru 2012, 11:04
to dziwnie powiedziala ta lekarka, tak jakby to byla kwestia sily leku a nie dopasowania, benzo nie dziala? :shock: przeciez to alkohol w tabletkach to musi dzialac, ale to akurat nie jest zadne rozwiazanie, sa rozne ssri.

A moze przyczyna depresji nie jest czysto biologiczna i leki powinny byc wsparciem jedynie a nie glownym punktem terapii? Tak tylko spekuluje.
trek

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez siostrawiatru 05 gru 2012, 11:16
Lekarka zaproponowała mi psychoterapię , ale da mi skierowanie dopiero jak się trochę lepiej poczuję. Tylko jak tu czuć się dobrze jak każdy dzień to piekło.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez trek 05 gru 2012, 11:24
a mozesz dokladnie opisac ten stan umyslu? Zastanawiam sie czy jest podobny do tego co ja mialem od neuroleptykow, ktore bardzo mocno zanizaly poziom dopaminy i czulem wrecz bol psychiczny mękę, to nie była emocja nawet, taki zdrowy smutek a męczarnia rodzierająca.

Tak czy siak jakby już leki nie pomagały ani nic spróbowałbym alternatywnych metod, no bo skoro tradycyjne nie działają, a stan jest nieakceptowalny to tylko to zostaje. Jednoczesnie nie twierdze, ze jestes w tym punkcie, ze wszystkie tradycyjne metody nie pomogły, bo sa pewnie leki ktore nie bralas.
trek

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez siostrawiatru 05 gru 2012, 11:31
trek, więc ja czuję właśnie taką nieustającą mękę. Każda chwila to koszmar. Straszne, straszne lęki. Nastrój tak niski że nawet nie wiem jak to nazwać. Ale najgorszy jest ten wszechogarniający strach. Właściwie nie boję się czegoś konkretnego. Po prostu jestem przerażona. Siedzę z napiętymi do granic możliwości mięśniami i trzęsę się , a jeszcze do pracy muszę dzisiaj iść. Psychiatrę mogę odwiedzić dopiero za tydzień. Nie wiem co mam robić. Przed chwilą pogrzebałam w szafce z lekami i wzięłam diphergan bo na ulotce jest napisane, że ma działanie uspokajające.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez trek 05 gru 2012, 11:34
hmmm z wczesniejszych wypowiedzi Twoich wywnioskowałem, ze bralas duzo benzo, podobnie jak Ty czulem sie gdy ostawilem z dnia na dzien lorafen.
trek

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez siostrawiatru 05 gru 2012, 11:35
Ja już ponad miesiąc nie jem żadnych benzo, więc to chyba nie od tego. Tak długo by to trwało?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez trek 05 gru 2012, 11:40
raczej nie, ciężka sprawa, waliłbym do psychiatry od zaraz, ale wracajac do Twojego pytania, jest to mozliwe, ze przyczyną tego stanu jest anafranil, a zanim go bralas to tez tak sie czułaś?
trek

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez bedzie.dobrze 05 gru 2012, 11:45
siostrawiatru, moze zbyt duza dawke anafranilu bierzesz, stad te lęki.
bedzie.dobrze

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez siostrawiatru 05 gru 2012, 11:45
Też się tak czułam tylko słabszy lęk i nie telepało mnie tak strasznie jak teraz. Psychiatra przepisała mi ostatnio ketrel żeby wzmocnić anafranil, na uspokojenie i na sen. Działa tylko na sennie i to też słabo bo w nocy budzę się tysiące razy.

-- 05 gru 2012, 11:47 --

bedzie.dobrze, biorę rano 75 i wieczorem 75. Może zmniejszę na jedną 75 dziennie i zobaczę co będzie się działo. Lekarz dopiero we wtorek więc jeszcze muszę troszkę poczekać.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez trek 05 gru 2012, 11:52
odstawilbym te wszystkie leki stopniowo ale bardzo szybko, nie wiesz juz sama co od czego, psychiatra tez nie wie i dalej bedzie dzialal jedynie metoda chybil trafil, taka prawda, wiec dla rozeznania, odetchniecia i zaczecia leczenia od nowa, przecialbym ten wezel gordyjski, kiedys mialem podobna sytuacje i tak zrobilem i sie okazalo ze to byl dobry ruch. Ale nie namawiam pisze tylko co ja bym zrobil.

Albo zmniejszylbym o polowe tak jak napisalas, to tez duzo moze dać moim zdaniem.
trek

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez siostrawiatru 05 gru 2012, 11:58
Dzięki trek,
Zmniejszę dawki i zobaczę jak będzie. Jak nic się nie zmieni to pieprznę to wszystko w diabły.

Sortuj wg