KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Maciej farmaceuta 06 maja 2012, 18:48
Czasami(rzadko,bo rzadko,ale jednak) TLPD przestają działać.Można wtedy dorzucić neuroleptyk(sulpiryd,fluanxol) lub przejść na SSRI.Może też tak działać Neurotop.Spróbuj odstawi neurotop na tydzień,może będzie lepiej

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Michuj 06 maja 2012, 18:53
u mnie Anafranil bardzo szybko przestał działac. Gdzieś po 3 miesiącach. Dorzuciłem sulpiryd który nie wiele dał. ;/
Loża szyderców

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez marsowa 06 maja 2012, 18:59
Wiola około miesiaca...

Jak odstawiam Neurotop to jest o wiele gorzej... mam wyladowania w mózgu (tak to nazywa moja psychiatra) i w kończynach poza tym strasznie się pocę po tym Anafranilu a podobno miało to zniknąć po miesiącu a tu już pół roku się męczę

ps.dziękuję za odpowiedzi :great:

-- 08 maja 2012, 11:42 --

A wiec dzis po wizycie mam zmienione leki...na Nexpram 10 zaraz poszukam odpowiedniego dzialu i poczytam co i jak. Mam nadzieje ze ten sie przyjmie..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez one-half 12 maja 2012, 16:21
Marsowa - zgadzam się, skutki uboczne po Anafranilu to masakra. Ja jestem osobnikiem, który stosunkowo sporo ich wyłapał, i to w naprawdę dużym nasileniu. Suchość w ustach (w sytuacjach stresowych narastająca tak, że w ustach nie miałem ani grama śliny - nie mogłem się prawie wysłowić!), trzęsące się łapy i koszmarne zaparcia (zupełnie jakby rodzić kamienie).

Co do skutków kuracji: Anafranil w moim przypadku "zatrybił" już po pierwszych dawkach i przez pewien czas było cudownie. Zniknęły lęki i zły nastrój, miałem dużo energii i optymizmu, zacząłem się znów świetnie wysypiać. Po jakimś czasie urok Anafranilu prysł i znów było źle, a nawet gorzej zważywszy, że do depresji doszły jeszcze uporczywe skutki uboczne po Anafranilu. Może ja miałem w tym wszystkim jakiś niechlubny udział, bo jak tylko poczułem się lepiej, to sobie piweczności w dość dużych ilościach nie odmawiałem. Chociaż z drugiej strony chyba jest tak, że jak lek ma działać, to będzie działał mimo tego, że ktoś sobie coś tam częściej lub rzadziej chlapnie. Zresztą nawet, gdyby Anafranil przez cały czas działał świetnie i tak chyba nie udałoby mi się długo utrzymać leczenia tym lekiem - oczywiście z uwagi na skutki uboczne (jakoś nie pali mi się w wieku dwudziestuparu lat do operacji hemoroidów).

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez marsowa 14 maja 2012, 21:54
One half jak ja dobrze cie rozumiem! Tez tak sie zmagalam ;) zamiast zaparc ta potliwosc to mnieprawie zabijala..wstydzilam sie wyjsc do ludzi..jezu! Od razu mialam schizy ze kazdy sie na mnie gapi i smieje.
Ostatnio edytowano 14 maja 2012, 21:59 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dubel do kwadratu:P

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Maciej farmaceuta 15 maja 2012, 06:26
marsowa
Rozumiem Cię doskonale :( Naturalnie mam nadmierną potliwość,ale po trójpierścieniach po prostu topiłem się.Ludzie patrzeli się na mnie jak na jakiegoś słabeusza bez kondycji(a kondycję mam-trenuję taniec towarzyski,krav-maga,siłownia,skałki). To naprawdę jest strasznie upierdliwe i krępujące.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Lord Kapucyn 15 maja 2012, 19:58
Po Anafranilu miałem takie zaparcia, że po tygodniu srałem klockami z betonu- trzy razy kibel się zatkał. A pociłem się jak świnia-przeszedłem trzy kroki albo zszedłem po schodach i już byłem cały mokry, woda spływała ze mnie strumieniami. Nie zmienia to faktu, że lek jest ok, ale za skutki uboczne trójpierścieniowców to ja podziękuję.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez *Wiola* 15 maja 2012, 20:12
Ja się nie pociłam, zaparcia były, ale do opanowania. Za to na wenli mam zlewne , nocne poty :?
Moderator

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez marsowa 16 maja 2012, 08:23
Widze ze duzo osob dotyka ten problem nadmiernej potliwosci! Tak jak dla mnie to byl koszmar i wstyd. Ciesze sie ze po nexpramie mam ten problem za soba
Ostatnio edytowano 16 maja 2012, 12:15 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dubel

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Lukrecja. 24 cze 2012, 08:56
Bralam anafranil prawie tydzien. Skutki uboczne mam tak silne ze nie jestem w stanie go dluzej brac. Robi mi sie slabo jak tylko wstaje z lozka, okropne mdlosci, brak apetytu. Nie dam rady, a szkoda bo liczylam na ten lek. :(
Lukrecja.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez one-half 24 cze 2012, 16:58
Szkoda, że jako lek starszej generacji Anafranil obarczony jest tak wieloma uciążliwymi skutkami ubocznymi. Szkoda, bo to naprawdę lek z potencjałem.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez erykol 27 cze 2012, 10:33
Bralam anafranil prawie tydzien. Skutki uboczne mam tak silne ze nie jestem w stanie go dluzej brac.
No to brałaś za krótko. U mnie załapał po około miesiącu. Początek był rzeczywiście nieciekawy, ciężko było przejść przez ulice do pracy ;) Skutki uboczne do przeżycia. Lek cudowny. Teraz jestem drugi tydzień po odstawieniu po 9 miesiącach brania i już czuć różnicę

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez chybanerwica 28 cze 2012, 01:29
biore anafranil od ponad tygodnia juz od pierwszej tabletki poczulem sie lepiej ale ten lepszy stan mialem moze z 4 dni przez pierwsze 2 dni nie spalem pocilem sie jak swinia i mialem problemy z wytryskiem ale gdzies od niedzieli jak by wogule na mnie nie dzialal wiem ze jego dzialanie ma sie wlaczyc jakos po 2-3 tygodniach kuracji tylko nie rozumie dlaczego na poczatku dawal mi tak spokuj jak by natrectwa zniknely na dobre a teraz tak pol na pol nie jest tak zle jak dawniej ale rewelacji tez nie ma

-- 08 lip 2012, 22:10 --

witam ponownie biore juz anafranil z 3 tygodnie i nie czuje sie lepiej :< moze troszke do tego z tego co czytam psychiatra przepisalmi strasznie male dawki 20 mg dziennie a mam nerwice natrectw depresje fobie spoleczna zaburzenie osobowosci ;<
a z tego vco czytalem ludzie z depresja dostaja dawki po 37.5 na start musze chyba jutro porozmawiac z moja psychiatra zeby dala mi dawke 75 a przy nastepnej wizycie na 150

-- 08 lip 2012, 22:11 --

zreszta zostalo mi jeszcze 6 tabletek ktore jutro polkne na 2 razy rano a druga czesc przed wizyta ;)

-- 08 lip 2012, 22:21 --

i z tego co widze masa ludzi narzeka ze po tygodniu brania leku nie dali rady wytrzymac skutkow ubocznych :D hahaha
z moja nerwica te skutki uboczne to byla przyjemnosc ;) wiec nie wymiekajcie
Wychowała nas telewizja każąc wierzyć, że pewnego dnia wszyscy będziemy milionerami, aktorami, gwiazdami rocka. Ale tak się nie stanie.
Medytacja + chilloutowa muza najlepsze lekarstwo polecam doktor chybanerwica:)
zok+ narcyzm

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez xanonymous 19 lip 2012, 10:33
Według mnie najlepiej zaczynać od najmniejszych dawek i stopniowo je podwyższać. Bardzo dobrze robi Twój lekarz żę zaczyna od małej dawki. Ja jak to brałem to zaczynalem od 10mg. Po miesiącu 20mg (przy drugiej tabletce przez 2,3 dni mój organizm się buntował przeciwko temu lekowi). Na nastepnej wizycie 37,5. Ale nie jestem pewien czy zwiększanie dawek było mi potrzebne. Dobrze się czułem już. Moglem jechać spokojnie dalej na 10mg. Brałem jeszcze dwa inne leki do tego także, mogły wzajemnie nasilać swoje działanie wchodzic jakos w interakcje.... Po co siepać od razu większe dawki, żeby dostać cięzkich uboków i się zniechęcic?

Nie wybudzaliście się przy tym leku po kilka razy w nocy, ja tak mialem ale zaczelo sie to po jakos 3 miesiacch dopiero, takze w ogole nie kojarzylem tego z tym lekiem?

Sortuj wg