KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez Pawelek88 13 mar 2009, 18:36
Czesc, biore ten lek od wczoraj. Wczoraj na noc wzialem 25 mg. i mialem wrazenie, ze nie moge oddychac, myslalem, ze mdleje. Czy to jest normalne? dzisaij wzialem 10 mg. i troche mam taki stan w trakcie dnia, ale nie az taki jak wczoraj, ale jest tkaie uczucie, jakby mi sie trudniej oddychalo. hm?

[*EDIT*]

Czesc, biore ten lek od wczoraj. Wczoraj na noc wzialem 25 mg. i mialem wrazenie, ze nie moge oddychac, myslalem, ze mdleje. Czy to jest normalne? dzisaij wzialem 10 mg. i troche mam taki stan w trakcie dnia, ale nie az taki jak wczoraj, ale jest tkaie uczucie, jakby mi sie trudniej oddychalo. hm?

Anafranil - dusznosci?

przez Pawelek88 13 mar 2009, 19:39
Czesc, biore od wczoraj Anafranil. Wczoraj wzialem na noc 25 mg. i dostalem jakby ataku dusznosci, myslalem, ze zemdleje.. dzisiaj wzialem 10 mg. i przez kilka h. mam wrazenie splyconego oddechu.

Czy to normalne? Przerwac ten lek?

przez miko84 14 mar 2009, 10:39
U mnie na wszystkich ssri występuje wrażenie spłyconego oddechu. Wogóle nasilają mi one nerwicę, ale mają też pozytywne działanie w mojej depresji, więc biorę i zaciskam zęby. Dużego wyboru nie ma.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pawelek88 16 mar 2009, 21:56
Biore ten lek juz 3 dzien. Mam takie skutki uboczne: splycony oddech, wzmozony lek, zimne stopy czasem? Czy to przejdzie? Glownie chodzi o splycony oddech? Czy to przejdzie wraz z odstawieniem leku? Dzieki z gory za odpowiedzi.

przez ALEKS*OLO 16 mar 2009, 22:06
Pawelek88, Efekty uboczne to normalne przy tych lekach, nie odstawiaj ich , poczekaj z tydzien powinno wszystko przejść:)
Jeśli nie to skontaktuj sie ze swoim lekarzem i wtedy pomyśl o odstawieniu leków i np.zmianie ich na inne.

Pzdr!
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez miko84 17 mar 2009, 17:36
Czy są na forum osoby na które pozytywnie zadziałało przejście z SSRI na Klomipraminę ( Anafranil )?
miko84

przez Pawelek88 18 mar 2009, 14:49
Biore 5 dzien chyba no i mam czasem napady leku.

Biore ten lek na derealizacje. Czy komus w tym lek ten pomogl?

przez nikt25 18 mar 2009, 16:34
Biorę anafranil 75mg na dobę od dwóch tygodni-na razie żadnych efektów nie widzę ,no może oprócz bólu oka od chwili kiedy zacząłem stosować ten lek,ale w sumie się nie dziwię ,leczę już się chyba z 4 lata i nigdy żaden lek nawet odrobinę mi nie pomógł .

przez ALEKS*OLO 18 mar 2009, 17:28
nikt25, boli cię oko od anafranilu??? :shock:

:lol: :lol:
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

ExModerator

przez miko84 18 mar 2009, 19:30
To całkiem możliwe, biorąc pod uwagę jego antycholinergiczne działanie, które może powodować wzrost ciśnienia w gałce ocznej :|
miko84

anafranil-wzięłam 1 tabletkę, mogę już nie brać tego więcej?

przez marikaso 22 mar 2009, 16:49
Witam,
Mam nerwicę lekową. Brałam prze dłuższy czas Pramolan - jakiejś rewelacyjnej poprawy nie było, ale mogłam w miarę normalnie funkcjonować. Teraz lekarz przepisał Anafranil SAR 75. Mam brać po 1/2 tabletki dziennie. W piątek po południu wzięłam 1/2 tabletki, w sobotę także 1/2. Czuję się koszmarnie- kręci mi się w głowie, huczy w uszach, jest mi słabo, chce mi się ciągle spać, bolą mnie oczy, jest mi niedobrze. Ja wiem, że na pozytywne efekty trzeba trochę poczekać, że na początku są skutki uboczne (choć lekarka zapewniała mnie, że są minimalne, a to co na ulotce piszą, to wielka przesada...). W tym tyg. mam bardzo ważne spotkania w pracy, muszę je odbyć, a nie wiem czy w takim stanie sobie poradzę. Jak myślicie, czy mogę juz dzisiaj nie brać tego Anafranilu? Będę wówczas w stanie iść w poniedziałek do pracy? Wziąć jak zwykle Pramolan (2 tab. na noc). czy nie brać nic....Kurcze, gdybym poszperała najpierw w necie, to bym zaczynała brać ten Anafranil podczas jakiegoś urlopu....Help

przez ALEKS*OLO 22 mar 2009, 19:31
Po 1. To nie jest forum o tematyce "porady lekarskie"!
Po 2. samemu nie wolno odstawiac leku, jesli lekarz Ci je zapisał skonsultuj sie z nim w tej sprawie.
Po 3. Te efekty uboczne moga trwac kilka dni do 2 tygodni wiec jezeli nie dasz rady ich przetrzymac, skonsultuj sie z lekarzem on napewno cos poradzi :)

Pzdr!

ExModerator

przez Grubcia 24 mar 2009, 16:35
Wlasnie zaczynam brac Anafranil to moja ostatnia deska ratunku,nie mam wyjscia,bo wenlafaksyna juz niestety
nie do konca dziala jak powinna.Boje sie skukow ubocznych
,najbardziej tycia i zaparc.Jak sobie radzicie z obj.ubocznymi po Anafranilu?Bede wdzieczna za wszelkie spostrzezenia osob bioracych ten lek
Grubcia

przez filson 26 mar 2009, 13:26
Grubcia napisał(a):Boje sie skukow ubocznych
,najbardziej tycia i zaparc.Jak sobie radzicie z obj.ubocznymi po Anafranilu?Bede wdzieczna za wszelkie spostrzezenia osob bioracych ten lek

Nie każdemu musza doskwierac takie własnie skutki uboczne. Jeśli nie chcesz przytyć, tak jak ja, najlpiej jedz racjonalnie i nie ulegaj uczuciu łaknienia. To przy braniu anafranilu zdradliwe. Ja przez całe życie jadłem ile i co chciałem i nie zmieniłem tego w trakcie brania leku. To był błąd. Kontrolój co jesz i w jakich ilościach !!!!
Niestety nie mam rady w temacie zaparć. To tez mnie dopadło ale ustąpiło po odstawieniu.
Mimo tych skutków ubocznych anafranil to lek, który przywrócił mnie do życia. Trzymam kciuki.

Sortuj wg