KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 09 gru 2011, 12:00
Mi sie czesto zdarza brac recepte na Anafranil od rodzinnego wiec nie powinno byc z tym problemu.
Co do skutków ubocznych to nie ma reguły. U niektórych mogą trwac 2 tygodznie albo nawet 2 miesiące. Trzeba sie uzbroic w cierpliwosc. Ja brałam przez miesiac 20 mg, niedawno zwiekszyłam dawke i dczuwam znowu skutki uboczne, ale juz nie tylee co na początku i w mniejszym stopniu. Organizm musi sie przyzwyczic do stałej dawki i troche trwa zanim lek sie rozkreci i mozna na pewno powiedziec czy lek pomaga czy nie.
Moze i ten lek jest starej generacji i ma duzo skutków ubocznych, ale wielu ludziom pomaga. Mi uratował życie.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 10 gru 2011, 18:55
Ja Anafranil odstawilam najdłużej na 4 miesiące i na pewno w tym czasie więcej zapamiętywałam. Moim zdaniem po odstawieniu bedzie tak jak przed braniem tego leku.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 10 gru 2011, 20:45
Ukrainka, tak pamietałam, teraz tez pamietam, ale musze sie dluzej zastanowic. Z tego co pisałas wczesniej to bierzesz 30mg anafranilu. Po tak niskiej dawce raczej nie powinien byc az tak duzy problem z pamiecia. Moze te klopoty bo bierzesz jeszcze do tego pernazynę. A odstawiłas juz anafranil czy jestes w trakcie? Moze trzeba wiecej czasu by wszystko wróciło do normy.
Wielka szkoda, że nasza pamiec cierpi na tym leku, ale nic nie da sie z tym zrobic i jestem w stanie to zaakceptowac bo mimo dzieki Anafranilowi to nie mam deprechy, lęków i innego dziadostwa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Hooligan123 14 gru 2011, 19:36
Ja drugi raz podjolem probe leczenia tym lekiem. Jak dlamnie jest zajebisty. Wszystko mi przechodzi moge normalnie zyc itd. Mam problemy z libido tylko i to chyba najwiekszy minus tego leku. Jak dlugo zaleca sie go brac? Bo bralem kilka miesiecy , odstawilem , i jak przyszlo jakies zalamanie to sie wrocilo. Moge sobie pozwolic co jakis czas wypic kilka piwek , czy nie bardzo ? Ostatni tydzien pilem dziennie po kilka piw i odczuwam lekkie nasilenie moich objawow ;)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez xanonymous 17 gru 2011, 20:27
Izaaa napisał(a):Ja nadal bez Anafranilu. Juz prawie 3 miesiące. Ostatnie dwa tygodnie nie należały do łatwych. Mam rózne dolegliwości. Czuje sie jak 80 letnia kobieta. Ciagnie mnie do tego anafranilu, chociaż podobno nie uzależnia :szukam: Jednak za wszelką cene musze wytrzymac i go nie wezme!!! Moze ten kryzys minie i wszystko wróci do normy.Daj Boże.....bo juz nastepnej przerwy nie zniose.

A w jaki sposób odczuwałaś to uzależnienie czy tam to że cię ciągneło do anafranilu? JA nie biore 3 tygodnie anafranilu. Takie mam dziwne, nieprzyjemne uczucie, jak by mnie coś ssało, jakby taki głód podobny jak sie długo nie zapali papierosa, tak jak by mnie psychicznie "aż skręcało", jakby mi czegoś brakowało, niebardzo wiem jak to opisac. I mam takie wrazenie ze jakbym znow zaczol brac anafranil to bym tego uczcucia nie mial. MOze to objaw czegoś innego, nie wiem, innego bo akurat odstawilem anafranil jak mialem "dołek".... i źle sie czuje juz ze 3 tygodnie i nic nie biore a dopiero wczoraj mialem wizyte u psych. Dał mi Abilify w zamian.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez kapitan_bomba 19 gru 2011, 16:24
ja biorę anafranil 75 i zamierzam hucznie spędzić sylwestra i tak planuje żeby odstawić lek parę dni przed sylwestrem aby móc się napić a potem znów zacząć brać i chciałbym się zapytać czy ktoś już odstawiał anafranil? A jeśli tak to co się dzieje?

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Hooligan123 19 gru 2011, 17:15
kapitan_bomba
Ja odstawialem anafranil. Zalezy tez po jakim czasie. Bralem kilka miesiecy i czulem sie jakis taki przybity jak odstawialem , ale przeszlo i bylo ok. Wrocilo mi sie po tym jak stracilem dziewczyne i zaczolem znowu brac. Teraz juz mam tego dosc i przestalem brac jakie kolwiek leki. Wole sobie popić. Caly czas mieszalem leki z alkoholem i nic mi nie bylo tyle ze wiekszy nie pokoj. Najbardziej przeszkadzalo mi zaburzone libido dlatego to odstawilem.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez misiek_1 20 gru 2011, 08:14
Czy anafranil jest przepisywany tylko na depresję czy też na nerwicę? bo ja mam i jedno i drugie. Mam zapisany anafranil 75SR 1-0-1/2,wcześniej miałam 2 całe tabletki. Moja nerwica objawia się bardzo szybkim biciem serca, następnie zwanianiem, lekarz stwierdził tzw.nerwicę serca oprócz tego depresję. Czy anafranil pomaga też na takie objawy, bo zażywam go od 3 miesięcy{po wcześniejszych nietrafionych lekach} i objawy nerwicowe sie zmniejszyły.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 20 gru 2011, 13:45
xanonymous, Nie wiem czy jestem od anafranilu uzależniona, ale miałam tak ze jak go nie brałam i czułam sie bardzo zle, to juz sama mysl ze wezme anafranil i mi przejdzie, poczuje sie lepiej - mnie wewnetrznie uspokajała.

Ja brałam Anafranil dobrych pare lat bez przerwy, bo sie dobrze czułam i bałam sie tego, ze gdybym przestała brac to bedzie tak jak na początku leczenia, a to był jeden wielki koszmar! Gdy w końcu zdecydowałam sie na przerwe, która trwała tylko 4 miesiące, nie dosc ze zle sie czułam, to doszły rózne inne dolegliwosci, których nie miałam gdy zaczęłam leczenie. Teraz nie jestem w stanie funkcjonowac bez tego leku. Nie wiem tez dlaczego ale ten lek nie działa na mnie tak jak kiedys. Czy mozliwe ze moze uczułac w jakis sposób, bo dgy tylko zaczynam go brac po przerwie, mam mase dziwnych dolegliwosci. Na poczatku przepisywano mi inne leki, które nic mi nie pomagały i dopiero anafranil okazał sie zbawcą. Jako ze brałam go kiedys w połaczeniu z innym lekiem, to nie miałam takiego zlego samopoczucia jak teraz gdy znowu sie nim lecze. Martwie sie po prostu czy ten lek mi bardziej juz szkodzi niz pomaga.

Hooligan123, radze ci uwazac z tym alkoholem. Ja naleze do tych osób u których alkohol potęguje zle samopoczucie i raz zdarzyło sie ze jego picie przyczyniło sie do nawrotu choroby. Ale moze u ciebie jest inaczej. Wg mnie głupotą jest branie leków i do tego picie alkoholu.

kapitan_bomba, Moim zdaniem bez sensu jest odtawianie anafranilu pare dni przed sylwestrem po to tylko by sie napic. Gdy odstwisz to prawdobodobnie bedziesz sie zle czuc a zreszta lek nadal bedzie w twoim organizmie. Moze bierz połowe leku i nie pij za dużo. Ale zrobisz co zechcesz.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Hooligan123 20 gru 2011, 16:59
Jeszcze mam pytanie czy przy tym leku to normalne ze jest zaburzone libido , niema sie ochoty i nieda sie wspolzyc?? Ja tak mam wlasnie i wkurza mnie to ;/. Moze to tylko skutek uboczny i przejdzie po jakims miesiacu ??

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Lord Kapucyn 22 gru 2011, 19:38
Polskie porzekadło głosi, że chcieć to móc. A po Anafranilu ani za bardzo chcieć, ani za bardzo móc.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez aree1987 27 gru 2011, 18:54
Od jutro anafranil trittico tak chujowo działa, że całe święta nie wyszedłem z domu nerwica wróciła 2x mocniejsza. A mówiłem psycholce, że trittico to gówniany pomysł..
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Laima 29 gru 2011, 00:08
Poprosiłam lekarkę o zmianę na ten lek bo jest prawie w całości refundowany.Ostrzegała mnie,że mam dużo skutków ubocznych.jakie macie skutki uboczne po tym leku?

Mad_Scientist, piszesz,że Ci nie pomógł,dobrze rozumiem.

a komuś pomógł?

mam go brać w dawce 150 mg.

-- 29 gru 2011, 00:49 --

Już przeczytał,tyję się i ma większy apetyt.Koszmar.
Laima

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez neverlasting 29 gru 2011, 02:44
pomógł. Ja nie tyłem na nim, za to nadpotliwość była nie do zniesienia. Ale mimo licznych efektów ubocznych, jest to bardzo dobry lek.

Sortuj wg