KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Aitana 23 lis 2011, 17:21
No wlasnie ja tez od kiedy biore te prochy to spie o wiele gorzej. Nigdy nie mialam problemow ze spaniem a kiedy lykam anafranil to tez sie bardzo czesto przebudzam. Ja kilka dni temu mialam takie nerwobole w klatce piersiowej, ostre kłucia.Ale z tego ze ja tak co jakis czas mam to sie tym nie przejmuje, kiedys lądowalam w szpitalu bo myslalam ze to zawal(taki ostry bol) a okazywalo sie ze to neuralgia miedzyzebrowa.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 23 lis 2011, 19:34
Izaaa napisał(a):Pytanie do Badziak.
Pisałaś wczesniej ze brałac Ginko Biloba z Anafranilem. Ja przymierzam sie do kupna Ginko, ale chciałabym cos wiecej wiedziec np. jak sie czułas na tym połaczeniu Ginko i Anafranil. Czy jest bezpieczne stosowanie tego razem i co z cerą, czy widziałaś jakis efekt?

Połączenia Ginko i Anafranilu się nie czuje. Jakby nie fakt, że cera mi się polepszyła i wreszcie miałam dobre krążenie (przestało mi być ciągle zimno, wreszcie miałam ciepłe dłonie i stopy) to nawet bym nie zauważyła, że coś biorę. Jeśli chodzi o cerę to mam skłonność do wyprysków, a Ginko im w magiczny sposób zapobiega. Czy to bezpieczne? Na ulotce nic nie wspomnieli o interakcjach, więc myślę, że tak.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez xanonymous 23 lis 2011, 20:59
JA miewam już od ponad miesiaca, nie wiem dokładnie jak długo, własnie zimne stopy i ręce. CZasem też mi jakoś tak jakby zimno jak bym miał temperature podwyższoną, ale mierze sobie i mam normalną.

-- 24 lis 2011, 15:16 --

W ulotce od anafranilu akurat tego nie ma ale znalazłem takie dwie stronki o lekach przeciwdepresyjnych[ http://www.depresja.za.pl/tlpd.html, http://leczenie-objawy.pl/depresja.htm ] i pisze na nich że właśnie TLPD (trojcykliczne leki przeciwdepresyjne) mogą powodować migotanie przedsionkow.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 24 lis 2011, 16:36
Dzieki Badziak za odpowiedz. Czytałam troche o Ginko Biloba na róznych stronach internetowych. Na którejs ze stron czytałam ze ostroznie z tym suplementem gdy sie bierze leki psychotropowe czy antydepresyjne. z drugiej strony zalecaja go osobom zazywającym np. prozac po to by przywrócic libido i ponoc jest bezpieczny. Tak czy owak wypróbuje na sobie. Mam nadzieje, ze cera mi sie poprawi i moze libido :)
Aitana, pewnie te moje bóle są przejściowe. Na pewno nic groznego ale mimo wszystko człowiek sie zastanawia jaka jest tego przyczyna..

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez AGNB 26 lis 2011, 23:36
Brałam Anafranil wiele lat temu, miałam wtedy silną fobię na owady, czułam się tak masakrycznie, że prawie nie wychodziłam z domu. Lekarz zalecił mi połówkę 75 na wieczór. Po pierwszej tabletce poczułam się po pół godzinie jak na "haju". Była to pierwsza tabletka jaka kiedykolwiek brałam od psychiatry. Do dzisiaj pamiętam to uczucie - jakby coś ze mnie spłynęło, całe napięcie, po prostu zdjęta fura kamieni z pleców. Potem już nie było takich euforycznych stanów, po prostu byłam bardzo senna, ale cały lęk przeszedł.
Dzisiaj wracam do tego leku, zobaczymy jak będzie, na razie tylko 20 na dzień. Niestety nerwica lękowa z depresją lubi wracać:( Brałam już wiele leków, bo leczę się od 2002 roku, czasem miałam długie, nawet 2 letnie, okresy, kiedy nie musiałam brać leków, bo wychodziłam na prostą i było ok. Ale Anafranilu jakoś nie zapomnę po mojej pierwszej reakcji :) Nie dziwię się już, że ludzie biorą narkotyki...

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Hooligan123 28 lis 2011, 23:20
WITAM
Mam pytanie. Moim pierwszym lekiem byl anafranil ,wywolal u mnie bardzo silne skutki uboczne tzn. nasilenie lęku , d/d , i napady paniki. Pomogl mi wyjsc z tych objawow przez ktore nie umialem zyc. Lek odstawilem po kilku miesiacach. Teraz znowu wrocila mi nerwica , niemam jako tako napadow paniki , choc zdarzaja sie ale nie w takim stopniu , mam tylko lęki i obsesje co niedaje mi zyc. Czy jak znowu zaczne brac anafranil to bd mial skutki uboczne? Pamientam ze jak zaczynalem go brac to niespalem tylko sie cząslem ze strachu cale noce i nic nie jadlem. Odstawilem go na poczatku wakacji. Bylem zamkniety w pokoju i ciagle sie balem. Czy bede musial znowu to przechodzic? Dzisaj bralem polowke leku i zboaczymy jak bd. Biore takze 2 razy atarax w ciagu dnia i 2 razy magnez.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 29 lis 2011, 15:46
Czy jak znowu zaczne brac anafranil to bd mial skutki uboczne?

nie powinny wystąpić objawy uboczne jakie miałeś na początku.
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Hooligan123 02 gru 2011, 12:02
Jeszcze mam jedno pytanie. Czy jak biore anafranil , to czy moge zazywac bialko lub inne odzywki? Chodzi o trening na silowni. I czy po anafranilu moze byc problem z libido i z potencją?

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 07 gru 2011, 20:34
Odkładanie Anafrnialu jest bardzo nie przyjemne. Gdy zszedłem z 75 do 37,5 to kręciło mi się w głowie z lekkim osłabieniem przez około tydzień. Jakieś 10 dni temu zszedłem z dawki 37,5 do zera i ciągle mam te zawroty głowy, które na początku były prawie nie do zniesienia. Przy najmniejszym wysiłku fizycznym, myślałem że stracę równowagę. Teraz jest już znacznie znośniej. Mam nadzieję, że minie to gdzieś do 7 dni.

-- 07 gru 2011, 19:39 --

Lek brałem prawie rok.
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 08 gru 2011, 14:08
Ludzie pomóżcie mi, miałem ostatnio ustaloną wizytę, na 24 listopad, ale zatrułem się, i nie poszedłem, teraz pojechałem, a lekarka mówi, że nie może mnie teraz już przyjąć, i zostały mi wypisać recepty na anafranil, a już mi się kończy i powiedziala, ze dopiero 2 stycznia może mnie przyjąć, a jak nie zjem leku, to rozsadza mi głowe, nie mogę funkcjonować :(( co mam zrobić? pomóżcie !!

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez mmmadzias 08 gru 2011, 16:41
A lekarz rodzinny nie wystawi recepty?

-- 08 gru 2011, 15:44 --

Ja biorę Anafranil od dwóch dni i faktycznie uciążliwa jest ta niepozorna tableteczka :D wiele z podanych objawów niepożądanych czepiło się mnie również:)mam nadzieję, że wytrzymam to i efekt jakiś będzie

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 08 gru 2011, 17:12
A lekarz rodzinny ma taką możliwość :O ?? podobno nie. Przecież ja nie wyrobie bez tego, bo rozrywa mi głowe od środka !!!

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez mmmadzias 08 gru 2011, 17:13
Mam jeszcze pytanie, czy ktoś wie jak mniej więcej długo otrzymują się skutki uboczne takie jak suchość w ustach, zmęczenie, straszliwe ziewanie, drżenie rąk????

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 08 gru 2011, 23:56
CzystyUmysl, lekarz rodzinny ma taką możliwość.
Zawsze możesz udać się na pogotowie albo do najbliższego szpitala psychiatrycznego. Tylko weź ze sobą opakowanie po leku.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Sortuj wg