KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 22 wrz 2011, 21:52
sebastian86, a masz nadwage?
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 22 wrz 2011, 22:01
U mnie Anafranil na potliwość nie ma wpływu. Zaparcia zniwelowałam częstym piciem jogurtów, a suchość w ustach już się nie zdarza. Jestem zadowolona :)
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 22 wrz 2011, 22:08
Podejrzewam, że ta potliwość to głównie przez moją nie małą wagę, natomiast być może Anafranil daje gratis kilka kropel potu. Szkoda, że nie ma żadnego leku typowo na tą dolegliwość. Smarowanie u mnie odpada bo głównie na czole się pocę.
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez sebastian86 22 wrz 2011, 22:14
Michuj, nie mam nadwagi
We Are The Champions 2016(L)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 22 wrz 2011, 22:54
A pijecie dużo kawy? To też może wywoływać potliwość.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 22 wrz 2011, 23:41
U mnie czy piłem 0 czy 5 dziennie, nie miało żadnego znaczenia.
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez malwina77 23 wrz 2011, 07:43
Badziak, to ze sie przy klomipraminie nie pocisz to chyba jakis wyjatek, bo wiekszosc osob sie jednak na potliwosc uskarza.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 23 wrz 2011, 08:49
I co w związku z tym? Mam wrócić do stanu wegetatywnego z ciągłymi myślami samobójczymi, bo trochę bardziej się pocę? :P
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 28 wrz 2011, 14:02
Wiadomo, że nie :D Kurczę, ale mi narobiłeś ochoty na ten Sulpiryd... Tylko nie wiem jak moja wątroba zniesie kolejny lek.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez agnietka68 02 paź 2011, 06:39
Hej dawno mnie tu nie było leczę się na nerwicę lękową prawie trzy lata od dłuższego czasu biorę anafranil przywrócił mnie do życia a żyłam jak roślina jednak wyjechałam na pięć dni i nie wzięłam leków i nie zmartwiłam się tym zbytnio ponieważ czułam się świetnie ,lecz od piątku po powrocie znów zaczęłam go brać i nocki mam okropne budzę się często i mam psychozy z majaczeniem i nie wiem czy nie zmiejszyć dawkę a biorę 2x75sr może ktoś miał taki przypadek :(,czy muszę znowu go pobrać dłużej żeby wrócić do normy???

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez moniczka25 02 paź 2011, 20:27
Witam
Na tym forum byłam już nie raz,leczę się na depresję i nerwicę od 3 lat :bezradny: jak widać z różnym skutkiem...Na początku brałam ASERTIN,potem LAFACTIN,nie działało żadne z nich,tak jak powinno :blabla: norma! Obecnie moja pani psychiatra wypisała mi Anafranil 75..biorę od 4 dni i cóż nie jest najgorzej jak na razie. Skutki uboczne są..bóle głowy,okropna suchość w ustach! :hide: i uczucie jak by prądy przechodziły mi po całym ciele..zaburzenia mowy.

Chciałam się przywitać ponownie po dłuuuugiej przerwie :D teraz zapewne zostanę z Wami i będę czytała Wasze posty,może jakoś przejdę depresję :P

Pozdrawiam wszystkich!!
;*
Anafranil 75mg.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
ECHELON!! <3

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez xanonymous 04 paź 2011, 15:00
Witam. Znalazłem taki opis leku Anafranil http://www.narp.kastor.strefa.pl/index. ... ndbyid=862. Pisze tam , że lek możę upośledzać sprawność psychofizyczną, pobudza układ nerwowy współczulny i lekko uspokaja. Na wikipedii jest, że:

Układ współczulny, układ sympatyczny (łac. systema sympathica) - część autonomicznego układu nerwowego, odpowiadająca za przygotowanie organizmu do walki bądź ucieczki. Jest on aktywny w czasie stresu i powoduje następujące reakcje organizmu:

wydzielanie małej ilości gęstej śliny[1],
szybsza praca serca,
zwiększenie dostawy glukozy do mięśni i mózgu przez rozkład glikogenu w wątrobie,
rozszerzenie źrenic,
rozkurcz mięśnia rzęskowego oka (zwolnienie akomodacji),
stroszenie włosów,
wydzielanie potu na dłoniach,
reakcja "walcz albo uciekaj",
rozkurcz mięśnia wypieracza moczu i jednoczesny skurcz mięśnia zwieracza cewki moczowej (trzymanie moczu),
pobudzenie nadnerczy do produkcji adrenaliny (hormonu walki),
wzmaga skurcz mięśni gładkich,
zwiększa agregację płytek krwi (trombocytów),
zahamowanie perystaltyki jelit,
podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi poprzez zwężenie naczyń krwionośnych mięśni szkieletowych,
rozkurcz mięśni gładkich naczyń skórnych (skóra ciepła i czerwona),
skurcz mięśni gładkich naczyń mięśni szkieletowych (szybsze zaopatrywani mięśni w tlen),
zwiększenie oporu obwodowego w naczyniach tętniczych,
wydzielanie łez,
rozszerzenie mięśni oskrzeli w płucach,
zwiększenie wydzielania reniny,

Po zniknięciu zagrożenia, układ ten wyłącza się, a efekty jego pobudzenia są likwidowane przez układ przywspółczulny.

Neurotransmiterem układu we włóknach przedzwojowych jest acetylocholina, która działa na receptory nikotynowe. W odpowiedzi włókna zazwojowe wydzielają noradrenalinę, a przy długotrwałym działaniu także adrenalinę, które z kolei działają na receptor adrenergiczny.

I właśnie anafranil powoduje suchość w ustach, zaparcia.
I moje pytanie , jak ten lek właściwie działa - czy wywołuje on uczucie bycia zestresowanym? Nieraz tak własnie się czuje, zestresowany nie wiadomo czym. W dodatku lekko uspokaja. Ja nieraz sie czuje jakiś taki i ospały i zestreowany. czyli nie tak jak bym chciał. Chciałbym się czuć zupełnie odwrotnie - czyli zrelaxowany, rozluźniony bez otepienia czy sennoci.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 05 paź 2011, 21:38
Ja nadal bez Anafranilu. Juz prawie 3 miesiące. Ostatnie dwa tygodnie nie należały do łatwych. Mam rózne dolegliwości. Czuje sie jak 80 letnia kobieta. Ciagnie mnie do tego anafranilu, chociaż podobno nie uzależnia :szukam: Jednak za wszelką cene musze wytrzymac i go nie wezme!!! Moze ten kryzys minie i wszystko wróci do normy.Daj Boże.....bo juz nastepnej przerwy nie zniose.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez _Jack_ 05 paź 2011, 23:08
Niestety wdepnąłem w szambo z tym lekiem.Biorę go już ponad 2 miechy i tylko nie potrzebnie się męczyłem.Lek oczywiście troche działa ,ale ma okropne skutki uboczne.Jestem na dawce 37,5/doba i czuje się mocno odurzony, mam kłopoty z pamięcią i bystrością umysłu do tego śpie po 15,16 godzin dziennie i ciągle czuje się zmęczony.Lek jest przestarzały podobno z lat 60. Proponuje młodsze odpowiedniki Anafranilu.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Sortuj wg