KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Hooligan123 24 sie 2011, 16:23
Ja bralem anafranil 3 miesiace. Odstawilem , caly czas pilem alkohol i czuje sie dobrze tylko ze szybko wpadam w zlosc ;]

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Zenonek 24 sie 2011, 16:43
To moze uwazaj zeby nie popasc w alkoholizm.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Adwentystka 26 sie 2011, 16:07
dwa tygodnie na zwiekszonej dawce do 75mg i somatyka nie popuszcza,szlag mnie trafi,to boli jak cholera,nie wiem jak dlugo jeszcze tak pociągne z tymi bolami

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez adamo_ 27 sie 2011, 12:45
Za mała dawka. Oczywiście skonsultuj się z lekarzem.
adamo_

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez _Jack_ 31 sie 2011, 11:30
Biorę ten lek 5 tydzień.Jestem na dawce 175 mg/doba.Lek rzeczywiście trochę zaczął działać.Niepokój i depresja zniwelowały się a natrętne myśli minęły całkowicie.Problemem tego leku są skutki uboczne. Pierwsze 3 tygodnie to jest koszmar.Nasilenie depresji i niepokoju, odrealnienie.Teraz jest już trochę lepiej. Mam tylko kłopoty z odrealnieniem.Problemy z koncentracją i pamięć jakby trochę słabszą.Lekarz kazał lek brać dalej.Mam nadzieje ,że najgorsze już za mną i ,że teraz będzie już tylko lepiej.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez kamyla87 07 wrz 2011, 00:35
Ja biorę anafranil od prawie 3 lat, na początku mi pomagał, a teraz przestał działać. Na samy początku brałam jedna tabletkę (75mg), a potem jak zaczął przestawać działać to lekarz mi zwiększył dawkę(2 tabletki wieczorem) nie pomagało, to zwiększył do 3 tabletek wieczorem, brałam przez jakiś czas do półki nie miałam problemów z żołądkiem. To też nie pomagało, teraz biorę jedną tabletkę na wieczór 75mg razem z wellbutrinem 150mg (jedną tabletkę rano) i nic mi nie pomaga . Leczę się już prawie 10 lat( to długa historia). A tak w ogóle uważam, że to trochę nie normalne brać 3 tabletki naraz.. Co o tym sądzicie? Jak ktoś z was miał podobnie to niech do mnie napiszę na e-maila kamyla8787@wp.pl .
PS. Jak są jakieś błędy w tym tekście to nie wnikajcie, mam słaby wzrok, ale to już też inna historia i długa..

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez _Jack_ 18 wrz 2011, 18:55
Zażywam ten lek już 7 tygodni na dawce 150mg/doba.Jeżeli chodzi o jego działanie to rzeczywiście trochę mi pomógł. Psychicznie czuję się nieco lepiej. Depresja jest mniejsza a niepokój zanikł całkowicie.Gorszym problemem są skutki uboczne.Lek bardzo zaburza mi pamięć, koncentracje i logiczne myślenie. Mam dziury w głowie i bystrość umysłu jest bardzo zaburzona.Ciężko mi funkcjonować przy takich skutkach ubocznych.W czwartek wizyta u psychiatry i gdyby nie te działania niepożądane to zostałbym przy tym leku a tak niestety będę prosił lekarza o zmianę.
10 mg Escitalopram

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 19 wrz 2011, 09:05
_Jack_, u mnie było troszkę podobnie na takiej dawce, ale może nie tak źle jak Ty to opisujesz. Fajnym dodatkiem likwidującym te objawy jest Sulpiryd w niskich dawkach. Po kilku tygodniach brania minimalnej dawki, czuję się silnie umysłowo, jak rzadko kiedyś. ;)
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez adamo_ 19 wrz 2011, 12:04
Klomipramina to bardzo dobry lek bez dwóch zdań. Życzę wam powodzenia, czasem i efekty uboczne powinny być mnie nasilone.
adamo_

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez _Jack_ 19 wrz 2011, 12:27
Lek jest dobry ,ale ma niestety sporo skutków ubocznych. Spróbuje zejść do 100 mg i zobaczę co się będzie działo.Jeżeli to nie pomoże zejdę jeszcze niżej i spróbuje dorzucić inny lek. Może przesadzam trochę z tymi skutkami ,ale rzeczywiście troche jest to dokuczliwe mimo wszystko.Walczymy dalej.
10 mg Escitalopram

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 19 wrz 2011, 12:41
adamo_, jest kilka efektów niestety które nie przechodzą. Biorę Anafranil prawie rok. To upośledzenie o czym pisał _Jack_, jest zauważalne, tylko u mnie było w znacznie mniejszym stopniu. Wyeliminował to Sulpiryd. Jestem pod dużym wrażeniem tego leku. Nawet nie spodziewałem się tak spektakularnych efektów. A fluoksetynę to biorę jak ''suplement diety'' hehe.
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Zenonek 19 wrz 2011, 12:47
_Jack_ napisał(a):Lek jest dobry ,ale ma niestety sporo skutków ubocznych. Spróbuje zejść do 100 mg i zobaczę co się będzie działo.Jeżeli to nie pomoże zejdę jeszcze niżej i spróbuje dorzucić inny lek. Może przesadzam trochę z tymi skutkami ,ale rzeczywiście troche jest to dokuczliwe mimo wszystko.Walczymy dalej.

Mozliwe, ze w przeciagu jeszcze kilku tygodni te skutki uboczne oslabna.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez sebastian86 19 wrz 2011, 14:54
u mnie anafranil niestety spotegowal nadpotliwosc ktora mam od wielu lat ale poza tym lek jest swietny
We Are The Champions 2016(L)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Lord Kapucyn 19 wrz 2011, 16:28
Poza niedomaganiami w pewnej istotnej sferze życiowej jedyny skutek uboczny jaki zaobserwowałem podczas kuracji Anafranilem to problem z aktem defekacji czyli kolokwialnie mówiąc - z wysraniem się. :P
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg