KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez ExxonValdez 13 sie 2011, 00:25
Mad_Scientist napisał(a):Nie PSSD tylko coś na wzór PSSD w przypadku SSRI. Producent nadmienia w skutkach ubocznych, że po klomipraminie mogą pojawić się zaburzenia seksualne.

Brrr co ty piszesz , zaburzenia seksualne pojawiaja sie w trakcie zażywania klomipraminy i to prawie na 100% , ale po jej odstawieniu wszystlko wraca szybko do normy i u cześci pacjentów pojawia sie nawet nadwrażliwość na bodzce. W przypadku SSRI problemy utrzymuja sie nieraz po zakonczeniu kuracji przez dłuzszy okres . Pierwsze słysze zeby po anafranilu było cos na wzór PSSD. W czasie kuracji to nie zadne PSSD , ani jego wzór :)
"Szaleństwem jest zachowywać się w ten sam sposób i oczekiwać innego rezultatu"

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Lord Kapucyn 13 sie 2011, 00:34
To mnie pocieszyłeś, bo niedługo przerzucam się na franka. Po SSRI jest masakra w tej sferze. :?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez ExxonValdez 13 sie 2011, 00:44
Mad_Scientist napisał(a):To mnie pocieszyłeś, bo niedługo przerzucam się na franka. Po SSRI jest masakra w tej sferze. :?

To sie przygotuj na całkowitą próżnie na anafranilu :P , wiem coś o tym , w sferze seksualności jeszcze troche gorzej niż 4letnie dzecko :P Jednak z chwila odstawienia leku i po wystarczajacej ilości czasu na całkowite jego wydalenie z organizmu wszystko wraca do jak najlepszej normy :P

-- 13 sie 2011, 01:02 --

Zaczełem kuracje anafranilem bo sądze ze moja lekkawa NN jest jak najbardziej do opanowania , a leczyc sie albo na maxa , albo wcale niezawracać dupy , wiec jak bedzie trzeba podkręce anafranil do 300mg/d nawet jak trzeba bedzie:P narazie biore 60mg/d co 4dni zwiekszam o 10mg niedługo dojde do 75mgSR i już czuje że nic niedarady :D Polecze sie 2 lata , zajme sie życiem , skoncze studia , potem oczywiscie odstawie lek w ślimaczym tempie , tak jak zaczynam go brać :P i albo szafa bedzie grała albo nie , chociaż lepoiej żeby grała :) Troche mnie dobija ten brak jakichkolwiek możliwości seksualnych, ale życie jest sztuką wyboru , nic nieporadzisz bracie. Jak cos bedzie za 22miesiace po skonczonej terapi nie tak w sprawach męskich , to udam sie do doktorki , objaśnie w czym istota problemu , dostane wellbutrin 300mg , dołoże swoje 150mg (nie tu żartuje , nieróbcie tego w domach) i bedzie wszystko w pionie 12h/24h :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez _Jack_ 13 sie 2011, 11:36
Biorę Anafranil 13 dzień.Jestem już na dawce 200 mg/doba.Skutki uboczne to odrealnienie,problemy z pamięcią i koncentracją,jadłowstręt oraz zaparcia. Mam pytanie odnośnie odrealnienia i problemów z pamięcią. Czy to wszystko przejdzie po jakimś czasie?Chciałbym poznać opinie osoby która bierze ten lek ponad miesiąc. Boje się ,że to się będzie utrzymywać i nie będe mógł wrócić do pracy.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 13 sie 2011, 12:25
_Jack_, Odrealnienie minie, problemy z pamięcią niestety ale raczej nie.
Moderator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez ExxonValdez 13 sie 2011, 12:28
_Jack_ napisał(a):Biorę Anafranil 13 dzień.Jestem już na dawce 200 mg/doba.Skutki uboczne to odrealnienie,problemy z pamięcią i koncentracją,jadłowstręt oraz zaparcia. Mam pytanie odnośnie odrealnienia i problemów z pamięcią. Czy to wszystko przejdzie po jakimś czasie?Chciałbym poznać opinie osoby która bierze ten lek ponad miesiąc. Boje się ,że to się będzie utrzymywać i nie będe mógł wrócić do pracy.

Nieważne kto ile brał , nikt nieodpowie Ci czy w twoim przypadku bedzie inaczej, każdy jest inny , jak widać nawet po opiniach dla jednych to najlepszy lek jaki znajduje sie w wykazie , a dla drugich najgorszy. Moim zdaniem to zbyt szybko wskoczyłeś na tak dużą dawke i stąd te problemy , nie zniechęć sie przez to , wszystko raaczej napewno minie ale trzeba poczekac do miesiąca czasu , niech orgaznizm sie przyzwyczai. Masz dla porównania , ja w 13stym dniu zaczynałem brac dawke 50mg na dobe, a ty masz 200mg , napewno stąd te problemy, moim zdaniem to stanowczo za szybko , mase podobnych problemów ludzie tu maja z odstawianiem leków, a niektórzy pisza wręcz ze "umieraja" i nieda sie narazie , to tez przez szybkie tempo odstawiania. Poczekaj troche i napewno wszystko bedzie grać , anafranil podaje sie 5 letnim dzieciom, wiec bez obaw :P musisz cierpliwie czekać.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 14 sie 2011, 06:35
_Jack_, 13 dzień i 200mg? :shock: Nic dziwnego, że źle to znosisz.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez _Jack_ 15 sie 2011, 11:26
wiola173 napisał(a):_Jack_, Odrealnienie minie, problemy z pamięcią niestety ale raczej nie.

Na Jakiej podstawie tak twierdzisz?

Badziak napisał(a):_Jack_, 13 dzień i 200mg? :shock: Nic dziwnego, że źle to znosisz.

Dostaje dawke ambulatoryjną, ponieważ jestem w szpitalu psychiatrycznym.Inne dawki na mnie słabo działają
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 15 sie 2011, 12:56
_Jack_, Brałam anafranil kilkanaście lat , mam ogromne problemy z pamięcią, na takiej.
Moderator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 15 sie 2011, 18:20
Ja kilka dni bez franka. Trochę upierdliwe zawroty głowy ale do przeżycia. Za kilka dni powinno być ok. Ogólnie miło będę wspominał ten lek. Bardzo mi pomógł :)
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Adwentystka 18 sie 2011, 13:34
niestety narazie anafranil w dawce 75mg nie dziala na moją somatyke,bardzo licze na ten lek.dzis 9 tabletka

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Lord Kapucyn 18 sie 2011, 13:36
Anafranil jest dobry na lęki, nerwicę natręctw, przewlekłe bóle. Czy na somatyzację to nie wiem i się w przyszłości, tj. jak go zacznę brać, też nie wypowiem, bo nie mam w tej chwili problemu z somatami. Co na to nasz ekspert, tj. Michuj?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 18 sie 2011, 13:57
Mad_Scientist, Kilka dni bez franka już nie aktualne. W 4 dniu odstawki tak mi zjechał nastrój że musiałem dorzucić do fluoksetyny 37,5 mg... Niestety ale na samych SSRI nie ujadę... Anafranil to praktycznie najlepszy lek na rynku jaki jest dostępny.
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Zenonek 18 sie 2011, 15:43
Michuj napisał(a):Mad_Scientist, Kilka dni bez franka już nie aktualne. W 4 dniu odstawki tak mi zjechał nastrój że musiałem dorzucić do fluoksetyny 37,5 mg... Niestety ale na samych SSRI nie ujadę... Anafranil to praktycznie najlepszy lek na rynku jaki jest dostępny.

Swiete slowa. Ciekawe czemu zawdziecza to swoje dzialanie, bo raczej nie noradrenalinie.

Sortuj wg