KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 17 maja 2011, 17:25
miko84,

A myślisz ,że po odstawieniu TLPD , pamięć ma szanse wrócić do normy?
Moderator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Adamo 17 maja 2011, 17:42
wiola173, też masz problemy z pamięcią?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 17 maja 2011, 17:54
Adamo,

Tak, okropne:(
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Misiek_NL 17 maja 2011, 18:02
Ja już nie biorę anafranilu 7 dzień... też miałem problemy z pamięcią w trakcie zarzywania...
Misiek_NL

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 17 maja 2011, 20:43
Słuchajcie znam takie osoby co nie biorą leków, są zdrowe a i tak maja kiepską pamiec. Naukowcami, nauczycielami nie bedziemy:) Chyba wczesniej ktos pisał o lekach na lepsza pamiec np. Nootropil. Ja osobiscie boje się kombinowania z lekami. Troche sie dołuje przez niemożnosc umiejetnej komunikacji na tym leku. Niedosc ze mam bardzo niska samoocenę to ten lek jeszcze to pogarsza. Ale jak miko84 napisał ze i tak jest lepiej na tym leku niz bez niego. Czasami tylko nie umiem pogodzic sie i zaakceptowac siebie(na Anafranilu). Chyba by mi bardzo ulżyło gdyby np. moi znajomi (właściwie znajmoi mojego chłopaka) wiedzieli ze jestem na leku i zeby to zrozumieli i sie nie dziwili ze sie zachowuje tak a nie inaczej. Niestety przejmuje sie tym co inni o mnie myslą. Nosze w sobie ciężar, bo np. moj były szef powiedział mi ze jestem jedna z najmilszych osób jaką poznał. Nie wiedział ze biore Anafranil. I tak on mówi swoje a ja i tak wiem swoje. Bez tego leku to by uciekał ode mnie gdzie pieprz rośnie. Czuje czasami ze oszukuje siebie, swojego chłopaka. Jestem pewna ze by ze mna nie był gdybym nie była na lekach. Ale z drugiej strony to nie moja wina. Tez mamy prawo do miłości, szczescia.
marika883, Mam nadzieje ze problem sie niedługo rozwiąże. Nie chce cie straszyc ale test nie zawze daje 100% pewnosc. Moze to przez stres?
Misiek_NL, Jak długo brałes Anafranil? Dlaczego odstawiłes?
Ostatnio edytowano 17 maja 2011, 20:45 przez Izaaa, łącznie edytowano 3 razy

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez miko84 17 maja 2011, 20:43
wiola173 myślę, że pamięć wróci po odstawieniu.
miko84

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 17 maja 2011, 21:03
Ja dzisiaj zauważyłem dziwną rzecz. Wyjechałem na cały dzień i zapomniałem wziąść rano leków. Czyli paro+klomi. Po paru godzinach, czekałem tylko jak nadejdą zawroty głowy itd... natomiast tak zajebistego humoru jeszcze nie miałem. Najdziwniejszym ''objawem'' była chęć rozmawiania i przebywania z ludźmi, co do tej pory było takie wymuszane na siłę i nie sprawiało mi przyjemności... Domyślam się, że to pewnie efekt pierwszego dnia. :(
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 17 maja 2011, 21:32
miko84,

Dzięki. Chociaż nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się odstawić.

Michuj,

Niedawno Dave pisał o podobnej sytuacji. Od tamtej pory się nie odzywał , nie wiem czy wrócił do leków.
Moderator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 17 maja 2011, 21:34
Pewnie jest już w obiegu pierwiastków :mrgreen: Tak jak ja będę niebawem :mrgreen:
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Misiek_NL 17 maja 2011, 21:36
Izaaa, Pare miesięcy brałem 30 mg dziennie, potem pare miesięcy 112,5 mg 75 SR a odstawiłem bo mi lekarka zamieniła anafranil na Xetanor ( Paroksetyna ). Miałem dużo skutków ubocznych po anafranilu...
Misiek_NL

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 17 maja 2011, 21:40
Ja mam zero skutków ubocznych po Anafranilu. Zaczynałem od dawki 75, kilka dni byłem trochę ''dziwny''. Po tym czasie zero uboków.
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez marika883 18 maja 2011, 13:13
być może to stres..... w końcu leczę się na nerwy...mój mózg sprawiał mi już najróżniejsze problemy , więc wszystko możliwe. a co do testu to powtórzę, ale okres spóźnia się juz 3 tygodnie, więc myślę ze ciąze juz powinien wykazać.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez marcol13 18 maja 2011, 15:38
Pieprze ten anafranil
Biore go tydzień i już mam dość wszystkiego
Cały czas czuję się jak trup nie do życia...ledwo chodze na nogach

Ide na psychoterapie bo to pewnie jedyna skuteczna metoda leczenia nerwicy...

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Inesss 18 maja 2011, 15:53
marcol13
Nie rezygnuj tak szybko z leku. Ja nie żałuję, że wytrzymałam te boleści. Skutki uboczne powoli zaczęły znikać po 2 tygodniach. Anafranil biorę ponad miesiąc i mam kilka wątpliwości, ale lekarz powiedział, że trzeba poczekać na efekty.

Co do leku, to faktycznie trochę otępia. Mam do napisania licencjat. Nie potrafię się za to zabrać, przekładam obronę na wrzesień ;/ Na tym leku wszystko mi "wisi", a szkoda, o stres zawsze mnie mobilizował.
OCP / Zaburzenia depresyjne / Zaburzenia osobowości

Sortuj wg