KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 15 maja 2011, 19:26
Nie tylko. Mam mnóstwo innych problemów, które teraz mnie nie obchodzą. :mrgreen: Nie czuję już tego ciągłego napięcia, lęku, bliżej nieokreślonego niepokoju. Nie mam już myśli samobójczych, które towarzyszyły mi niemal codziennie. Co więcej byłam wczoraj na nocy muzeów ze znajomymi. Nie byłam zbyt rozmowna - jak zwykle, ale tym razem było mi to całkowicie obojętne! :D Nie obniżył mi się przez to nastrój, nie myślałam "jaka to ja jestem beznadziejna, że nawet pogadać nie umiem", nie czułam lęku, a głos ani trochę nie drżał. Wróciłam do domu z uśmiechem na ustach. :mrgreen: Po raz pierwszy od długiego czasu, bo zawsze spotkania towarzyskie mnie dołowały. Zazwyczaj czułam się niedopasowana i wykluczona. Od tygodnia czułam się coraz lepiej, a brak neuralgii tylko przesądził o moim nastroju - skoczył na plus. To idealny lek dla mnie. :mrgreen:
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Adamo 15 maja 2011, 19:32
Nie zapeszajmy ;), ile już bierzesz? Bo nie wiem co lekarzowi powiedzieć, czy o paroksetynę zapytać czy o klomi.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 15 maja 2011, 19:46
Anafranil zaczęłam brać 1 kwietnia. Stopniowo zwiększaliśmy dawkę aż doszłam do 150 mg SR. 150mg biorę od 13 dni.
Co do skutków ubocznych to teraz nie mam już żadnych oprócz suchości w ustach i braku uczucia głodu. :D

Jakby nie neuralgia to zostałabym na SSRI. Chyba nie ma co brać TLPD jeśli ma się wybór.

-- 16 maja 2011, 01:43 --

Do skutków ubocznych zapomniałam dopisać niskie libido. :evil:
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez miko84 16 maja 2011, 08:29
Badziak napisał(a):Jakby nie neuralgia to zostałabym na SSRI. Chyba nie ma co brać TLPD jeśli ma się wybór.

Zgadzam się. Niepotrzebnie jest czasami się pakować w skutki antycholinergiczne leków trójpierścieniowych (suchość w ustach, zaparcia, problemy z oddawaniem moczu, wpływ na serce itd)

Paroksetyna też ma słabe działanie antycholinergiczne, ale jest ono dużo słabsze nić w klomipraminie.
miko84

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez marcol13 16 maja 2011, 09:45
No więc ja biore od soboty anafranil 10mg(pół 25)1 raz dziennie.
No i mogę powiedzieć że skutki uboczne są mniejsze niż po 25..
Ale mam zawroty głowy cały czas,nieprzespane noce,i w dzień cały dzień leże...
Wzrok chyba też mi się pogorszył...oprócz tego,lęki,sztywny kark,otępienie(masakryczne ;d)

Zobaczymy dalej...

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Adamo 16 maja 2011, 18:03
Sztywny kark? Hmm, nie widzę w tym sensu...
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez marcol13 16 maja 2011, 20:28
Adamo,
Krótko..
Mam wrażenie że kark mi zaraz poleci ;)
Nie mogę nim obracać bo w miare mocno boli ;p

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 16 maja 2011, 21:00
Badziak, Ciesze sie razem z tobą :smile: Anafranil pomaga na rózne dolegliwości, jest super! chociaż zdarza mi sie narzekac, bo biore go przez 7-8 lat i problemy są ale to pikuś w porównianiu z tym jak czuje sie gdy go nie biore. Moje zycie byłoby koszmarem gdyby nie Anafranil. Trzeba akceptowac zycie takie jakie jest( czasami to trudne :)) i dziekowac ze jest lek dzieki któremu nasze problemy znikają.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez miko84 16 maja 2011, 21:17
Izaaa a jak z Twoją pamięcią? Jest lepsza/gorsza czy taka sama jak przed braniem leku?
miko84

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez marika883 16 maja 2011, 21:36
witam , mam pytanie... czy zażywanie leku anafranil sr 75 może być przyczyną spóźniającej się miesiączki?

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 16 maja 2011, 22:21
miko84, Z pamięcia jest niestety gorzej. Mam dziury z zyciorysie. Moj chłopak gdy sie go o cos pytam to zdarza mu powiedziec: "ja ci powiem a ty i tak zapomniesz". Ten lek blokuje jakies receptory i sie nie pamieta ani dobrych ani złych wydarzen, sytuacji itp. Zrobiłam licencjat na tym leku i z nauka nie było tak zle. Znam j.angielski, moze nie prefect ale w stopniu wiecej niz dobrym.Np.jak nie biore Anafranilu to wiecej mówie po angielsku , szybciej przychodzą mi odpowiedzi, tak jakby mi sie pamiec odblokowała i bez trudu posługuje sie tym jezykiem. Jestem "inteligentniejsza". Na Anafranilu myslenie jest spowolnione i odpowiedzi tez, przez te suchosc w ustach troche niewyraznie mówie. Troche człowiek jest jakby "głupszy".Towarzyszy mi tez często dezorientacja. Nie próbowałam nigdy zadnych leków na pamiec bo nie che sie dodatkowo truc i nie wiadomo jak by to współigrało z Anafranilem.
Wycisza ten lek, tłumi emocje, uczucia i na poczatku to jest fajne, gdy jest wielka ulga po miesiącach meczenia, ale po w moim przypadku po kilku juz latach tesknie za normalnością, umiejętnością inteligentnej komunikacji, wyrażania uczuc itp. Oczywiście tak bardzo zle nie jest, ale zawsze jest ale. Jednak wyboru nie mam i tak musze sobie zyc spokojnie.Wole to niż zycie w stanie depresji, myśli samobójczych, lęków itd. Także coś za coś.

marika883, Wydaje mi sie ze Anafranil nie ma na to wpływu. Przynajmniej u mnie wszystko działa jak w zegarku :smile:

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez marika883 17 maja 2011, 10:11
Izaaa- dziękuję za odpowiedź. zażywam anafranil od 3 miesięcy, dlatego myślałam bardzo długo spóźniająca się miesiączka jest skutkiem ubocznym swego rodzaju "przyzwyczajenia" się do leku.(a wynik testu ciążowego wykazał, że w ciąży nie jestem)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez miko84 17 maja 2011, 10:20
Izaaa tak myślałem, bo wszystkie leki trójpierścieniowe mogą wpływać negatywnie na pamięć... co do tych uczuć to prawda, tęskni się za pewnymi rzeczami, ale i tak jest dużo lepiej na leku niż bez niego.
miko84

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez sebastian86 17 maja 2011, 17:16
przez te pocenie sie to ja bede uwieziony w domu niedlugo , anafranil bardzo je nasilił...
We Are The Champions 2016(L)

Sortuj wg