KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez krotkoterminowa 08 kwi 2011, 17:09
wiola173, no ja na to bardzo liczę, bo w sumie póki co działanie jest obiecujące - budzę się sama rano ok. 8 w miarę przytomna, wcześniej do 13/14 jako zombiak funkcjonowałam, więc jestem optymistycznie nastawiona. wiem, że 11 czy 12 dni to mało, miałam po innych lekach też uczucie suchości ale nie na taką skalę i nie tak długo.
pff, czekam dalej, ile wytrzymam :)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 08 kwi 2011, 18:49
????

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 08 kwi 2011, 20:05
Mam takie nietypowe pytanie. Jestem na etapie zmiany miejsca zamieszkania i - co za tym idzie - lekarza psychiatry. Poprzedni zapisał mi 20mg Anafranilu w dawce podzielonej (rano 10mg, wieczorem 10mg) i powiedział, że dawką docelową w moim przypadku powinno być 150mg (chodzi o działanie przeciwbólowe). Do nowego psychiatry mam termin dopiero na początek maja, więc chciałabym zwiększyć dawkę na własną rękę. Nie bijcie. :oops: I stąd pytanie; w jaki sposób to dawkować? Brać 3 razy dziennie po 10mg czy rano jedną tabletkę, a wieczorem dwie? A może rano dwie i wieczorem dwie, żeby stężenie było stałe?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 08 kwi 2011, 20:09
CzystyUmysl napisał(a): Śpie pare godzin i jestem wyspany.. wstaje codziennie ok. 7 a zawsze 10-11 i byłem niewyspany bez sily. Powiedzcie mi bo już prawie 2 tygodnie, czy cokolwiek sie zmieni ??

To pierwsze ze snem to widoczna zmiana na lepsze. A czy się jeszce coś zmieni, trudno zagwarantować, ale 12 dni to jeszcze za krótko ,żeby stwierdzić czy lek zadziałał.
Moderator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 08 kwi 2011, 20:59
To pierwsze ze snem to widoczna zmiana na lepsze. A czy się jeszce coś zmieni, trudno zagwarantować, ale 12 dni to jeszcze za krótko ,żeby stwierdzić czy lek zadziałał.[/quote]

Heh... to już prawie 2 tygodnie, chce czuć się już dobrze i zacząć wychodzić normalnie, i nie mieć setek myśli yhh........

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez daammk 10 kwi 2011, 13:57
Czytając wypowiedzi poprzedniczek mam wątpiwości czy brać ten anafranil. U mnie też jak narazie tylko lepiej ze wstawaniem. Czy to lepszy lek niż sertralina ?

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 10 kwi 2011, 15:59
Niby lepszy, bo leki starszej generacji są podobno skuteczniejsze, ale wiadomo - na każdego leki działają inaczej.

Czy na kogoś podziałała dawka 20mg dziennie? Ja oprócz senności nie czuję żadnego działania. Nie biorę długo, ale jestem niecierpliwa.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Imre 10 kwi 2011, 16:38
Jeśli po Anafranilu mam problemy z oddawaniem moczu(nieduży problem, ale na dłuższą metę uciążliwy) to czekać na wizytę umówioną na za tydzień, czy szybciej interweniować? Problem byłby dodatkowo taki, że musiałbym iść do innego lekarza, bo mój jest czasowo niedostępny.
Imre

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 10 kwi 2011, 17:07
Z ulotki:
Należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia jednego z niżej podanych działań niepożądanych, ponieważ może być konieczna interwencja medyczna: żółtaczka, odczyny skórne (swędzenie lub zaczerwienienie), gorączka i ból gardła, zaburzenia równowagi, ból oczu, silny ból brzucha, osłabienie siły lub sztywność mięśni, skurcze mięśni, trudności w oddawaniu moczu, obrzęk piersi oraz mlekotok, szybki lub nieregularny rytm serca (przyspieszenie rytmu serca, kołatanie), trudności w mówieniu, splątanie lub majaczenie, omamy, napady drgawkowe.

Skoro wymienili trudności w oddawaniu moczu na równi z napadami drgawkowymi, żółtaczką czy omamami, radziłabym jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

-- 10 kwi 2011, 17:14 --

Badziak napisał(a):Czy na kogoś podziałała dawka 20mg dziennie? Ja oprócz senności nie czuję żadnego działania. Nie biorę długo, ale jestem niecierpliwa.

Już sama sobie na to pytanie odpowiedziałam. Dawka terapeutyczna zaczyna się od 25mg dziennie.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Adamo 10 kwi 2011, 17:25
Jeżeli zadziała 20mg to będzie to ewenement na skalę światową ;)
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez sebastian86 10 kwi 2011, 18:04
a mi nadal sie zdarzaja drzenia rąk , wam tez po dwoch miesiacach brania anafranilu zdarzaja sie te objawy?
We Are The Champions 2016(L)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 10 kwi 2011, 18:21
Adamo napisał(a):Jeżeli zadziała 20mg to będzie to ewenement na skalę światową ;)

Hehe.
Poprawiłeś mi humor tym zdaniem. :mrgreen:

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 10 kwi 2011, 18:50
Badziak,

Nie zgadzam się z tym że 20 mg nie ma prawa zadziałać. Mi na samym początku takie dawki pomagały i wystarczały, tylko ,że na lęki. Nie wiem jak na inne zaburzenia.
Moderator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 11 kwi 2011, 08:42
dziś będzie 15 dzień. połówke 75mg i nadal jest do dupy, od rana do wieczora mam uczucie duszności kłucia w klatce piersiowej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sortuj wg