KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

przez mala_ta 03 lis 2007, 10:06
Postanowiła! dzisiaj już nic nie biorę. Cholerne leki biorę od dwóch miesięcy i nic zero poprawy a tak miało działać. Stan mój jest taki sam! Zauważyłam, że działają jedynie nasennie :(

przez yeti 03 lis 2007, 18:20
mala_ta ale nie rób tego sama z dnia na dzień bo możesz się źle poczuć, w sensie mogą się pojawić objawy odstawienne... Anafranil odstawiałam stopniowo i mimo to widocznie za szybko bo obajwy się pojawiły, lekkie naszczeście.. Ale kilka dni temu się wkurzyłam na leki i przestałam brać obecny lek tak z dnia na dzień i ledwie żyłam;) Nie myślałam, że to może aż tak powalić człowieka;) Wróciłam więc do dawki:) Najlepiej skonsultuj odstawienie z lekarzem:) Pozdrawiam i zycze powodzenia:)

przez mala_ta 03 lis 2007, 19:14
Odstawiłam z dnia na dzień. Rano chyba organizm domagał się leku bo dziwnie mnie telepało, cała się trzęsłam ale teraz jest ok a za 2 godz. powinnam brać drugą dawkę tj. 70 mg x 2. A jakie mogą być skutki odstawienia takiego jak ja? Biorę już dwa miesiące leki i nic ale to nic poprawy :cry: a kolejną wizytę mam za 10 dni.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez yeti 03 lis 2007, 20:39
jeśli chodzi o anafranil to ja miałam bóle głowy, ale nie odstawiałam go z dnia na dzień... A teraz przerwałam z dnia na dzień branie innego antydepresantu(seroxat), to miałam okropne zawroty głowy, jakieś dziwne prądy w głowie, przytykało uszy, intensywna senność albo bez senność ale generalnie to czułam się jakoś tak żle...
Na ulotce anafranilu pisze:
"zaleca się stopniowe odstawienie leku, aby zapobiec pogorszeniu stanu pacenta i zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów odstawiennych, takich jak bóle głowy, nudności i ogólne złe samopoczucie"
Z tego co piszesz to brałaś dość sporą dawke, dlatego duże prawdopodobieństwo, że organizm zareaguje niekorzystnie na jej brak. Jeśli nie możesz teraz iść do lekarza a koniecznie chcesz odstawić i masz jeszcze tabletki to lepiej np jak brałaś 2tab(z tego co piszesz, chyba że źle zrozumiałam :roll: ) na dzień, to co 4 dni zmniejszaj sobie dawke o pół tab, a potem (jak będziesz na połówce) to już pójdziesz do lekarza to postanowicie co dalej;) Ja tak odstawiałam, też schodziłam z dawki 140mg na dzień... Nie ma sensu żebyś jeszcze narażała się na złe samopoczucie związane z odstawieniem leku:/ A przez te dwa miesiące bierzesz anafranil czy próbowałaś jakiś innych przed nim? Pozdrawiam 8)

przez mala_ta 03 lis 2007, 22:04
Wcześniej brałam przez miesiąc lauxete 50 mg rano. Nie było poprawy więc inny lek. przepisała anafranil 75 mg rano i 75 mg wieczorem. Nie wiem ale wydaje mi się, że leki mi nie pomagają :cry: Czuję się tak samo jedyna różnica to taka, że jestem senna cały dzień i taka otępiała :cry: Zaryzykuje i nie będę schodzić po woli z tego leku a rzucam go od razu!

przez yeti 03 lis 2007, 23:23
możliwe , że Twoj organizm nie zareaguje źle na gwałtowne odrzucenie leku, tego Ci życze ;) a co do leków to z nimi różnie bywa, poprostu nie trafiłaś jeszcze niestety na ten odpowiedni (ja też :roll: ), porozmawiaj z lekarzem, może zaproponuje Ci jeszcze inny specyfik, który akurat Ci spasuje;) życze powodzenia :D

przez mala_ta 04 lis 2007, 20:01
Nie wiem czy to efekt nagłego odstawienia ale ciągle mam nudności czuję się jakbym zeszła z karuzeli :( Znowu problem ze snem od 4 nie spałam :(

przez Dust 06 lis 2007, 00:22
U mnie pojawiły się też nieprzyjemne objawy po odstawieniu pomimo tego że odstawiałem stopniowo.Już prawie tydzień i czuję dalej brak tego leku w organiźmie.A jeżeli chodzi o samo działanie leku to w moim przypadku pomagał tylko na początku leczenia.Potem kiszka,podobnie jak z poprzednimi lekami.
Dust

przez Pstryk 10 gru 2007, 20:15
Dust napisał(a):.A jeżeli chodzi o samo działanie leku to w moim przypadku pomagał tylko na początku leczenia.

Czuję dokładnie to samo. Mój psychiatra ciągle przepisuje mi ten lek mimo iż od dawna nie mam już objawów, na które miała wpływać. Zażywam go już blisko 2 lata. Ciekawe, czy organizm uzależnia się jakoś od anafralinu? Poza tym jak nie wezmę go parę dni to nie odczuwam żadnej różnicy w porównaniu z okresem, gdy go biorę. Po cholerę jeszcze jem to świństwo?
Pstryk

przez ozeo 28 gru 2007, 15:34
bethi napisał(a): Poza tym jak nie wezmę go parę dni to nie odczuwam żadnej różnicy w porównaniu z okresem, gdy go biorę. Po cholerę jeszcze jem to świństwo?

Witam. Bo to świństwo utrzymuje się w organizmie ze 2 tygodnie więc jak bierzesz przez długi czas to przez kilka dni przerwy organizm jeszcze nie reaguje .
Ja po anafranilu najlepiej się czuje gdy go biore po długiej przerwie ,gdy go biore przez długi czas to po pewnym czasie wydaje mi się że przestaje zupełnie działać .

przez Jovita 28 gru 2007, 16:03
ja tylko napisze ze to jest jeden z gorszych lekow pomimo ze jest podawany tak czesto.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Dust 28 gru 2007, 21:57
U mnie nieprzyjemne objawy po odstawieniu Anafranilu mineły dopiero po miesiącu.Teraz zażywam Amitryptylinę i znowu historia się powtarza-na początku leczenia przez ok miesiąc czułem się super,a teraz stopniowo czuję że działanie leku zanika.Z resztą w moim przypadku ze wszystkimi lekami było podobnie.Nie wiem czym to może być spowodowane.Może organizm w jakiś sposób przystosowuje się do tych leków i uodparnia na ich działanie po jakimś czasie.To tylko takie moje przypuszczenia,a jak jest naprawdę to nie wiem :?
Dust

przez Jovita 07 sty 2008, 22:57
tekla napisał(a):Ja też dostałam amitryptylinę. Leży w szufladzie nie napoczęta prawie.

to po kija chodzisz do lekarza skoro wiesz ze psychiatra przepisuje tylko leki? informujesz go o tym ze nie bierzesz?
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Fiolka 17 sty 2008, 21:18
Byłam dziś u lekarza po ponad miesięcznej kuracji Bioxetinem zmieniła mi leki na Anafranil - 3 razy dziennie po jednej tabletce (razem 30 mg/na dobę) i Fluanxol - 2 razy dziennie. I Alprox doraźnie... Mało brakowało a wypisała by mi skierowanie do szpitala...załamka :(

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:30 am ]
Pytanko, czy ktoś miał podobny zestaw leków jak ja? Jeśli tak powiedzcie jak się czuliście i czy pomogło, z góry dzięki :)

Sortuj wg