KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez milano3 01 kwi 2011, 20:28
Anafranil to świetny lek. Jako jedyny wyciągnął mnie z ciężkiej depresji i jeszcze cięższych natręctw. Brałem w dawce 150 mg w połączeniu z Tisercinem i Lerivonem. Ten miks działał na mnie świetnie. Teraz biore Tegretol i Chlorprothixen ze względu na skoki nastroju.
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez temps66 02 kwi 2011, 18:25
CzystyUmysl, poczekaj jeszcze pare dni a zobaczysz ze bedzie lepiej:D Ja pierwsze kilka dni tez niezbyt miło wspominam ale było znośnie więc wszystko przeczekałem i teraz jest już spoko:D A co do przymulania i senności... Hmmm... Pierwsze dni brania to rzeczywiście mnie anafranil usypiał... Dziś jest już inaczej, powiem nawet że on mnie nakręca aż za bardzo i spać się nie chce:D:D Ale to tylko moje odczucia, u każdego działa inaczej zapewne:D

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 02 kwi 2011, 18:54
Heheh :) Ja czekam, pewnie, że czekam, u mnie również da się to przeżyć :) Tylko te duszności, potliwość, i bezsenność... i ta niechęć do wychodzenia :O ciężko się porobiło :) a jak zacząłem brać było zajebiście :) ale pewnie to wróci i będzie dobrze :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 02 kwi 2011, 20:00
wiola173 napisał(a):CzystyUmysl, To tak jak napisałam, wg mnie u Ciebie w ogóle jeszcze anafranil nie zaczął działać, a Twoje dobre samopoczucie wynikało z Twojego optymistycznego nastawienia. Te leki rozkręcają się minimum 2 tygodnie, cierpliwie poczekaj.

Też tak uważam. Po dwóch tyg. oceniaj działanie, bo teraz to efekt placebo albo jakieś początkowe metabolity.

-- 02 kwi 2011, 20:02 --

CzystyUmysl napisał(a):Uważasz, że aż do takiego stopnia można się nakręcić pozytywnie ? :P Hehe to dobrze wiedzieć :D

Poczytaj sobie o placebo: http://www.psychika.eu/jak-dziala-placebo/

Placebo działa jak 8mg morfiny.
Nawet udawane operacje dają wyraźny efekt leczniczy.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 02 kwi 2011, 20:23
Hehehe :)) Ja czekam cały czas na polepszenie ;)) Musze dac radę, nie chce zawieść siebie, swojej wiary, ale przede wszystkim jednej osoby :) Poczytałem, możliwe, że to był właśnie ten efekt, ponieważ byłem bardzo pozytywnie nastawiony, później pojawiło mi się kilka nerwowych sytuacji, i jakoś straciłem ten dobry stan :] ale wierze, że będzie dobrze. Po mojemu jesteśmy wszyscy zdrowi :) to tylko te dziwne uczucia według mnie utożsamiają nas z "chorobą". Biegać umiem, siłę mam, mówić umiem, więc jestem zdrowy, tylko coś sobie wkręciłem :)) ja sobie to tak tłumacze :D

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez temps66 02 kwi 2011, 23:04
Najlepszym lekiem w naszym przypadku jest jakiekolwiek zajęcie przy którym nie myślimy o sobie:D Anafranil i inne specyfiki to tylko dodatek...

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 02 kwi 2011, 23:34
temps66, Jasne . Po co się truć : do roboty wszystkich pognać :blabla:
Moderator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez temps66 03 kwi 2011, 11:32
Właśnie tak:D Leki to trucizna, na jedno pomogą to na drugie znów zaszkodzą. Nie mówię żeby je odstawić i nie brać! Brać rozsądnie i w miare możliwości jak najmniej... Organizm ludzki to doskonała maszyna, która poradzi sobie w najgorszych sytuacjach:D Nie potrzeba się faszerować jakimiś dopałami:D:D Wszystko pozostaje w kwestii naszego umysłu:D
Nie wyganiam wszystkich do roboty, ale uwierzcie mi że zamknięcie się w czterech ścianach i rozmyślanie tylko o tym jak się czujemy prowadzi do katastrofy:/:/ Im więcej zaczynamy kombinować tym bardziej zaczyna się to wszystko pogłębiać...
Jest wiosna więc ruszyć swoje 4 litery i korzystać z jej uroków:D Słoneczko + ciepły powiew wiaterku na twarzy daje niesamowitego powera:D Polecam:D:D

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 03 kwi 2011, 18:56
temps66 napisał(a):Nie wyganiam wszystkich do roboty, ale uwierzcie mi że zamknięcie się w czterech ścianach i rozmyślanie tylko o tym jak się czujemy prowadzi do katastrofy:/:/ Im więcej zaczynamy kombinować tym bardziej zaczyna się to wszystko pogłębiać...
Jest wiosna więc ruszyć swoje 4 litery i korzystać z jej uroków:D

Nie powielaj mitów.
Większość zaburzonych osób z tego forum uczy się, pracuje - często na kierowniczych stanowiskach, zdrowo się odżywia i uprawia sporty.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 03 kwi 2011, 19:10
temps66,
Jest wiosna więc ruszyć swoje 4 litery i korzystać z jej uroków:D Słoneczko + ciepły powiew wiaterku na twarzy daje niesamowitego powera:D Polecam:D:D

Chyba nie wiesz co to deprecha. Gdy każdy dzień jest męczarnią i podstawowe sprawy higieniczne to nie lada wezwanie, będziesz gadać o pięknym słoneczku?
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 03 kwi 2011, 19:30
Jeszcze nadmienię, że to co napisałam tyczyło się różnych zaburzeń forumowiczów z wyłączeniem ciężkiej depresji, nerwicy z agorafobią czy schizofrenii.

Temps66, mylisz skutki z przyczynami. Zamknięcie w czterech ścianach jest skutkiem depresji, a nie przyczyną. To, że zabierzesz kogoś na spacer w słoneczny dzień nie spowoduje, że nagle jego życie się odmieni, a objawy zaburzenia znikną.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez krotkoterminowa 08 kwi 2011, 15:35
a ja mam pytanie odnośnie skutków ubocznych anafranilu. biorę pół tabletki 75mg SR na noc [oprócz tego fluo i kwetiapina] już jedenaście dni, tzn dziś wieczorem mam połknąć dwunasty raz :) i koooooooooszmarnie dokucza mi suchość w ustach - ludzie mają różne swoje dziwactwa, ja nie cierpię uczucia pragnienia i suchości w ustach, kompletna masakra dla mnie :) wypijam po 5 litrów wody dziennie albo i więcej, co i tak oczywiście niewiele pomaga. już nawet zawroty głowy były lepsze [choć minęły już prawie zupełnie] niż to. i tu pytanie - czy to ma szanse jeszcze zniknąć? czuję ogromny dyskomfort z tego powodu i tak się nie da funkcjonować wręcz :? przetrwam zaparcia wszechczasów, przetrwam kompletny brak apetytu, te zawroty głowy też, ale nie to :?
po jakim czasie można stwierdzić, że efekty uboczne brania leku nie miną? heeelp :why:

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 08 kwi 2011, 16:09
krotkoterminowa, Czas to sprawa indywidualna, ale ta suchość na pewno Ci minie.
Moderator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 08 kwi 2011, 16:53
Ja dzisiaj biorę 12 dzień.. Na dzień dzisiejszy zastanawiam się po co to biore, skoro czuję się praktycznie tak samo jak się czułem, może z większymi objawami :)) Od rana do wieczora mam uczucie, kłucia w klatce i jakby " wkrztuszania powietrza" takie parsknięcie.. nie umiem tego opisać. Wieczorem duszno, jak wychodze duszno, takie wyobcowanie i suchość w ustach, i ogólna jakaś taka niechęć do prostych czynności. Śpie pare godzin i jestem wyspany.. wstaje codziennie ok. 7 a zawsze 10-11 i byłem niewyspany bez sily. Powiedzcie mi bo już prawie 2 tygodnie, czy cokolwiek sie zmieni ??

Sortuj wg