KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Dave38 29 mar 2011, 17:01
Ludziska powiedzcie mi , czy te upierdliwe drżenie rąk i nóg ( uczucie - nogi jak z waty , jakbym maraton przebiegł ) w końcu minie , i co mi najbardziej przeszkadza to poczucie mega izolacji i dość mocne otępienie , normalnie jak ćwierć inteligent mający wypisane na czole - UWAGA wszystkiego nie łapie , proszę mówić wolno i wyraźnie !!! i jeszcze jedno jak u was lek zaskoczył stopniowo czy był ten wystrzałowy poranek kiedy obudziliście się zupełnie w innej - lepszej formie i po jakim czasie ?
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez sebastian86 29 mar 2011, 17:08
stopniowo, jakos po dwoch tygodniach zaczelo byc dobrze. ale nadal zdarzaja mi sie drzenia miesni. zastanawiam sie na ile to nerwica a na ile oslabienie miesni.
We Are The Champions 2016(L)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 29 mar 2011, 17:22
Wy jesteście poprostu przewrażliwieni, i czekacie na objawy... zjedz tabletke, i zajmij sie czymś :) znajdź sobie zajęcie. Ja wczoraj wziąłem tabletke, i nie mam praktycznie nic, zadnych objawów oprócz suchości w ustach, i czasem kłucia w klatce piersiowej, pozatym jest mi bardzo dobrze :))

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez SloodkaAnusia321 29 mar 2011, 17:29
Witam serdecznie
Jestem tutaj pierwszy raz. Wykryto u mnie jakąs nerwice i psychiatra przepisal mi wlasnie ten anafranil i jakis inny lek. Biore leki juz ok. 4 tygodnie, byly to moje pierwsze leki na nerwice. Lęki przeszly , napady paniki , i ta straszna hipochondria rownież. Ale cos sie pogorszylo z odbieraniem rzeczywistosci. Caly czas czuje sie w nierealnym swiecie , jakby we snie , takim koszmarze , iluzji. Zycie dookola mnie przeraza. Nie jestem w stanie wyjsc z domu. Wogule jakby nie odczuwam swojego ciala, bodzcow z zewnątrz. Na poczatku leczenia moje otoczenie wydawalo mi sie jakos obce. Nie czuje np. tego ze idę , czuje jakby moje nogi same szly. Bardzo mnie to przeraza , bo przed braniem leków nic takiego sie nie dzialo. Czy to moze byc spowodowane przez te leki , i czy takie stany są normalne i mijają??? Chodze do psychologa i zamierzam podjąc psycho-terapie.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 29 mar 2011, 17:30
To chyba Ci nie pomogły te leki. I chyba najlepszym rozwiązaniem jest to aby nie myśleć o funkcjach, które wykonują się same z siebie... wiesz, kiedyś miałem tak samo, byłem u psychologa, na tych terapiach, kazał mi sie zająć czymś innym podczas drogi :) Liczyłem sobie kroki, i co 50 robiłem obrót :) Grałem po drodze w gry na telefonie, jak jechałem np taksówką, to rozwiązywałem krzyżówki. I psycholog Powiedziała mi taką anegdote czy coś takiego: Była sobie mrówka i stonoga, no i któregoś razu idzie stonogę, i mija mrówkę, i wtedy mrówka pyta stonoge.. dlaczego masz tyle nóg, a tak dobrze i szybko chodzisz ? I stonoga zaczęła sie zastanawiać nad tym, i niestety ale chodzić przestała kumasz ?:)
Ostatnio edytowano 29 mar 2011, 17:36 przez CzystyUmysl, łącznie edytowano 1 raz

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez SloodkaAnusia321 29 mar 2011, 17:35
A i do tego od kilku dni mam zaparcia , czy to moze byc po anafranilu?

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Dave38 29 mar 2011, 17:37
Czysty umysł - kolego !!! widzę , że jesteś tu nowy i z tego co piszesz jeszcze nie zasmakowałeś co może depresja i leki w fazie wprowadzenia , piszesz że łykasz tabletkę i idziesz do siłowni - dla mnie wniosek jest jeden -zmień lekarza albo nie symuluj dlaczego..... ? niech Ci inni powiedzą , tu są ludzie , którzy po kilka albo kilkanaście lat walczą z nerwicą lub depresją i nikt sobie nie wkręca objawów pozdrawiam

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 29 mar 2011, 17:43
Po pierwsze nie jestem Twoim kolegą a po drugie.. Uważasz, że zjem leki, i usiądę tak jak Ty przed komputerem albo telewizorem, i będę czekał aż przyjdą same objawy ?? Ja chce żyć ! Jak normalny człowiek, i próbuje to robić. Już się wystarczająco nasiedziałem w domu, i nacierpiałem :) Wiem co to jest depresja, i nerwica, poza tym mam to stwierdzone przez lekarza :)) poprostu jestem twardy, i skoro tyle sytuacji w życiu mnie nie zniszczyło, to i choroba tez tego nie zrobi, bo za wszelką cenę się jej przeciwstawię :)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Dave38 29 mar 2011, 17:47
z całego serca Ci tego życzę .....

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 29 mar 2011, 17:48
Dziękówa i wzajemnie :]

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Dave38 29 mar 2011, 17:52
chodziło mi tylko o jedno choroba to nie jest nasz wybór i rozczulanie się nad sobą , swoim stanem, każdy tu ma jakiś problem i mam prośbę żebyś z góry nie oceniał bo ja np. jestem po kilkunastogodzinnej harówce u mnie w fimie , padam na ryj a w domu jeszcze tyle do zrobienia i wku..... ia mnie jak ktoś wstawia takie komentarze

-- 29 mar 2011, 17:53 --

dajcie znać co z tą trzęsawką zajrzę wieczorem pozdro

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 29 mar 2011, 17:54
No to niestety, ale bedziesz musiał się denerwować, bo to jest forum, i każdy ma prawo do formy wypowiedzi, i powiedzenie tego co myśli i czuje :)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez shelby 29 mar 2011, 18:17
SloodkaAnusia321 napisał(a):A i do tego od kilku dni mam zaparcia , czy to moze byc po anafranilu?

tak. poczytaj ulotkę, tam wszystko pisze.
"ja składam się z części niespójnych, przeczących sobie nawzajem: jedna mówi chce stąd wyjść, druga mówi ja zostaje .."

Anafranil 150 mg.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 29 mar 2011, 19:21
Izaaa napisał(a):U mnie 5 dzień brania Anafranilu. Dopiero po dwóch dniach pojawiły sie skutki uboczne. U mnie m.in. występuje ogromny ból gardła, tak że słowa nie moge powiedziec, gorączka i dziwne wykwity w jamie ustnej. Wiem, że te objawy nie występują bo sie przeziebiłam. Już drugi raz mi sie zdarza że jak tylko zaczynam brac Anafranil to mam problemy z gardłem, uszami(bóle) i bólami zatok, głowy. Ostatnim razem skończyło sie to antybiotykiem. Teraz nie wiem czy to przeczekac i samo minie.

Izaaa, z mojej ulotki:
Liczba białych krwinek
U pacjentów leczonych lekiem Anafranil stwierdzono w pojedynczych przypadkach zmiany liczby białych krwinek, dlatego zaleca się okresową kontrolę liczby krwinek oraz obserwację w kierunku takich objawów, jak gorączka i ból gardła. Zalecenie te dotyczą szczególnie pierwszych miesięcy leczenia, a także leczenia długotrwałego.

Zrób sobie prędko morfologię. Jeśli to leukopenia to jesteś szczególnie narażona na choroby, zakażenia itp. W końcu leukocyty to podstawa Twojego układu immunologicznego.

Zaczynam stosować Anafranil pojutrze. Zaczynam od dawki podzielonej 20mg. Docelowo ma być coś koło 150mg i liczę na porządne działanie przeciwbólowe (neuralgia) i przeciwlękowe (fobia społ.). Dam znać po miesiącu jak efekty.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Sortuj wg