KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Anna R. 01 mar 2011, 09:31
Nie brałam nigdy amitryptyliny, ale wiem ze rzadko stosuje się ją jako lek przeciwdepresyjny, ze względu na słabe działanie na serotoninę. Miko tez o tym wspominał, wiec to nie tylko moje zdanie. Lek ten, jako środek przeciwbólowy, brał mój dziadek przy nowotworze prostaty. Nigdzie nie twierdziłam, ze komuś, kto teraz ami przyjmuje, na pewno nie pomoże- to były rozważania czysto teoretyczne. Ale przyjęłam twoją wypowiedz do wiadomości i zastanowię się, jak jeszcze oględniej formułować moje posty.

Z leków trójpierścieniowych lekarz stosował u mnie Doxepin, Pramolan oraz Anafranil. Ten ostatni bardzo sobie chwale.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Zenonek 01 mar 2011, 09:36
Anna R.,

Wedlug fachowej literatury i mojego lekarza specjalizujacego sie od 20 lat w leczeniu depresji Amitryptylina jest skuteczniejszym lekiem niz Imipramina.

Nie mam zadnego uwielbienia dla tego leku, po prostu powtarzam to co przeczytalem i uslyszalem od lekarza.

To nie sa moje opinie.

Dla mnie sprawa jest oczywista, Ami to jeden z najskuteczniejszych antydepresantow.

A to czy komus pomoze czy nie to juz kwestie indywidualne.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Anna R. 01 mar 2011, 09:47
Zenonek, rozumiem, jakkolwiek mam inne zdanie. Każdy lekarz ma swoje ulubione antydepresanty, które stosuje standardowo.
Moja lekarka w Lublinie zawsze zachwala Anafranil i zapisuje go jako lek pierwszego rzutu w depresjach i ZOK
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Zenonek 01 mar 2011, 09:50
Anna R.,

Moj lekarz zachwala Anafranil, Imipramine (uwaza za skandal wycofanie jej z Polski) i Ami. Nie chodzi tutaj o ulubione antydepresanty, tylko statystyke wynikajaca z leczenia setek pacjentow w szpitalu.

SSRI tez uwaza za skuteczne leki, ale na nerwico - depresje o lekkim i srednim nasielniu.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Anna R. 01 mar 2011, 10:03
Tez sadzę, ze wycofanie imipraminy było błędem. Co do ulubionych leków, to na pewno fakt ten wynika z najczęstszych remisji- pacjenci mojej lekarki najlepiej reagują na Anafranil, twojego lekarza- na Amitryptyline.

Poza tym leki trójpierścieniowe często zaskakują szybciej niż SSRI i na ogół nie powodują na początku pogorszenia się stanu chorego.
Anafranil usunął u mnie objawy depresji już po tygodniu i doskonale działał przeciwlękowo.
Herbert Grönemeyer

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez ALEKS*OLO 01 mar 2011, 10:56
Anna R., sorry, kiedyś pisałaś, że Anafranil działa po kilku 2-3 miesiacach , a teraz napisałaś, że nie bo TLPD działa szybko.... :bezradny:
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Hooligan123 01 mar 2011, 11:08
Witam . Ja biore anafranil od 5 dni po pol tabletki wieczorem i do tego dziennie 2 tabletki sulpirydu. Jak narazie mam straszne efekty uboczne ,ktore zaczely sie w 3 dniu brania leków tzn. straszne odciecie od rzeczywistosci , czuje sie jakos obco we wlasnym domu , nasilenie lęków , wieksze napady paniki , wogule nie potrafie nic zjesc , drzenie konczyn , straszna suchosc w ustach , sennosc , przez caly dzien nie wstaje z lozka . Czy wie ktos po ilu dniach przechodza takie efekty???? :(

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez shelby 01 mar 2011, 11:22
u mnie trwało to jakieś 2 tyg. suchość w ustach została do teraz, zaczynam właśnie 3 miesiąc brania Anafranilu.
"ja składam się z części niespójnych, przeczących sobie nawzajem: jedna mówi chce stąd wyjść, druga mówi ja zostaje .."

Anafranil 150 mg.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Hooligan123 01 mar 2011, 11:23
a miales tez taki okropny lęk i ataki paniki i te odrealnienie?

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez miko84 01 mar 2011, 11:36
Anafranil w szybkości działania może być wyjątkiem z wszystkich trójpierścieniowych bo jego główne działanie to silna blokada wychwytu serotoniny, więc w tym przypadku nie różni się od SSRI - tak jak i one potrzeba paru tygodni by lek zadziałał. Inaczej jest w przypadku leków trójpierścieniowych o bardziej wyważonym modelu działania - jak amitryptylina czy doxepin - one mogą na pewne objawy zacząć działać już od pierwszych dni.
miko84

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez kangurekkk 01 mar 2011, 12:15
Hooligan123 napisał(a):Witam . Ja biore anafranil od 5 dni po pol tabletki wieczorem i do tego dziennie 2 tabletki sulpirydu. Jak narazie mam straszne efekty uboczne ,ktore zaczely sie w 3 dniu brania leków tzn. straszne odciecie od rzeczywistosci , czuje sie jakos obco we wlasnym domu , nasilenie lęków , wieksze napady paniki , wogule nie potrafie nic zjesc , drzenie konczyn , straszna suchosc w ustach , sennosc , przez caly dzien nie wstaje z lozka . Czy wie ktos po ilu dniach przechodza takie efekty???? :(

Ogólnie każdy jest inny organizm i inaczej reaguje z dnia na dzień te objawy mogą słabnąć. Jeśli chodzi o mnie ,to ta suchość czasami mnie jeszcze dopada, a ręce że drżą do standard. Najbardziej dokuczliwy objaw jaki miałam to po 1 TYGODNIU stosowania nie mogłam się wysiusiać, ale jakoś się udało. jednak miałam :shock: w oczach .
trzymaj sie
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Anna R. 01 mar 2011, 13:46
ALEKS*OLO napisał(a):Anna R., sorry, kiedyś pisałaś, że Anafranil działa po kilku 2-3 miesiacach , a teraz napisałaś, że nie bo TLPD działa szybko.... :bezradny:

Nie przypominam sobie. Wydaje mi się, ze zawsze pisałam, iż klomipramina działa szybko- efekt terapeutyczny pojawił się u mnie już po kilku dniach. Jednak u niektórych może to potrwać dłużej, nawet do dwóch miesięcy. Organizm może rożnie zareagować.
Herbert Grönemeyer

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez sebastian86 01 mar 2011, 17:55
Pani Anna ma racje :) lek dziala dosyc szybko , biore go ponad tydzien i juz jestem spokojniejszy i mniej zdolowany. do tego nie mam chyba zadnych skutkow ubocznych wiec tylko sie cieszyc :)
We Are The Champions 2016(L)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez shelby 01 mar 2011, 19:29
Hooligan123 napisał(a):a miales tez taki okropny lęk i ataki paniki i te odrealnienie?

chyba miałaś. nie przypominam sobie żebym miała, aż tak okazałego dzyndzla między nogami ;)))))
odrealnienia nie, ale lęk i ataki paniki się zdarzały. raz były tak silne, że aż musiałam wyjść na dwór, na świeże powietrze, żeby się uspokoić, i spacerowałam tak z 2h.
"ja składam się z części niespójnych, przeczących sobie nawzajem: jedna mówi chce stąd wyjść, druga mówi ja zostaje .."

Anafranil 150 mg.

Sortuj wg