KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Anafranil

przez kangurekkk 26 lut 2011, 01:34
Ile ogólnie bierzecie Anafranilu -75mg czy to faktycznie dawka max . Miałam 50 mg teraz 75mg ale głowa mnie boli po nim a już od dłuższego czasu biorę i nic się specjalnego nie działo az do teraz. Przytyliście po nim?
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

Anafranil

przez shelby 26 lut 2011, 02:30
słyszałam o takich co brali i 150mg. 75mg to podobno, powtarzam podobno (tak słyszałam) jeszcze nie dawka terapeutyczna. ja biorę 100mg. nie przytyłam póki co ani grama.
"ja składam się z części niespójnych, przeczących sobie nawzajem: jedna mówi chce stąd wyjść, druga mówi ja zostaje .."

Anafranil 150 mg.

Anafranil

przez Anna R. 26 lut 2011, 07:07
Brałam 225 mg. I czułam się świetnie. W warunkach szpitalnych podają jeszcze więcej. Przyjmowałam Anafranil trzy razy, raz przytyłam ok.5 kg. Ale nie przez lek, tylko jedzenie. Wcinałam wszystko, co tuczące. Potem przeszłam na dietę i dodatkowe kilogramy zniknęły.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Anafranil

przez sebastian86 26 lut 2011, 11:16
Anna R., ja od dzis bede lykal 2 tabletki anafranilu 75 mg . ciekaw jestem roznicy :)
We Are The Champions 2016(L)

Anafranil

przez cytrynka84 26 lut 2011, 13:40
kangurekkk, zaczyna sie od 75,czasem nawet przez tydzien 37,5,zeby organizm sie przyzwyczail,dawka terapeutyczna zaczyna sie od 150,tak mowilo mi 2 lekarzy 75 to minimum wg lekarzy
Tez bralabym ten lek,bo teraz potrzebne jest mi uspokojenie,ale te sk.ub.tycie ,zapariadla mnie nie do przejscia,ale to jeden z najskuteczniejszych lekow na depre i stany lekowe
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Anafranil

przez kangurekkk 26 lut 2011, 22:25
To zobaczymy jak to będzie z nim dalej. Bo ja gdzieś tam wyczytałam ze 75 mg to max, ale jak Wy łykacie więcej i jest oki to może i u mnie coś drgnie . W początkowej fazie przyjmowałam malutko tego leku bo 35mg ,teraz co 75mg. Mam nadzieję ze minie deprecha, lęki i autoagresja. I w końcu zacznę normalnie żyć i cieszyć sie z życia. :)
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

Anafranil

przez aree1987 26 lut 2011, 23:29
A ja biorę amitryptyline tez tlpd, a że w tamtym wątku nikt się nie udziela to pożalę się tutaj. Tzn biorę już 3 tydzień i super się śpi po ami ale mam cholernie zwiększone lęki każdy praktycznie mnie przeraża nawet rodziny się boje czasem. :roll: Czy tlpd nie powinny już działać tzn 3 tygodniu w końcu to nie ssri, żeby czekać kto wie jak długo na działanie?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Anafranil

przez ALEKS*OLO 26 lut 2011, 23:34
aree1987, 3 tygodnie to za mało, na efekty trzeba poczekać jescze trochę. U mnie Anafranil zadziałał po ok 2-3 miesiącach.
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Anafranil

przez Anna R. 27 lut 2011, 09:19
To raczej są wyjątki, bo z reguły TLPD pomagają szybko. Nie brałam ami, ale teoretycznie powinna mieć działanie przeciwlękowe. Poczekaj jeszcze z tydzień albo dwa, może zaskoczy.
Herbert Grönemeyer

Anafranil

przez miko84 27 lut 2011, 09:22
A 40 mg paroksetyny którą bierzesz nie działa przeciwlękowo?

To rzeczywiście dość dziwny przypadek, że amitryptylina nasila lęki - zazwyczaj tak jest z początku działania SSRI. Fakt, że po 3 tyg już powinna w pełni działać. Anafranil to inny lek, jego działanie antydepresyjne polega głównie na silnym bloku wychwytu serotoniny - amitryptylina ma to dużo słabsze. Ona głównie blokuje "złe" receptory serotoniny, ma działanie antihistaminowe, blokuje też silnie receptory acetylocholiny.
miko84

Anafranil

przez Anna R. 27 lut 2011, 09:29
Miko, i jak samopoczucie na esci?
Herbert Grönemeyer

Anafranil

przez sebastian86 27 lut 2011, 12:52
Anna R., moglabys wyjasnic zalety polaczenia lerivon + anafranil?
We Are The Champions 2016(L)

Anafranil

przez miko84 27 lut 2011, 13:49
Anno na razie dobrze, od pierwszej tableki miałem lekkie podniesienie nastroju, ale to efekt placebo - chociaż kto wie, przecież byłem prawie 4 tyg na innym SSRI - fluoksetynie. Te leki działają przecież w ten sam sposób. Działanie "serotoninowe" na esci jest silniejsze niż na fluoksetynie. Pozatym escitalopram nie blokuje 5-ht2c. Na razie 4 dzień i efektów ubocznych nie mam zbytnio nasilonych - głównie potliwość. Czekam na pozytywne efekty, to na pewno lek przy którym zostanę na dłużej, dam mu zadziałać w pełni. Docelowo, jak będzie potrzebne to zwiększe dawkę do 20 mg.

Tak czy owak te 4 tyg na fluoksetynie i teraz pare dni na esci - ogółem na SSRI - z plusów to:

-zmniejszenie agresywnego myślenia, działania (więcej rzeczy przyjmuję na luzie, kiedyś by mnie wkurzały),
-zmniejszenie działań kompulsywnych, obsesji
-poprawa koncentracji, pamięci i myślenia
-więcej energii - szczególnie rano
-lepszy, bardziej relaksujący sen z ciekawymi snami (nie są to koszmary)
-mniejszy lęk przed niektórymi rzeczami, sytuacjami
-lepszy nastrój (na razie powiedziałbym zerowy - ani dobry ani zły) - w porównaniu do momentów zamartwiania się przed ssri
-lepsza tolerancja zimna, ciepła, bólu - ogólnie zmniejszenie nadwrażliwości w tej kwestii
-zmniejszenie nadwrażliwości emocjonalnej

z efektów ubocznych:

-zwiększenie potliwości
-zmniejszenie apetytu
-większa nerwowość ruchowa
-początkowo silny lęk przed pewnymi sytuacjami
-izolowanie się społeczne
-początkowo dość silna anhedonia

Efekty uboczne z czasem rzeczywiście się zmniejszają. Jeśli znikną te które mnie jeszcze dotykają i zwiększy się działanie przeciwlękowe, poprawi mi się nastrój to nic więcej mi nie potrzeba.
miko84

Anafranil

przez aree1987 27 lut 2011, 18:41
miko84 napisał(a):A 40 mg paroksetyny którą bierzesz nie działa przeciwlękowo?

To rzeczywiście dość dziwny przypadek, że amitryptylina nasila lęki - zazwyczaj tak jest z początku działania SSRI. Fakt, że po 3 tyg już powinna w pełni działać. Anafranil to inny lek, jego działanie antydepresyjne polega głównie na silnym bloku wychwytu serotoniny - amitryptylina ma to dużo słabsze. Ona głównie blokuje "złe" receptory serotoniny, ma działanie antihistaminowe, blokuje też silnie receptory acetylocholiny.

No właśnie niee.
Czuje się jak po jakimś resecie tak jak przed terapią lekami, dzisiaj w tesco myślałem, że ucieknę stamtąd o mało co ataku paniki nie dostałem. Coś faktycznie jest nie tak, nawet wydaje mi się ze lęki mam większe niż było to wcześniej bez leków.
Dzisiaj w szkole nawet nie mogłem wypróżnić pęcherza bo jacyś goście palili fajki w kiblu a ja sobie ubzdurałem się na mnie patrzą jak leje i blokada totalna wyszedłem z pełnym pęcherzem z wc. :/ Czytałem, że amitryptylina może wywoływać takie stany, ale byłem zaskoczony, że faktycznie tak sie stało.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Sortuj wg