KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Anafranil

przez Michuj 13 lut 2011, 23:00
Dzięki. Tylko mam dylemat, co zwiększać : paro czy Anafranil? ;/
Michuj

Anafranil

przez kasia000 14 lut 2011, 10:23
gdzies czytałam ,że kobiety lepiej reaguja na sertralinę niż mężczyźni cos w tym jest podobnie jest z anafranilem.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Anafranil

przez okularnica 16 lut 2011, 01:14
Ja dalej żyję bez Anafranilu... Widać można odstawić leki i czuć się dobrze.
Oczywiście nie mówię, że na pewno będzie wszystko super i że na pewno nie będzie żadnych nawrotów, ale wiem, że jest to możliwe. Kiedyś odstawiłam Anafranil z dnia na dzień( wtedy zeszłam od razu z większej dawki)- dlatego, że byłam nieświadoma jak trzeba z niego schodzić. Nic się mi nie działo ani fizycznie ani psychicznie. Chociaż fizycznie to zazwyczaj ludzie czują się źle po zmniejszeniu dawki. Może i psychicznie też, ale wydaje mi się, że dużo tu robi psychika, która podświadomie się boi, że nerwica wróci, że przecież bez leków wszystko będzie do dupy... A niekoniecznie. Przy odstawianiu leków trzeba być tak samo cierpliwym jak przy ich wprowadzaniu, jeśli czujesz się źle przez pierwsze kilka dni nie oznacza to od razu, że musisz wrócić do leku.
Ja póki co czuję się ok( chyba nawet lepiej niż jak brałam Anafranil- nie wiem, może przestał na mnie działać). Mam nadzieję, że tak będzie dalej...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Anafranil

przez Anna R. 16 lut 2011, 11:24
Odpowiadam tutaj, bo wiadomość prywatna nie chciała mi się wysłać.

okularnica napisał(a):To może po prostu sama nerwica stępiła mi afekt i mimo Anafranilu dalej go nie mam? Przed zażywaniem leku kiedy było już naprawdę źle- cały czas tylko siedziałam przygnębiona, płakałam i myślałam już wtedy straciłam głębsze emocje. Potem zaczęłam zażywać lek i teraz mija 8 miesięcy od tego momentu.
Wiem, że 8 lat temu jak brałam lek to miałam bardzo podobnie. Może to więc sprawa samej nerwicy, jak myślisz?

Moze oprócz nerwicy masz tez depresje? Czasami emocje są wtedy przytłumione. Nie wiem, czy to dobry pomysł samemu odstawiać leki. Omówiłaś tę sprawę z lekarzem?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Anafranil

przez miko84 16 lut 2011, 20:26
Niektórzy naukowcy skłaniają się do tezy, że SSRI są dobre w likwidowaniu negatywnych uczuć, a na depresję z anhedonią ponoć lepsze są leki stymulujące, jak wellbutrin. Ale wiem to po sobie, że depresja potrafi nieźle wyprać z pozytywnych emocji.
miko84

Anafranil

przez okularnica 17 lut 2011, 14:04
Muszę przyznać, że od kilku dni wróciły moje wspaniałe napady śmiechu... Zawsze lubiłam się śmiać, a jakoś od momentu powrotu nerwicy praktycznie ich nie miałam. Poza tym lepiej jest też w innych kwestiach... damsko- męskich:) Teraz już sama nie wiem czy na moje mniejsze odczuwanie wpłynął lek, nerwica, czy może po prostu nie było przy mnie wtedy odpowiednich osób/ odpowiednich sytuacji. Jednak wydaje mi się, że miało to na mnie jakiś wpływ, bo teraz czuję różnicę. Oby wszystko doszło do normalności...:)

-- 17 lut 2011, 23:40 --

Wiem, że to może się wydać dziwne, sama nie przypuszczałam, że tak będzie, ale bez leków czuję, że moje reakcje są normalniejsze, czuję się ogólnie spokojniejsza. Bałam się odrzucić leki, bo myślałam, że niepokój będzie mnie zżerał od środka... A jest odwrotnie jak na razie :shock:

Anafranil

przez miko84 18 lut 2011, 13:05
Ja Cię nie chce dołować ale ja zawsze po odstawieniu leków serotoninowych mam lepszy nastrój. Ale trwa to zazwyczaj jakiś czas i niestety przechodzi. Być może następuje wtedy jakiś odblok serotoniny i dopaminy i nastrój zwyżkuje.
miko84

Anafranil

przez Anna R. 18 lut 2011, 14:12
Kusi mnie ten Anafranil, to byłby lek ostatniej szansy :?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Anafranil

przez zdesperowany1 18 lut 2011, 14:13
Otóz to. Po dlugim braniu lekow i nastepnie ich odlozeniu nastroj jest wyraznie lepszy.
zdesperowany1

Anafranil

przez miko84 19 lut 2011, 14:43
Nie wiem czy jest to znak, że gdyby się brało dłużej dany lek to doczekałoby się takiego nastroju? Oby :)
miko84

Anafranil

przez kasia000 19 lut 2011, 20:40
oczywiście ,że tak...dlatego ja zawsze zaciskam zęby i odliczam dni aby przyszły dobre chwile...niestety z lekami tak jest trzeba czasu..
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Anafranil

przez okularnica 19 lut 2011, 21:32
No to Miko84 mnie nie pocieszyłeś... Mniej więcej ile po odstawieniu lekarstwa masz lepszy nastrój? I ile razy odstawiałeś leki?

Anafranil

przez miko84 20 lut 2011, 09:49
Najlepszy miałem po odstawieniu paroksetyny, trwał przez tydzień. Po odstawieniu sertraliny też miałem dobry przez pare dni.
miko84

Anafranil

przez sebastian86 20 lut 2011, 11:03
dwa dni brania anafranilu i jak narazie jest niezle , nie mam skutkow ubocznych i czuje jakby maly przyplyw sil. jestem mniej pobudzony ruchowo :)
We Are The Champions 2016(L)

Sortuj wg